Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka fiskalna z Ethernet'em

18 Sty 2011 01:23 2154 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Szybkie googlanie nie dało mi jednoznacznej odpowiedzi - czy jest na rynku drukarka lub kasa fiskalna, którą można sterować za pomocą Ethernetu, lub może ktoś ma doświadczenie z drukarką/kasą fiskalną podłączoną przez print server RS-232 ?
    Chodzi o stworzenie systemu rozproszonego gdzie paragon będzie drukowany w oddaleniu od samego terminala sprzedaży.
    Wszelkie info mile widziane.
    Pozdrawiam,
    Alien
  • Poziom 26  
    Witam
    Jest kilka rozwiązań:
    1. Po kablu RS udało mi się do ok 35m dobra skrętka ekranowana był kiedyś taki kabel UTP :) wada prędkość transmisji 4800b
    2. Drukarka Posnet z modułem BT - odległość ograniczona zasięgiem BT :)
    3. Jeśli oprogramowanie sprzedaży na to pozwala (a znam takie :) ) to zrobiłbym
    osobny komputer do obsługi drukarki - zaleta: dowolna drukarka obsługiwana przez program sprzedaży

pozdrawiam
  • Poziom 30  
    na kablu ethernet nie znajdziesz drukarki fisklanej ale kase jak najbardziej np PS3000 Net droga ale warto , praca w sieci lokalnej , zewnętrznej , obsługuję ich kilka - rozwiązanie np. sklepy (kasy) w różnych miastach - komputer w domu nie stanowi problemu ,
  • Poziom 10  
    Odgrzewam,
    problemem są jedynie przepisy :)
    Możesz mieć np. jedną fiskalną w sklepie i 10 stanowisk, ale klient musi płacić za towar tylko przy tym jednym gdzie jest drukarka.