Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik temperatury CH502 PID jakie ustawienia

chicken007 18 Sty 2011 09:22 1806 3
  • #1 18 Sty 2011 09:22
    chicken007
    Poziom 26  

Witam. Mam sterownik temperatury PID z autotuningiem i funkcją ramping,ma on sterować promiennikami podczerwieni i teraz mam problem bo w ustawieniach są opcje, których nie rozumie i prosiłbym o pomoc w ustawieniu tego. Obiekt ma być podgrzany do temperatury 180C w czasie 2min. (grzałki maja na tyle mocy bo bez sterownika robią to w ok. 90sek. bez sterownika po osiągnięciu tej temp. i wyłączeniu zasilania, temp. obiektu wzrasta jeszcze o ok. 15C a wiem że tym sterownikiem można tak ustawić żeby wyłanczał się wcześniej. Opis funkcji z instrukcji: poziom pierwszy-ATU (automatyczny dobór nastaw),P (zakres proporcjonalności), I (stała czasowa całkowania), d (stała czasowa różniczkowania),Ar (granica stałej czasowej), T (cykl wyjścia sterującego), Pb ( korekta zimnych końców dla termopar) nie podałem ustawień związanych z alarmami i chłodzeniem bo to mi nie potrzebne. Poziom drugi-SLb ( kody dla funkcji ramp), oH (histereza wejścia sterującego), ATP ( automatyczny dobór nastaw uruchamiany przy procentowej wartości zadanej), dF ( filtracja wartości mierzonej), poziom trzeci-Poo Offset ( przesunięcie charakterystyki dla wyjściowego sterowania PID), ST ( czas funkcji ramp). Nie mam pojęcia jak to ustawić, żeby utzymać tą temperaturę 180 stopni. są jeszcze podane ustawienia dla wyjścia ssr ale ten sterownik takiego nie posiada, ma wyjście przekaźnikowe, które przerobiłem na przekaźnik ssr więc jest tylko opcja on/off.

0 3
  • #2 18 Sty 2011 14:13
    andrzej55
    Poziom 35  

To bardzo mały obiekt do regulacji i parametry PID mają b.małe wartości. Sam wspomniałeś o funkcji autotuningu w tym regulatorze- więc je zastosuj(z rozumem-wartość zadana na początek ze 120'C co by nie zaspawało urz lub kurczaków .).Powodzenia! :D

0
  • #3 01 Lut 2011 14:26
    chicken007
    Poziom 26  

Nie było mnie jakiś czas i chciałbym rozwinąć temat bo albo ten sterownik jest zepsuty albo coś nie tak z ustawieniami. W opcjach włączyłem funkcją autotuning i temperaturę zadałem 180stopni, sterownik zaczyna grzać do ok 175 stopni i przestaje grzać, temp. mimo to jeszcze wzrasta do ok. 185 stopni (bezwładność grzałki) i w tym momencie sterownik znów grzeje aż do 200stopni, następnie temp. spada do ok. 160 i ponownie grzeje do 175 a następnie do 200 i tak w koło.

0
  • #4 04 Lut 2011 13:36
    andrzej55
    Poziom 35  

Prześlij skan lub PDF-a dokumentacji tego regulatorka to na pewno doradzę co i jak(chociaż nazwę firmy i model).

0