Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator temperatury z RS-232

18 Sty 2011 09:24 1761 6
  • Poziom 8  
    Witam .Ostatnio zakupił termoregulator, który posiada transmisję szeregową RS-232. Problem w tym, że w i instrukcji nie wspomniano jak połączyć urządzenie z komputerem. RS-232 powinien mieć 9 pinów a na płytce drukowanej znajduje się tylko takie coś :
    regulator temperatury z RS-232
    Moim celem jest komputerowe sterowanie temperaturą pieca oporowego - powolne jego schładzanie
    Proszę o cenne wskazówki jak poradzic sobie z tym problemem
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 17  
    Witam,
    a jaki to regulator??
    Nie podałeś ani producenta, ani tym bardziej modelu.
    A do transmisji po RS232 wystarczą 3 piny.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 8  
    Jest to regulator firmy Unichem model U61. Niestety w necie nie znalazłem żadnych informacji na jego temat ( firma przestała istnieć w 2003r. ). Mogę podać jedynie namiar na instrukcję obsługi http://wrzucacz.pl/file/7051293396294
    A na jakiej zasadzie mam określic który wtyk to Rx,Tx i masa (2,3 i 5 pin) ??
  • Poziom 26  
    Złącze na fotce ma 4 piny.Wyłączasz regulator z zasilania. Miernik uniwersalny jedna końcówka do masy urządzenia a drugą po pinach. Sprawdzasz - jak będzie zwarcie - to masz GND. Włączasz zasilanie. Następny pin, miernik jedna końcówka do masy i jak będziesz miał napięcie ok. - 5 do - 12 V to masz tu TxD. A RxD ? pozostały dwa piny i albo jeden z nich jest podłączony do + vcc albo jest w powietrzu (to nas nie interesuje) a ten pozostały pin który jest podłączony gdzieś do układu to właśnie RxD. Pozdrawiam.
  • Specjalista Automatyk
    Z instrukcji wynika, że dane dostępne na RS232 są tylko "wynikowe" - możesz przez transmisję odczytywać wartość bieżącej temperatury, a o ustawianiu parametrów z kompa...zapomnij ;)
  • Poziom 1  
    Mam Pytanie do Kubusa

zakupiłem też taki sam kontroler temperatury niestety ma on odwrócone sterowanie
    jak ma grzać to na wyjściu jest 0 ja nie grzać to +12.

Jak sobie poradziłeś z podłączenie jakiegoś elementu wykonawczego
    chodzi mi o triaka , tyrystora bądź SSRa.

Najprościej jest wstawić przekaźnik i jakiś mały zasilacz
    ale wolałbym uniknąć mechanicznych rozwiązań ze względu na trwałość!

Z góry dziękuję za pomoc
    Maro71

Dodano po 1 [minuty]:

Gafa na samym wstępie

Przepraszam za pomyłkę loginu Kubalus!!!

Maro71