Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 układy pneumatyczne i opis ich działania.

18 Sty 2011 13:45 6149 6
  • Poziom 14  
    Witam, otóż problem przedstawia się tak, że Nasz prowadzący na ćwiczeniach nic nie tłumacząc daje Nam instrukcje i bez żadnych tłumaczeń mamy robić sami ćwiczenie a gdy ktoś go o coś zapyta odpowiedź brzmi "przecież ja za Was tego nie zrobię". I tu mój problem, mam 3 układy w programie fluidSim i nie wiem jak wziąć się za ich opis. Może ktoś mi rozjaśnić temat, jak taki opis ma wyglądać?
    Z góry dziękuję za odpowiedź i ew. pomoc.

• Poziom 14  
    No ale czego nie wiesz? Musisz dowiedzieć się jak działają poszczególne elementy. Co to jest zawór 5/2, 3/2 i jak są sterowane, bo na schemacie masz kilka różnych sterowań tych zaworów. Poczytaj o zaworach zwrotno-dławiących i zaworach podwójnego sygnału(taki and) oraz o zaworach szybkiego spustu.
    Masz fluid sim to możesz sobie wszystko przesymulować i zobaczyć jak działa.
    Pokaż co napisałeś to Ci powiem gdzie są błędy;))
  • Poziom 11  
    Kolego, przecież my za Ciebie tego nie zrobimy ;)

Kontynuując, tak jak wyżej napisano musisz sobie przeczytać troszkę co oznacza konkretny symbol, przeprowadzić symulację we FluidSim, jednocześnie wysterować konkretny zawór i opisywać co się aktualnie dzieje z siłownikiem.

Zawory dławiąco-zwrotne można także odpowiednio dławić.

Tylko praca na układzie pozwoli Ci zrozumieć zasadę działania i odpowiednio to opisać.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Oczywiście nie zakładałem tego tematu, zeby ktokolwiek zrobił to za mnie. Jutro się wezme za opis któregoś z układów i mam nadzieje, że koledzy z forum poprawią ewentualne błędy.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Tak na szybko:
    1V2 - Zawór logiczny I (And), a nie 1V3,
    1V5 - zawór logiczny Lub (Or),
    1V3 - zawór 3/2 mono stabilny, sterowany ze wspomaganiem

Jest jeden zawór dławiąco-zwrotny...