Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy MK1 1,9tdi mułowata automatyczna skrzynia AG4

roofio1 18 Sty 2011 13:57 3706 2
  • #1 18 Sty 2011 13:57
    roofio1
    Poziom 9  

Witam,
    Mam pytanie do osób posiadających galaktyki,szarany czy alhambry z automatem w 1,9tdi. Czy charakterystyka przyspieszenia jest wprost proporcjonalna do obrotów? u mnie wygląda to tak. W przypadku gdy chcę szybko ruszyć, wjeżdżając na autostradę. Wciskam gaz, obroty rosną 2-2,5-3tys. stoją w miejscu a skrzynia dopiero tj dociąga...rozpędza auto, i tak na każdym z 4 biegów. Wygląda to tak jakbym silnik miał mocniejszy od skrzyni. Auto używam od 170kkm teraz jest 190kkm, olej zmieniony, filtr również błędów a kompie nie ma, ze skrzynią połączenia nie mam, trzeba się wpiąć pewnie bezpośrednio. Czy zmiana softu kompa tzw. tuning ma sens przy moim zdaniem tak wolnej skrzyni biegów? jeżdżę na codzień drugim autem vectra c 2,2dti i przy 125 kucach skrzynia af33 śmiga aż miło...

0 2
  • #2 20 Sty 2011 21:13
    ponin
    Poziom 9  

Czym diagnozowałeś problem
    KTS lub DELPHI na pewno coś wykaże ,//moze usterka tkwi w podzespołach mechanicznych /trzeba sprawdzić wartosci rzeczywiste pracy
    jaki przebieg ,stan poprzedniego oleju ,czy stało się to po wymianie,czy stopniowo narastało ,czy przy zejściu prędkości widać na obrotomierzu zmiane obrotów silnika ?

0
  • #3 20 Sty 2011 23:33
    roofio1
    Poziom 9  

Wartość przebiegu z motogodzinami się zgadza, lekko motogodziny większe, wiadomo czasem auto stoi. Przebieg aktualny to 193 tys. Olej zmieniany 20tys. temu. Poprzedni olej był normalny nie przypalony, bez śladów większego zużycia. Zresztą ford w niemczech co 60tys. stawiał pieczątkę, że jest wymieniany. Po mojej wymianie 20tys temu nie widzę żadnej różnicy w działaniu ani na lepsze ani na gorsze. Jeśli chodzi o zwalnianie obroty zachowują się prawidłowo. Wszystko chodzi jakby dobrze ale... efekt działania skrzyni jest moim zdaniem taki jak mialbyś zawaloną przepływkę i nie mógł uzyskać pełnej mocy. Tutaj pełną moc silnika uzyskuje, bo po rozbujaniu leci silnik do 4tys obr. = 170km/h. Problem jest tylko z rozbujaniem go do 60km/h. Kiedyś oglądałem program, że niektóre skrzynie mają taką charakterystkę, że są głośne bo najpierw wkręcają się na obroty, a później przenoszą napęd. Albo mam taką skrzynię, albo nie wiem. Załączam link do youtube gdzie zamieściłem efekt pracy skrzyni. Jazda po mieście także do 60-65km/h powyżej 60-70km/h nie ma problemu.

http://www.youtube.com/watch?v=DcMUfAqJdcg

0
  Szukaj w 5mln produktów