Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop FUJITSU SIEMENS AMILO D 1840 układ zasilania

kajtekph 15 Paź 2004 15:58 2692 2
  • #1 15 Paź 2004 15:58
    kajtekph
    Poziom 17  

Witam

Problem w tym że podczas ładowania baterii spałiły się dwa scalaki obok złącza ładowania. Poniżej przedstawiam zdjęcia układu ładowania.

Oznaczenie scalaka na zdjęciu : BE3X29

Drugi scalak jest z drugiej strony jego oznaczenie to : BE311D

Da się to czymś innym zastąpić?? Lub gdzie takich części szukać?? Objaw jest taki że po podłączeniu zasilania nic się nie dzieje. Na naładowanej baterii laptop także nie startuje.

Prosze o pomoc bardzo PILNE

0 2
  • #2 16 Paź 2004 22:17
    mrachacz
    Poziom 15  

WItam.
    Kolego to są tranzystory .
    Przy takiej usterce siada bardzo często scalak sterujący tymi tranz. czyli przetwornica.
    Znajdź w google aplikacje tych tranzystorów , zajmij się pomiarami przetwornicy - wskazany oscyloskop .
    Jeśli nie masz o tym za bardzo pojęcia to daj to komuś kto zna te klocki bo narobisz sobie samej szkody.
    Pozdrawiam

0
  • #3 05 Maj 2008 16:57
    lukasz726
    Poziom 26  

Ponawiam temat.Mam podobna usterke,z tym ze u mnie oba fety sa cale,natomiast ani z batrii ani z zasilacza nie startuje.Podstawilem uklad zarzadzania,ale bez zmian.Wyglada na jakies przywarcie,lecz nic nie moge znalesc.Po wcisnieciu guzika power na ulamek sec. zapala sie diody i to na tyle.Zeby sie zapalily po raz kolejny nalezy wyjac zasilacz i ponownie podlaczyc.Przed wcisnieciem power mam 20,2V po wcisnieciu mam kilka dziesiatek wyzsze,czyli rozpina sie cala plyta i zasilacz nie jest obciazony stad ten skok napiecia.Moze ktorys z kolegow mial podobny przypadek?

0