Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłaczeniem wzmacniacza (Unitra Fonica)

Pepertb 18 Sty 2011 14:56 2224 9
  • #1 18 Sty 2011 14:56
    Pepertb
    Poziom 2  

Witam. Jestem tutaj nowym użytkownikiem lecz mam mały problem, a więc .
    Po 1. Chce podlaczyc wzmacniacz Unitra Fonica do komputera na zasadzie aby robił mi za wzmacniacz pod mikrofon .Problem jest taki że nie umiem go podlaczyc próbowałem wiele razy lecz jak cos mowie do mikrofonu to sie nic nie nagrywa a jak psuzczę muzyke razem z wpietym wzmacniaczem do Rejestrator dźwięku dziwne ale rejestruje mi ta muzykę która puściłem. może zle podlaczam albo nie wiem .

Proszę o pomoc i jak ktoś potrafi wytłumaczyc ale szczegółowo bo jestem kompletnie zielony w tych sprawach . Dzięki.!
    Problem z podłaczeniem wzmacniacza (Unitra Fonica)

PS. Mam kable na Jack'a 3 jacki z dwóch stron kabla czyli z końca i z poczatku , czerwony biały żołty . Z przodu jets tylko jedna wejscie lecz nie pisze czy to na mikrofon lecz jest także na jacka .

0 9
  • #2 18 Sty 2011 15:27
    domellus
    Poziom 29  

Pierwsze i najistotniejsze to to czy ten wzmacniacz ma wejście mikrofonowe? Jak nie ma to raczej nie podłaczysz mikrofonu bezposrednio do wzmacniacza bez zbudowania odpowiedniego wzmacniacza mikrofonowego dostosowujacego poziom sygnału do posiadanych wejść i tutaj przydało by sie abys podał jaki model masz tego wzmacniacza. Co do wejść na zdjęciu to są do podłączenia magnetofonu, linia z dźwiękim z magnetofonu "play" i linia z dźwiekim do nagrywania czyli do magnetofonu "rec/out" i ten podłączas do wejscia liniowego w komputerze. Czyżby twoja karta dźwiękowa nie miała gniazda mikrofonowego że tak kombinujesz?

0
  • #3 18 Sty 2011 15:49
    Pepertb
    Poziom 2  

Może tak mam 3 wejścia w kompie czerowny / zielony / niebieski .

A mam go podłaczyc biały na gorze a czerwony na dole na to wycodzi tak? rec/out ?

Dodano po 53 [sekundy]:

Sory za spam ale zapomniałem to jest Unitra fonica PW 9013

0
  • #4 18 Sty 2011 15:55
    domellus
    Poziom 29  

czerwony w kompie to bedzie mikrofon, zielony wyjscie sygnał do głosników aktywnych a trzeci w zależności jak skonfigurowana karta dźwiekowa może byc uzyty jako wejście liniowe do którego podłaczasz rec/out kanał lewy i prawy bo kanały są dzielone. W każdym wejściu w kompie masz dwa kanały "jack" stereo. Analogicznie w gniazdo niebieskie w kompie za pomocą jacka stereo podłaczasz wyścia rec/out. Oczywiście wszystko zależnie od tego jak skonfigurowana karta muzyczna. Mam nadzieję że już teraz jasne.

0
  • #5 18 Sty 2011 15:57
    damian.bob
    Poziom 15  

Ale namieszałeś kolego Pepertb
    Fonica ma jedno wejście o zwiększonej czułości, tzw PHONO dla gramofonów z wkładką magneto-elektryczną, ale lepiej podłączyć mikrofon bezpośrednio do karty dźwiękowej, 99% kart dźwiękowych posiada wejście mikrofonowe o czułości dostosowanej do większości mikrofonów?

Z reguły wystarczy odpowiednio ustawić mikser w kompie, z użyciem opcji "mic 20dB boost".
    Kabel z trzema wtyczkami o którym piszesz to raczej 3x cinch, możesz podłączyć się do wejścia kompa z wyjścia "tape out" lub we wcześniejszych egzemplarzach "play".

Z przodu Fonica ma jedynie wyjście słuchawkowe, nie podłączysz tam mikrofonu :)

(@ dj-MatyAS - poprawiłem jak mogłem, zapomniałem nazewnictwa przez lata :) )

0
  • #6 18 Sty 2011 15:59
    domellus
    Poziom 29  

Jak się nie mylę to ten wzmacniacz nie miał wejscia mikrofonowego ale m iał na adapter, a gniazdo jack z przodu było chyba na słuchawki. :)

0
  • #7 18 Sty 2011 16:03
    Pepertb
    Poziom 2  

Adpater ? jestem zielony mógłbyś jaśniej ?;d

0
  • #8 18 Sty 2011 16:05
    domellus
    Poziom 29  

Takie coś do słuchania czarnych płyt winylowych (gramofon poprawnie) :)

0
  • #9 18 Sty 2011 16:10
    Pepertb
    Poziom 2  

Gramofon to wiem bo mam sam w domu i to jest wzmak kolegi dj i właśnie od niego go mam ;/ to lipa a pod głośniki go po prostu podpiac aby uzyskac głośniejszy dźwięk ?

Polskie literki pojawiają się losowo...?
    Regulamin p.10.9, 15
    (dj-MatyAS)

0
  • #10 18 Sty 2011 21:32
    domellus
    Poziom 29  

W Twoim przypadku będzie najlepiej jeśli mikrofon podłączysz bezpośrednio do odpowiedniego wejścia w karcie dźwiękowej za pomocą odpowiedniego jacka. Jeśli masz kiepskie głośniki przy komputerze a chcesz aby było lepiej jak również głośniej to możesz wykorzystać ten wzmacniacz. Oczywiście mniemam że wraz z wzmacniaczem masz również odpowiednie kolumny głośnikowe aby je do niego podłaczyć :) Wystarczy do pokazanych na zdjęciu wejściach opisanych jako play podłączyć sygnał z karty dźwiękowej z gniazda przeważnie oznaczonego zielonym kolorem (wyjście liniowe), z tego w które wpięte masz głośniki komputera. Pamiętaj że w wzmacniaczu wejścia w pionie są dwa - jedno dla lewego kanału, drugie dla prawego. Więcej już chyba nie da się wytłumaczyć tak więc życzę przyjemnego słuchania :)

0