Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szczoteczka Braun Professional Care 8500

18 Sty 2011 15:13 6624 6
  • Poziom 9  
    Moja szczoteczka przestała działać, a także nie świeci się dioda ładowania.
    Ładowarka jest OK - sprawdzona w serwisie, gdzie świadczą nieodpłatnie taką usługę.
    Rozebrałem, nic nie uszkodziłem, zauważyłem brak połączenia akumulatorka z elektroniką z powodu przekorodowania blaszki.
    Innych uszkodzeń ani śladów zalania nie widać.

Brakujące połączenie uzupełniłem linką, postawiłem na ładowanie na 12h, niestety dioda nadal nie świeci, a silnik sie nie obraca.

Wymontowałem aku - ma napięcie prawie 1,4V

Proszę o poradę :

1. Czy jest to napiecie własciwe ?
    2. Czy silnik dostaje napięcie z aku, czy może jest ono przetwarzane, a jeśli to na jakie ?
    3. Ew. inne praktyczne wskazówki co jeszcze sprawdzić (mam tylko przyrząd uniwersalny)
    Z góry dziekuję !
  • Poziom 35  
    Nie napisałeś jaki to rodzaj akumulatora jest. Jeśli NiMH to napięcie jest ok a jeśli LiON to zdecydowanie za niskie jest.
  • Poziom 9  
    To akumulator NiMh, chodziło mi jednak głównie o to czy jest to pojedyncze czy może podwójne ogniwo w jednej obudowie, bo czytałem w innych postach, że często są po dwa łączone szeregowo.

Jesli to pojedyncze ogniwo, to dziwi mnie tak wysokie napięcie - silniczek nie chodzi i ładowanie pozornie nie działa już od dłuzszego czasu.

Czy masz pewność, że w tej szczoteczce zastosowano pojedyncze ogniwo ?

Dziekuję i pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Jeśli to pojedyncze ogniwo to napięcie jest w porządku. Nie mam tej szczoteczki więc staram się tak na ślepo pomóc. Może wstaw zdjęcie akumulatorka to się wyjaśni co nieco. Być może też jest inne uszkodzenie.
  • Poziom 2  
    U mnie w modelu 8500 mam następujący problem:

Działa na 100%:
    - ładowanie akumulatora
    - włączanie szczoteczki podczas ładowania (silniczek działa)
    - podpięcie aku pod silniczek bezpośrednio (silniczek działa)

Nie działa:
    - normale włączanie szczoteczki z naładowanym akumulatorem

Gdzie może znajdować się problem ?
  • Poziom 9  
    Moge poinformować, że naprawa zakończyła się sukcesem, a uszkodzeń było kilka.
    Oprócz widocznego przekorodowania blaszki brak było styku na lutowaniu jednego z drucików od cewki, co z trudem udało mi sie odnaleźć - po tym powróciło ładowanie, ale silniczek czasem się włączał, a częściej - nie, bo minus z aku nie był przekazywany na zacisk silniczka.

Wykonałem połączenie na skróty z górnego lewego
    ( patrz zdjęcie https://obrazki.elektroda.pl/23_1291117392.jpg)
    punktu wyłącznika z najbliższą, minusową koncowką silnika, teraz podczas szczotkowania muszę przytrzymać przycisk, ale nie jest to wielkim utrudnieniem.

Nadal nie świeci dioda przy ładowaniu, ale to też nie jest konieczne - cieszy zaoszczędzenie 125 zł, bo tyle zażądał serwis za samą szczoteczkę ;)
    Pozdrawiam