Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MS Outlook nie chce zapisywać ustawień widoku

__Marek__ 18 Sty 2011 18:34 1673 2
  • #1 18 Sty 2011 18:34
    __Marek__
    Poziom 9  

Witam,
    Denerwujący problem: po każdym uruchomieniu outlook startuje z okienkiem odczytu wiadomości. Próbuję wyłączyć menu:Widok>okienko odczytu>wyłączone ale następnym razem mam je znowu. Nie muszę nawet zamykać outlooka. Wystarczy, że zmienię folder na jakis inny i wrócę do skrzynki odbiorczej. W7 x64, OF 2007 SMB. Pracuję jako administrator. Cholera mnie bierze. W Office 2003 nie miałem tego problemu - ustawione - zapamiętane, a tu g.
    Jakieś pomysły?

Można temu business contact managerowi powiedzieć z jakiej instancji SQL ma korzystać? Mam głupi program, który szuka nazwy sqlexpress i jak nie znajdzie, to nie chce działać. Outlookowa instancja silnika nazywa się mssmlbiz. Obie to te same wersje sql 2005 express. Gdybym mógł powiedzieć business contact managerowi , żeby korzystał sobie z sqlexpress, to miałbym jeden serwer SQL z głowy i zasobów.

Pozdr,
    Marek

0 2
  • #2 19 Sty 2011 10:55
    WMichał
    Poziom 31  

Może masz zaznaczoną opcję: Przy uruchamianiu programu Outlook Express automatycznie przejdź do mojej Skrzynki odbiorczej.
    I dlatego za każdym razem od razu przechodzi do w/w folderu.

0
  • #3 12 Sty 2016 11:44
    dziekan_tek
    Poziom 13  

Witam,

Posiadam Microsoft Office 2010, wersja: 14.0.7163.5000 (32-bitowa) i występuje dokładnie ten sam problem - po uruchomieniu Outlooka chciałbym, aby okienko było aktywne (tak też zaznaczam) na opcję "Dół" (czyli lista maili na górze, odczyt danego/zaznaczonego maila na dole). Niestety po każdym wyjściu z Outlooka, Widok resetuje się i wraca do zwykłej listy bez okienka odczytu.

Trochę to wkurzające - szukam rozwiązania. Z góry dzięki za rady!

--
    pzdr,
    dziekan_tek

0