Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Czyszczenie pilota BN59-00861A

18 Sty 2011 18:50 17673 11
  • Poziom 9  
    Witam,

zwykle raz na kilka miesięcy rozbieram i czyszczę wszystkie piloty w domu. Niestety nie potrafię otworzyć pilota samsung BN59-00861A, a dwa przyciski już słabo reagują. Proszę o pomoc w rozebraniu go.

Pilot nigdy nie był zalany, baterie ma nowe.

Pozdrawiam,
    Sebastian Polit
  • Poziom 28  
    Witam,

nie wiem jak go otworzyć, ale polecam wklejenie nowych gumek przewodzących do pilotów. Pomoże na dłużej.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jeżeli komuś się przyda... Wykręcasz śrubki pomiedzy bateriami i pod podłużną naklejką z tyłu pilota, a następnie twardym cienki plastikowym przedmiotem, np. kostką do gry na gitarze, zaczynając od strony szybki nadajnika IR rozdzielasz górną i dolną część rozpinając małe zatrzaski wewnątrz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    No po to, że jak już pytającemu pomożesz otworzyć tego pilota.
    Ale nie pomagasz, to po co Twój post ?
    AAA wiem pykłeś 2000.

Sam przyznaje po co mój post to nie wiem.
  • Poziom 9  
    Dzięki stonefree, warto było czekać 3 miesiące na odpowiedź :) Przed chwilą skończyłem czyścić pilota.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Witam

Polidt zdradź jednak sekret otwarcia pilota. Znalazłem śrubki, ale szkoda mi szarpać się z plastikami, żeby ich za nadto nie po zdzierać.
    Innym tez mogłoby być to pomocne. Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  • Poziom 2  
    Witam.
    To jest mój pierwszy wpis na elektrodzie i z góry przepraszam za błędy.

Podzielę się wiedzą o metodzie otworzenia pilota BN59-00862A w celu jego wyczyszczenia, co jest niezbędne gdy któryś z przycisków przestaje działać.
    W serwisie Samsunga w W-wie zaproponowano wymianę gumek w cenie ok. 37zł, co nie jest jednak zawsze konieczne, bo wystarczy je oraz płytkę tylko wyczyścić.

Pilot posiada jedną śrubkę pod klapką baterii, której wykręcenie jednak nie pozwala na otworzenie obudowy, gdyż górna i dolna część obudowy pilota jest zlączona zatrzaskami.
    Na każdym boku znajduje się po 6 zatrzasków, a na tyle i przodzie po 2 zatrzaski.
    W celu rozdzielenia górnej i dolnej części obudowy należy wsunąć cienkie ostrze (ja użyłem noża z zaokrąglonym czubkiem) w 0,5 mm szczelinę w połowie boku pilota. Zaznaczę, że karta kredytowa jest zbyt gruba aby wsunąć ją w szczelinę. Nóż należy kierować w kierunku spodniej części obudowy.
    Po wsunięciu czubka noża przesuwamy go w szczelinie aby zwolnić 6 zatrzasków. Odradzam przekręcanie noża w szczelinie w celu jej poszerzenia, gdyż to nie przyśpieszy otworzenia obudowy, a na pilocie powstaną widoczne odkształcenia plasiku. Po zwolnieniu jednego z boków, nożem podważamy 2 zatrzaski z przodu pilota. Uwaga: szczelina z zatrzaskami jest w tej samej linii co na bokach (pod diodą w kształcie litery C jest tylko imitacja połączenia). Dalej to już pójdzie łatwo: drugi bok i kolejne 2 zatrzaski z tyłu pilota.
    Po zwolnieniu zatrzasków oddzielamy spodnią część obudowy od górnej wysuwając z prowadnic (dolnej części obudowy) druciki styków od baterii, które są wlutowane w płytkę.
    Płytka wraz z gumkami jest przymocowana do górnej części obudowy 3 wewnętrznymi zatrzaskami.
    Czyszczenie płytki i styków przewodzących na gumce można zrobić spirytusem.
    Składania nie będę specjalnie opisywał, gdyż obudowa po jaj złożeniu lekko się zatrzaśnie. Jedynie zwrócę uwagę, aby przed zatrzaśnięciem wstępnie założyć klapkę baterii i dopasować w odpowiednie miejsce jej silikonowy pasek zabezpieczający przed zagubieniem klapki.
    Dodatkowo dorzucam fotki płytki.

Czyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861ACzyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861ACzyszczenie pilota BN59-00861ACzyszczenie pilota BN59-00861A Czyszczenie pilota BN59-00861A

Zdjęcia są mojego autorstwa i można z nich dowolnie korzystać i kopiować

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Dodam że podobny pilot ma jeszcze na środku jedną dodatkową śrubkę pod naklejką :)
  • Poziom 16  
    Odnośnie uzupełnienia wypowiedzi gregory65: u mnie podważanie boku pilota nie dało efektów, za to łatwo poszło podważanie przedniego narożnika od strony diody. Reszta poszła łatwo.
  • Poziom 1  
    Hej gregory65
    Super instrukcja, właśnie oczyściłem pilota po 7-latach używania. Teraz śmiga jak nowy. Thx.