Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voyager Chrysler 2,5 TD 95r spalanie,temperatura,obrotomierz

flubber20 18 Jan 2011 19:19 3305 3
    flubber20
    Level 2  
    Witam mam Chryslera Voyagera parametry jak w temacie i od początku nie działa mi obrotomierz wszystkie inne kontrolki działają jak trzeba tylko obrotomierz nic nawet nie drgnie.
    Spalanie po mieście wychodzi 15L/100km więc wcale nie mało i nie stać mnie na jazdę tym potworkiem podobno dawkę paliwa ustawia się na pompie ??
    Wymieniłem termostat zalałem go czystym koncentratem a temperatura jest po 2 kreskę i stoi nie wiem czemu i cały czas mam chłodnicę zastawioną styropianem bo gdyby nie była zastawiona to w ogóle by mi się nie zagrzał ?? a tak w ogóle to wie ktoś jaka ma być prawidłowa temperatura ??

Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą pomoc z góry dziękuje :)
    Zbychul
    Level 22  
    1. Być może masz niesprawny czujnik prędkości lub niekontaktujące połączenia przy nim. Dojście od spodu auta, bez kanału mało wygodne.
    2. Niedogrzanie silnika przy wymienionym termostacie ? - a webasto pracuje prawidłowo ?

Edit:
    A racja w tym roczniku nie ma - sorry.
    flubber20
    Level 2  
    Dzięki a jeszcze możesz mi powiedzieć gdzie on tak +/- jest gdzie go szukać bo trochę jestem zielony jeszcze jeżeli chodzi o ten samochód bo kupiłem go zimą a na podnośniku był tylko wtedy jak mu zmieniałem koła na zimówki :)
    mszydlik1983
    Level 2  
    witam.
    1 co obrotomierza to Moze byc wina licznika-wyciágnij licznik zdejmij tylná papierowá oslone i sprawdz styki obrotomierza czy nie sá zasniedziale,sprawdz tez czy na tych stykach jest jakies napiecie gdy masz uruchomiony silnik(jezeli jest to sprawdz sam obrotomierz np bateriá czy on wogole reaguje na prad).
    2 temperatura jak w kazdym aucie powinna byc 90"C to jest optymalna temperatura pracy silnika.jezeli masz silnik niedogrzany to pobiera wieksza dawke paliwa i z tád wieksze spalanie. (moj 2.5td palil do 10l na 100 po miescie).falujáca temperatura na wskazniku to raczej czujnik temperatury.

Dodano po 4 [minuty]:

wracajác do tej temperatury.
    masz odpowietrzony dobrze uklad?moze masz caly uklad zakamieniony.
    ja mialem zakamienioná chlodnice.temperatura mi falowala i czasem wywalalo wode na zewnátrz....