Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet scaitel 1132/1 i panel MIWI

18 Sty 2011 20:18 7536 6
  • Poziom 9  
    Witam. posiadam zestaw:
    Unifon 1132/1 - 5 szt.
    panel MIWI - 1 szt.
    zasilacz 19L1 - 1 szt.

Mam następujący problem:

Wszystko mam połączone (jako zestaw domofonowy) i ładnie chodzi, ale chciałbym wykorzystać dodatkowy przycisk w unifonie (standardowo przycisk interkomu) jako wywołanie panelu MIWI. Taki mały system przyzywowy w obie strony.
    W tym momencie mogę wywołać unifon poprzez dany przycisk na panelu MIWI ale nie wiem jak wywołać panel w drugą stronę.
    Wpiąłem się stykami G/T i T1 w unifonie na wywołanie z centrali (styk G i GN) ale przy wywołaniu centrali dzwoni mi także unifon. Chciałbym tego uniknąć.
    W załączniku znajduje się schemat podłączenia.
    Proszę bardzo o pomoc. :-)
  • Specjalista Domofony
    Po co chcesz dzwonić do panela? Skoro nie korzystasz z funkcji interkomu (wyjście T w zasilaczu-wolne?) to zawsze jesteś połączony z panelem,
    więc podnosisz słuchawkę i rozmawiasz...., tylko z kim....? Do typowej funkcji interkomu (dzwonienie w 2 strony) potrzebujesz 2 unifony a nie unifon i panel.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 10  
    nie za bardzo rozumiem co to za styk GN
    na schemacie oznacza chyba kolejne numery w zaleznosci na ile mieszkan jest kaseta
    podpiales chyba interkom ktory wywoluje sam siebie
    na styki dodatkowego przycisku podepnij G i MU
    chyba uzyskasz co chcesz
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Po co chcesz dzwonić do panela? Skoro nie korzystasz z funkcji interkomu (wyjście T w zasilaczu-wolne?) to zawsze jesteś połączony z panelem,
    więc podnosisz słuchawkę i rozmawiasz...., tylko z kim....? Do typowej funkcji interkomu (dzwonienie w 2 strony) potrzebujesz 2 unifony a nie unifon i panel

Chodzi mi o to aby wywołać panel dzwonkiem a nie tylko głosem poprzez podniesienie słuchawki.

Cytat:
    nie za bardzo rozumiem co to za styk GN
    na schemacie oznacza chyba kolejne numery w zaleznosci na ile mieszkan jest kaseta
    podpiales chyba interkom ktory wywoluje sam siebie
    na styki dodatkowego przycisku podepnij G i MU
    chyba uzyskasz co chcesz

Dobrze kombinujesz,ale ta opcja nie działa. GN- to kolejne unifony na wywołaniu z panelu MIWI.
  • Poziom 27  
    Wyślij sygnał generatora G przez dodatkowy przycisk unifonu bezpośrednio do głośnika panelu GP.
  • Poziom 1  
    Nie będę zakładał nowego tematu, tylko zapytam tutaj.

Do czego są 4 zaciski opisane jako: OV, CA, FA, FB?

Wymieniam unifon na inny model. To co miałem do tej pory na ścianie opisane było na obudowie jako URMET 1132. Ale płytka w środku zupełnie nie zgadza się z tym co jest w dokumentacji tego modelu, ani ze zdjęciami na forum. Wygląda tak:

Urmet scaitel 1132/1 i panel MIWI

Na zdjęciu jest już po odłączeniu, ale wcześniej ten domofon podłączony był do ściany na cztery żyły (z 6-żyłowego kabla) właśnie do tych czterech zacisków: OV, CA, FA, FB. Potrzebuję rozszyfrować ich funkcje, wtedy będę wiedział które żyły podłączyć do których zacisków nowego domofonu.