Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.6 16v 2002 problem z immo i zapłonem

18 Sty 2011 20:44 10827 8
  • Poziom 10  
    witam, potrzebuję pomocy z laguną . Nie działa sterowanie zamka centralnego z karty. Po włożeniu Karty do czytnika kontrolka immo świeci się cały czas a czytnik błyska. Nie ma napięcia po zapłonie (nie ma kontrolek na desce, kierunków , wycieraczek itp). To samo dzieje się po włożeniu karty z innego samochodu. Diagnozowałem trzema, testerami oprócz clipa którego niestety nie mam na warsztacie i powtarzają się błędy odnośnie połączenia uch<> czytnik, z tym że błąd ten jest nieaktywny. Sprawdziłem bezpieczniki, przedzwoniłem kable do czytnika. Jest ok. Czytnik rzekomo był podmieniany przez klienta. Ciekawa jest blokada kierownicy, która cyka, ale nie wysuwa się języczek. Klient twierdzi, że nigdy tej kierownicy mu nie blokowało.

1. Co moze być przyczyną? Karta, blokada, czy moze coś jeszcze?
    2. Czy po podłączeniu wyzerowanego rygla kierownicy muszę go zakodować clipem, czy zakoduje się sam?

Pytam, bo poszedłem do konkurencji po poradę i tam usłyszałem 250 zł za kodowanie zerowanego rygla, a sprzedawca rygla twierdzi, że tego nie trzeba robić. Proszę o porady.

PS. W dziale "samochody>początkujący zamieściłem posta o tym samym problemie, proszę moderatora o jego zamkniecie.
  • Poziom 22  
    Czystego rygla nie musisz kodować , spróbuj jeszcze odpiąć akumulator na parę minut czesto to pomaga w lagunie2 . Czasem nie mozna postawic czegos clipem a akku pomaga...
    Pozdrowionka.
  • Poziom 10  
    Wczoraj odpiąłem aku na 12 godzin i nic... Właśnie kiepsko, że nie mam tego clipa.
    Launch master pokazuje błąd uch<>czytnik i jeszcze jakieś błędy, że unlocking i locking relay mają zwarcie do +12V. W parametrach karta włożona do końca, ale niezsynchronizowana. Mega Macs 42 pokazuje zero błędów, a w parametrach nieaktywny przełącznik krańcowego położenia karty i kartę jako uszkodzoną.

Dodam jeszcze że zrobiłem Launchem test połączenia UCH<>cztnik i wyszło ok.
  • Poziom 22  
    ale jak blokada cyka to pewnie z karta i czytnikiem i uch jest ok spróbuj podmienic rygiel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wiele lagun przez moje ręce się przewinęło, i jakoś nigdy nie musiałem aku rozłączać.

Odzim80, jak sam widzisz testery głupoty pokazują, i na dodatek sprzeczne, tak więc będziesz musiał dać komuś zarobić i podłączyć francuskim sprzętem marki clip.
  • Poziom 10  
    Przemo9286, ja się z tobą w pełni zgadzam, nawet poszedłem już po pomoc i okazuje się, że mnie kolega po fachu chce zrobić na 250 zł. Chyba pojadę do fabrycznego serwisu, ale chciałbym poznać wasze opinie, żeby mnie nikt w konia nie zrobił.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    250 :?: :crazyeyes: Ale za całą naprawę chyba ;)

No to lepiej do serwisu jedź :D
  • Poziom 10  
    No widzisz sam co tu się w tym Radomiu dzieje:)

dołożyłem blokadę i teraz błyska i dioda od immo i czytnik. Samochód jak nie odpalał tak nie odpala.
  • Poziom 2  
    Na moje cos jest z ryglem. sprawdz czy wszystko zrobiłeś jak należy podmień również czytnik od innej Reni jak włączysz zapłon czerwona dioda zgaśnie tzn , że jest blokada immo i trzeba dopisać kartę :)