Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bucząca przez strop zmywarka amica

18 Sty 2011 21:17 2586 15
  • Poziom 9  
    mam wielki problem. nad moim pokojem sąsiedzi mają kuchnię. w owej kuchni stoi od niedawna zmywarka. moja zmora. jak tylko ją uruchamiają, zaczyna się buczenie... średnio około 1,5 godziny to trwa. uszy mi dziwnie reagują na to buczenie, to okropne. ciągle to słyszę, proszę o pomoc. sąsiedzi mili ludzie, dogadamy się, kwestia jest tylko taka, co z tym fantem zrobić? podłogę w kuchni mają z płyty pilśniowej, na niej wykładzina taka śliska, gumoleum to się nazywa? chyba tak. stropy drewniane, stare budownictwo. co podłożyć pod zmywarkę aby to buczenie nie przedostawało się do mojego pokoju? błagam o rady. z góry dziękuję.
  • Poziom 35  
    Chyba z tą zmywarką jest coś nie tak. Też mam zmywarkę i żadnego buczenia ani u mnie ani u sąsiadów nie słychać. Muszę się dobrze przysłuchać, czy zmywarka pracuje, będąc w sąsiednim od kuchni pomieszczeniu. Być może trzeba wezwać fachowca, by sprawdził czy takie zachowanie jest prawidłowe.
  • Poziom 32  
    Może warto spróbować użyć gąbki takiej jaką kładzie się pod panele podłogowe, z tego co mi wiadomo ma ona właściwości tłumiące. Kup tyle ile ci wystarczy, a nie całą rolkę (gdyby efekt odbiegał od oczekiwanego zbyt wiele pieniędzy nie stracisz).

Dodano po 3 [minuty]:

kreslarz napisał:
    Chyba z tą zmywarką jest coś nie tak. Też mam zmywarkę i żadnego buczenia ani u mnie ani u sąsiadów nie słychać. Muszę się dobrze przysłuchać, czy zmywarka pracuje, będąc w sąsiednim od kuchni pomieszczeniu. Być może trzeba wezwać fachowca, by sprawdził czy takie zachowanie jest prawidłowe.

Powodem takiego buczenia może być drewniana konstrukcja stropu/ podłogi, jeżeli podłoga jest nierówna to może się zdarzyć że zmywarka będzie wpadać w drgania (tak mi się przynajmniej wydaje).
  • Poziom 9  
    no właśnie to wina stropu chyba. no buczy prawie, jak moja. myślę, że kupię taki podkład. a może coś sztywnego się pod nią przyda? bo coś miękkiego, jak już pisałem mają na podłodze. hmm
  • Poziom 32  
    Masz może pod ręką kawałki styropianu? Jeśli tak to można spróbować (jeśli nie to mówię od razu że styropian tani nie jest).
  • Poziom 9  
    kwestia, czy się zgodzą mieć zmywarkę na styropianie. bo będzie go raczej widać
  • Poziom 32  
    No na to już nic nie poradzę. A podstawowe pytanie czy nóżki w zmywarce są dobrze ustawione, często wydaje się że tak jest a później okazuje się że jedna nóżka słabiej dociskała do podłogi niż pozostałe a efekt jest jaki jest. Ja miałem tak z pralką, podczas wirowania można było urządzać sobie rodeo.
  • Poziom 39  
    Są różne zmywarki. Droższe mają ciche silniki i są dobrze wytłumione. Tańsze mają w środku tani "traktor" który jest głośny i wibruje. Z takim nie za wiele można zrobić. Oczywiście warto (tak jak koledzy pisali) sprawdzić wypoziomowanie zmywarki i równomierność nacisku nóżek. Jeśli to też nie pomoże, proponuję grubą miękką gumę piankową, chyba najlepiej będzie łapać takie wibracje. Nie musi być na całej powierzchni, wystarczy podłożyć pod same nóżki kawałki po parę cm.
  • Poziom 39  
    Ciut drogo jak za 4 kawałki gumy. Jeśli Ci nie szkoda 17zł to weź, chociaż ja bym spróbował zacząć od czegoś co można znaleźć w szufladzie.
  • Poziom 12  
    Szczerze mówiąc to niewiele pomoże. Ktoś tu pisał o złym silniku zamontowanym w zmywarce, ale przecież tam silniczek jest tylko w pompie wody reszta poruszana jest hydro dynamicznie (no bynajmniej w mojej) prawidłowo zainstalowana DOBREJ marki zmywarka powinna być niesłyszalna. U Ciebie wina leży w konstrukcji stropu, zapewne ocieplonym/wygłuszonym tylko trocinami :| Troszkę lepiej było by gdyby strop był drewniano-gliniany, byłby cięższy i lepiej tłumił by drgania. W twoim przypadku pozostaje tylko wygłuszenie sufitu specjalną matą wygłuszającą i zabudowa jednym z systemów sufitu podwieszanego. Mógłbyś pokusić się również o przyklejenie kasetonów styropianowych troszkę wygłuszają ale cudów bym nie oczekiwał.
  • Poziom 9  
    mam wełnę rocton 5 cm plus jednopoziomową konstrukcję z profili, płytę g-k. czyli w skrócie sufit podwieszany.
  • Poziom 39  
    Jeśli chodzi o poruszanie to typowo w zmywarce są 2 do 4 silników i 3 do 5 siłowników/elektromagnesów. Ale nie o tym..

Wydaje mi się że zanim zburzymy lub przynajmniej przebudujemy dom, warto zacząć od małych rzeczy, może zmniejszą poziom hałasu do jakiejś akceptowalnej wartości. Za cenę sufitu podwieszanego to można sąsiadowi kupić nową lepszą zmywarkę (bo niestety nie wszystkie są "niesłyszalne" a hałas jak już mówiłem zwykle wiąże się z ceną i przy tym się upieram).

PS. Skoro jest sufit podwieszany to albo go lepiej odseparować na wieszakach (podkładki pod profile?) albo dołożyć wełny - z pomysłów mniej kosztownych.
  • Poziom 35  
    Podstawowe pytanie:
    - czy efekt jest przenoszony akustycznie
    - czy efekt jest przenoszony wibracyjnie
    Zasady rozchodzenia się fal dźwiękowych i drgań wibracyjnych podlegają nieco innym prawom, gdyż ośrodkiem transmisyjnym są albo powietrze, albo konstrukcje. Efekty końcowe mogą być identyczne, ale środki zaradcze różne.
    Dla osłabienia jednych i drugich warto spróbować tani sposób - kawałek filcu o grubości 2 cm pod całą zmywarkę wraz z jej podporami (nogami). Tłumienie zarówno wibracyjne jak i akustyczne gwarantowane. Próba niezbyt kosztowna, a jeżeli efekt będzie dobry, zadowolenie i komfort psychiczny bezcenne.
  • Poziom 9  
    heh właśnie skonstruowałem podkładki. filc przyklejony do gąbkowej taśmy izolacyjnej, którą stosowałem pod profile przyścienne, jak robiłem sufit. trzeba się ośmielić i jutro zanieść to sąsiadom.
  • Poziom 12  
    Skoro masz już "sufit podwieszony", i z twojego postu wywnioskowałem że jest zrobiony prawidłowo z zastosowaniem przekładek minimalizujących drgania to naprawdę nie wiem co można by jeszcze zrobić poza podłożeniem tych podkładek. Musiał byś iść do sąsiadów gdy zmywarka pracuje i się wsłuchać czy to hałas spowodowany przez drgania czy może z innego źródła np. szum w instalacji wodnej w trakcie pobierania/usuwania wody.
    Pozdrawiam i życzę sukcesu.