Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 313 - gaśnie, błąd P1610

miler80 18 Jan 2011 22:24 8683 10
Texa Poland
 • #1
  miler80
  Level 34  
  Rozkładam już ręce. Najpierw w aucie padł CAN nie palił. Po wymianie EDC niby wszystko o.k. ale auto później zaczęło gasnąć w czasie jazdy lub też krótko po odpaleniu. Ciężko lub wcale też nie palił na zimno. Tester texa odczytywał całą litanię błędów m.innymi "monitoring ciśnienia rail". Wtryski zregenerowane, nowy zawór na rampie. Pompa CR też wymieniona. Teraz pali "ze strzała", jednak pozostał ten jeden zasadniczy problem- gaśnie i jeden błąd P1610 (błąd chwilowy, nie aktywny). Texa interpretuje go jako " aktywacja przekaźnika szczelnościowego" Panowie, o co tu chodzi z tym "przekaźnikiem szczelniościowym". Dodam że komputer był od innego modelu sprintka, więc znajomy z serwisu wgrywał wsad od 313 star diagnozisem. Podejrzewam dalej usterkę EDC, czy się mylę? Proszę o info.
 • Texa Poland
 • #2
  trans-serwis
  Level 39  
  Zrób mu diagnozę Starką i podaj wyniki.
 • Texa Poland
 • Helpful post
  #3
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  Ja dałbym sobie spokój z elektroniką a sprawdził układ paliwowy. Sam pisałeś, że ciężko pali, a jak już to po chwili gaśnie. Według mnie to typowy objaw zasysania powietrza (minimalnie) do układu paliwowego. Sam już się nieraz nadziałem, że dwa dni szukania gdzie bądż a w efekcie się okazało, że (np.) opaska na filtrze paliwa przepuszczała...
 • #4
  trans-serwis
  Level 39  
  zeimp miałeś kiedykolwiek taki silnik na tapecie i możliwość diagnozy Star Diagnozą, cyba nie. Tak sądzę czytając twoją wypwiedź.
 • #5
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  To naprawdę wypasiony tester na windzie XP dla mercedesów powyżej 2000r. Ale ja pisałem o "DOMOWYCH" sposobach i mechanicznych. Nie każdy trzyma w domu tego typu sprzęt to raz a po 2 ja kiedyś (za młodu;)) zrobiłem taki błąd, że nie mogłem się uporać z autkiem aż w końcu znalazłem (głupotę) nieszczelność w dolocie paliwa. W końcu po to forum jest, żeby PODPOWIADAĆ czyż, nie??? Pozdrawiam.
 • #6
  miler80
  Level 34  
  Układ szczelny, tu występują przeźroczyste przewody, więc każdą nieszczelność widać w postaci przepływających bąbelków lub "białego" paliwa. On dobrze pali kolego zeimp, pisałem przecież. Jutro EDC wyjmuję i czekam na drugie o numerach tych samych co siedziało fabrycznie. Do Starki nie mam dostępu niestety, ale texa to też porządny tester, można na niej polegać i podejrzewam że Star Diagnoza również pokazałaby ten błąd: P1610.
 • Helpful post
  #7
  fuelinyourblood
  Level 35  
  P1610 Przekaznik zasilania napieciem

  Sprawdź zasilanie do stera, zwróć uwage na skrzynke z bezpiecznikami pod kierownicą.
 • #8
  miler80
  Level 34  
  Tester ma zasilanie z kabla diagnostycznego w którym są zaciski krokodylkowe :-)
 • #9
  miler80
  Level 34  
  Po wymianie modułu sterującego, zgraniu immo i naprawie intstalacji (czujnika wałka rozrządu) Sprinter jeździ jak trzeba. Wniosek- tester texa czasami kłamie :-)
 • Helpful post
  #10
  trans-serwis
  Level 39  
  Trochę to dziwne. Sterownik już był wymieniany, tak piszesz w pierwszym poście. Immo nie gasi silnika. Uszkodzony czujnik wałka rorządu lub kable od niego również nie gasi silnika. Nie życzę ci tego ale problem chyba wróci.
 • #11
  miler80
  Level 34  
  Tak, sterownik był wymieniany ale o innych numerach i dlatego wgrywany był do niego wsad do 313, być może to było przyczyną gaśnięcia. Teraz włożony jest sterownik o tych samych numerach A 000 153 60 79 i jest o.k. A instalacja el. przy obejmie wiązki była przetarta, konkretnie czujnika wałka rozrządu i skutkowało błędem z czujnika. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.