Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka ster.pilotem 14~20 kanałów - 230V.

Adrian_1591 18 Sty 2011 22:34 1668 7
  • #1 18 Sty 2011 22:34
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam.
    Pojęcia nie mam,jaki dokładnie winien być to dział,więc z góry wielce przepraszam ;)
    Mianowicie sprawa jest na biegu.
    W remontowanym od podstaw mieszkaniu znajduje się pokój,który ma być dobrze dopracowany jeżeli chodzi o kwestię oświetlenia. Wszystko rzecz jasna ma być zasilane 230V. Co tam ma być :?: O taśm LED pod sufitem, przez różnorakie podświetlenia ścian,przez jakieś lampki. Jak wspomniałem wszystko na 230V.
    Jak oszacowano będzie tam około 14 "linii" (przewody dwużyłowe).
    Bez sensu jest montowanie panelu i np. 14 włączników więc pomysł padł na centralkę sterowaną pilotem.
    I teraz pytanie do forumowiczów: jaki model centralki byście polecali :?:
    Ma mieć ona minimum 14 "wyjść" "wyprowadzeń" "linii" (nie wiem jak to w jednym słowie ująć) jednakże lepiej,jakby miała pewien zapas więc 20 przycisków na pilocie (czyli w centralce 20 przekaźników) nie zrobi problemu.
    Co do ceny - nie myślmy na razie o tym. Chciałbym coś porządnego i godnego polecenia na forum elektroda ;)
    Oczywiście nie będzie wisiała jak obrazek na ścianie,tylko w innym pomieszczeniu ,więc jakiekolwiek kwestie "wyglądu" są zbędne i bezsensowne.
    Pozdrawiam ;)

0 7
  • Deimic Smart Home
  • #2 18 Sty 2011 23:24
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Zaraz zaraz, jak to zasilanie 230VAC i przewody dwużyłowe? A o PE kolega zapomniał? Nie ładnie...

Co do pilotów, to wybór jest... od prostych systemów po KNX'a :)
    - HAGER (TU224A) 24-kanałowy pilot RF KNX
    - COSMO H24 - przenośny pilot 24-kanałowy

Z gotowych rozwiązań niskobudżetowych to elmes... tylko trzeba dostosować obciążalność i napięcie styków roboczych przez dołożenie odpowiedniego przekaźnika / stycznika:

odbiornik elmes
    pilot STX multi

0
  • Deimic Smart Home
  • #3 18 Sty 2011 23:56
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Dziękuję za odpowiedź ;)
    Czy kolega "zna" może jakieś inne modele :?:
    Pilot wydaje mi się niezbyt estetyczny,a jakość centralki mnie zastanawia...
    Myślałbym nad czymś porządniejszym ;)

0
  • #4 19 Sty 2011 20:49
    Miwhoo

Ja nie znam, bo nigdy aż tyle kanałów nie było mi potrzeba sterować... Google wiedzą wszystko... Tam znalazłem materiały na poprzedni post :)

Elmes robi dobre radia. Jak nie zależy ci na dużym zasięgu [pilot w tym samym pomieszczeniu, co odbiornik, albo niewiele dalej] to będzie to sprzęt wystarczający. Co do estetyki, to i tak wszystko made in china, kwestia tylko jak mocno na kontrolach cisną producenta :)

0
  • #5 19 Sty 2011 20:54
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Wiem,że google nie gryzą ale sam dokładnie nie wiem co wpisać.
    Jak wpisuję "centralka" to spamuje mi centralkami do autoalarmów :D

0
  • #6 19 Sty 2011 21:40
    grudziu
    Poziom 15  

Polecam poszukać w google hasło "inteligentny dom".

0
  • #7 19 Sty 2011 23:38
    Miwhoo

Albo "pilot 24 kanałowy"...

0
  • #8 20 Sty 2011 21:34
    kkknc
    Poziom 42  

Elmes powinien starczyć bez niczego diody LED nie pobierają dużo prądu, więc te przekaźniki i cienkie ścieżki wystarczą do wyboru masz takie 2 ploty. Jeden ma wyświetlacz LCD, ale nie podświetlany, więc w ciemności ciężko i tylko 3 klawisze, ale obsługuje 105 kanałów. Drugi ma 4 klawisze wybieranie banków klawiszami z boku, co jest sygnalizowane diodami led. Do takiego zastosowania dla mnie lepiej. Oczywiście sam odbiornik 20 kanałowy do zasilania którego musisz mieć zasilacz 12V DC lub transformator i mostek gretza.
    Centralka ster.pilotem 14~20 kanałów - 230V.

0