Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja lutownicza- problem z przekaźnikiem

elektryku5 18 Jan 2011 23:01 1385 2
Altium Designer Computer Controls
    elektryku5
    Level 39  
    Jestem w trakcie budowy prostej stacji lutowniczej, w wersji prototypowej (pająk) wszystko działało, więc narysowałem (z pamięci) schemat w eagle, zrobiłem PCB, zamontowałem elementy i niestety pojawił się problem, przekaźnik cały czas "cyka", nie pomaga nawet zmiana wartości histerezy. Właściwie, to histereza zaczyna działać przy rezystorze 68k, a to stanowczo za mały rezystor. (ogromna histereza)

Dziwi mnie to że w pająku wszystko działało, a teraz nie, prawdopodobnie pominąłem jakiś element.
    Stacja lutownicza- problem z przekaźnikiem
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    prezeswal
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam.
    Zapewne napięcie zasilania (Vcc) spada pod obciążeniem ("siada" po załączeniu przekaźnika i włączeniu grzałki).
    Pozdrawiam.
    elektryku5
    Level 39  
    prezeswal wrote:
    Witam.
    Zapewne napięcie zasilania (Vcc) spada pod obciążeniem ("siada" po załączeniu przekaźnika i włączeniu grzałki).
    Pozdrawiam.

Też tak myślałem, spróbuję podstawić dodatkowy zasilacz. (tylko dziwne jest to że wcześniej działało)

EDIT:
    Naprawiłem, okazało się że na płytce miałem za cienkie ścieżki i napięcie siadało, już sobie z tym poradziłem, przylutowując przewód masy bezpośrednio do przekaźnika. (w moim przypadku masa jest zwierana/rozwierana, na schemacie jest trochę inaczej)