Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elmes CH4H, dzwonek i zapisywani info o użyciu w Integrze

w5h0so 19 Sty 2011 00:24 1218 5
  • #1 19 Sty 2011 00:24
    w5h0so
    Poziom 12  

Mam radiolinię Elmes CH4H podłączoną do dzwonka Kakadu ("Powtórzy Każdy Dźwięk", ta starsza wersja na LPT). Chciałbym zrealizować "logowanie" wciśnięcia dzwonka w Integrze 128. A docelowo powiadamianie SMS-em z GPRS-T1.

Zaprogramowałem wejście jako:
    Typ linii: 2 NO
    Typ reakcji: 47 bez akcji alarmowej
    Opcje: (włączone) "Zapisuj do pam. zdarzeń", (wyłączone) "Nie monitoruj naruszeń".

Zastanawiam się tylko czy mogę do jednego przekaźnika w CH4H podłączyć dwa urządzenia z wejściami NO - dzwonek i centralkę alarmową. Będzie to działać? Jeśli tak, to zostawił bym to już tak.

Jeśli nie to mam jeszcze jeden pomysł. Podłączenie przekaźnika pod Zx w Integrze, a dzwonka pod wyjście zaprogramowane jako "24: Przełącznik MONO". Wówczas za pomocą iloczynu wyjść mógłbym np. wyłączać dzwonek timerem na noc. :)

Wiem, że mógłbym kupić pilota do Abaxa, albo radiolinię Satela, ale mam już CH4H, więc wolę użyć tego co mam.

0 5
  • #2 20 Sty 2011 01:17
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Wybrałbym drugą opcję.

0
  • #3 20 Sty 2011 19:27
    w5h0so
    Poziom 12  

crunky napisał:
    Wybrałbym drugą opcję.

Też mi coś podpowiada, że tędy droga. Ale wówczas potrzebuje ekspander z wyjściami przekaźnikowymi do zamykania obwodu dzwonka (identycznie jak robi to CH4H teraz). To podnosi nieco koszt.

0
  • #4 20 Sty 2011 19:32
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Po co od razu ekspander? Dołącz przekaźnik do wyjść niskoprądowych i wszystko. Koszt 10 złotych, wliczony kawałek płytki i zaciski śrubowe.

0
  • #5 20 Sty 2011 20:44
    rafal_rx
    Poziom 25  

w5h0so napisał:
    crunky napisał:
    Wybrałbym drugą opcję.

Też mi coś podpowiada, że tędy droga. Ale wówczas potrzebuje ekspander z wyjściami przekaźnikowymi do zamykania obwodu dzwonka (identycznie jak robi to CH4H teraz). To podnosi nieco koszt.

A masz coś jeszcze do tego Elmesa podłączone??? Jeśli nie, to do podłączenia Z z CA możesz użyć zacisku S.

0
  • #6 22 Sty 2011 20:13
    w5h0so
    Poziom 12  

rafal_rx napisał:
    A masz coś jeszcze do tego Elmesa podłączone??? Jeśli nie, to do podłączenia Z z CA możesz użyć zacisku S.

Sprawdziłem w instrukcji Elmesa. Gdy JP1 i JP2 zwarte, to "przy włączeniu dowolnego przekaźnika, na wyjściu S pojawiają się dwa impulsy zwarcia do masy, przy wyłączeniu – jeden". Dzwonek zostałby tak jak jest, a zacisk S podłączyłbym do pierwszego wolnego Z centrali.

Ale chyba wówczas muszę CH4H z wyjścia zasilającego (OUT1-4) centrali zasilać, tak, żeby masa była wspólna.

0