Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata danych po Recovery w laptopie

19 Sty 2011 05:58 2856 7
  • Poziom 10  
    Witam, mój problem dotyczy dysku HD 2.5" 320GB w laptopie, otóż po instalacji na nowo Windows Vista z plyt Recovery, które robiłem kupując nowy komputer, straciłem wszystkie dane z dysku :( Co do tego, ze znikną z partycji C, to wiedziałem i skopiowałem sobie je na przenośny dysk USB, ale na dysku D nie powinny zniknąć.....ale o tym przekonałem sie dopiero po fakcie.
    Nie doszło by do tego, jak bym nic nie robił z partycjami, tylko później przypomniało mi się, ze zmniejszałem partycje C i 1/3 dysku zajmowała C a 2/3 D, po recovery wielkości byly odwrotne, przywrócone do fabrycznych ustawień, wiec dysk C zajmował nowy Windows na powiększonej partycji, a D zostało zmniejszone i zero danych przez to przesuniecie rozmiarów partycji w trakcie instalacji :(
    Od kilku dni staram się odzyskiwać te dane, ale nie wygląda to za ciekawie, a zamiast lepiej to gorzej, bo chcąc zrobić podsektorowa kopie dysku, w PQmagic robiłem Resize partycji, żeby powiększyć jedna z nich do wiekowości tej kopii i w trakcie zmian jak doszło do połowy, to komputer się zawiesił i znikły mi kolejne 2 partycje na dysku USB wraz z danymi skopiowanymi z dysku C laptopa :(

Mam pytanie czy można by zrobić to odbudowując logikę dysku, żeby zachować całość danych i strukturę katalogów i w jaki sposób?
    Czy robiąc kopie podsektorową lepiej ją robić na partycję czy do pliku?
    Czy majac kopie dysku, można tak jak na oryginale zmieniać tablice alokacji plików, mbr, mtb itp?
    Też mam pytanie o Gadu Gadu, bo zgrałem cały katalog ze starego systemu Vista,
    z numerami i hasłami w środku i programy do odzysku numeru gg na systemie jak byl odzyskiwały hasła, a na nowym systemie już po wgraniu w te samo miejsce nie można się zalogować, ani odzyskać haseł co może pomóc?

Czy mógłby ktoś pomoc w odzyskaniu tych danych?

ps. wszystkie partycje na obu dyskach byly w NTFS.
    Jesli chodzi o dysk USB to udaje sie odzyskiwać kopiując w Test Disku.
    Dane na obu dyskach widoczne pod DMDE i nie nadpisane.
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Cytat:
    Mam pytanie czy można by zrobić to odbudowując logikę dysku, żeby zachować całość danych i strukturę katalogów i w jaki sposób?

Najprawdopodobniej nie ma na to szans . Tym bardziej, że już tyle nad tym pracowałeś by tych danych nie odzyskać.
    Cytat:
    Czy robiąc kopie podsektorową lepiej ją robić na partycję czy do pliku?

Ani jedno ani drugie kopie robi się na inny dysk do pliku lub na dysk :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330304.html
    Cytat:
    Czy majac kopie dysku, można tak jak na oryginale zmieniać tablice alokacji plików, mbr, mtb itp?
    MTB to takie rowery.
    Można o ile na to program pozwoli.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html

Dla pewności podaj :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html
    I piszesz o dwóch dyskach więc sprecyzuj którego dysku dotyczą opisy żeby nie mieszać jeden problem jeden dysk drugi temat drugi dysk.
  • Poziom 10  
    Nie pracowałem na tych dyskach po awarii juz, jedynie próbowałem programów narzędziowych, żeby sprawdzić czy widać te dane i czy można je odzyskać.

Usystematyzuje całość działań i awaria:
    Dysk NR1 320GB (z laptopa) partycja 90GB C: i 210 D: - przesunięty po recovery z płyt rozmiar partycji i teraz C: 197 a D: 93GB
    tutaj nadpisana cześć dysku C wiec a dalej położone sektory D już nie, tylko sam Windows pokrył początkowa cześć dysku C
    /tu zależy mi na danych z partycji D dawne 210GB/

Dysk NR2 500GB USB 4 partycje 2 ostatnie 160 i 210GB po zawierzeniu systemu w trakcie resize w pqmagic 160GB jako cześć nie sformatowana (przeszedł proces usunięcia partycji) ale drugi z 2 procesów czyli resize już się zatrzymał a partycja 210GB widać jej rozmiar ale bez danych
    /tu zależy mi na danych z partycji 210, tan 160 i tak była wyczyszczona/

Nic nie zapisywałem, po tych awariach na tych partycjach, zostały podpięte do stacjonarnego komp w celu weryfikacji zniszczeń, oglądałem programami test disc, DMDE, a programie DMDE widać wszystkie dane znajdowane są te partycje

Co do kopi podsektorowej oczywiście robiłem ja na innym dysku, zewnętrzny mam chwilo jeszcze 500GB, podzieliłem go na 2partycje 220GB i 250GB i na jednej chciałbym zrobic kopie jednej a na drugim drugiej utraconej partycji, czy można tak i nie będzie jedno drugiego zaburzać?

Nie o rowery MTB chodziło mi, a o MFT na dysku oczywiście, ale nie spiąć całą noc, tylko spędzając przy dyskach można już ze zmęczenia pisać czasem błędy :(

Pokaże ja kto wygląda w programach test Disk i DMDE:

Zaczne od tego lepszego przypadku moim zdaniem czyli dysku USB 500GB

A tak po quick search wyglada

Można kopiować pliki

Problem gdy katalog ma polski znak w nazwie, ale nie wszystkie, powyżej widać ze z polskim znakiem tez niektóre kopiuje, nie wiem od czego to zależy danej litery polskiej, czy coś innego?

• Poziom 10  
    Drugi dysk w gorszym stanie z laptopa 320GB wygląda następująco:

W tym przypadku, nie nastąpiło przerwanie procesu działania na partycjach,
    wiec obie partycje są założone poprawnie i w Test Disk już nie udaje się
    znaleźć poprzedniej partycji i skopiować danych.
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Pierwszy plik pierwsze DMDE :
    Tam widać jak narazie :
    Transcend FAT32 84 GB
    MOBIL_4 NTFS
    MOBIL_3 NTFS
    Pierwsza i ostatnia powinny działać.
    Piszesz, że pliki są widoczne w DMDE na której ? MOBIL_3 ? Co się dzieje jak chcesz ją otworzyć w Windowsie ?

Drugi w gorszym stanie a z partycji nie wygląda.

Zrobiłeś wszystko co można by dane utracić.
    Teraz pozostaje SCAN NTFS i odzysk danych lub TestDisk i PhotoRec i odzyskiwanie danych potem od nowa przywrócenie partycji jak powinny wyglądać.

A) Nadpisanie Boot i MFT w partycji drugiej jeśli jest nadpisane jeśli nie można przywrócić stary układ i partycja powinna być widoczna ale najpierw SCAN NTFS i sprawdzenie jak ona wyglądała i jaki miała układ.
    B) Przy przenoszeniu danych zmianie wielkości partycji mogło dojśc do całkowitego uszkodzenia MFT tutaj może się okazać, że tylko odzysk danych które jeszcze są. Chyba że jest undo w programie lub też program do zmiany wielkości nie zdążył zmodyfikować prawidłowego MFT
  • Poziom 10  
    Tutaj pokazuje jak widzi windows te partycje:

Dysk 500GB

Widoczne i dzialajace partycje Q: 78GB i P: 39GB (szyfrowana)
    kolejny obszar wyczysczony 157GB a nastepna partycja S: widoczna dla systemu, ale brak danych pokazuje jako RAW
    Jako uszkodzony MOBILE_3

Windows chce naprawiać i skanowac partyce mobile_3,
    ale nie zezwalałem jak narazie na to, a możliwe , ze by pomogło?

Dodano po 10 [minuty]:

W przypadku dysku 320GB wyglda to tak w systemie:

Obie partycje sa zdrowe i widoczne, tylko w zmienionym rozmiarze wiec
    nie widać interesujących mnie danych.

Po skanie DMDE dopiero widac dane, jak widzi partycje jako 211GB,
    a nie 97GB jak obecnie.

W katalogu Root sa dane z utraconej partycji

Widać tu pogrubiona czcionka partycja której szukam
    obecnie zaczyna się od 421 652 480 a powinna wcześniej od 211 804 160 sektora dysku.
    Czy możliwa była by zmiana zakresu sektorów na tej partycji na te z przed awarii, żeby te dane znów byly widoczne?
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Zapomniałeś dodać taki drobny szczegół jak szyfrowanie.
    W drugim dysku widzę, że da się coś z tym zrobić trzeba mienić wpis o wielkości partycji będzie potrzebne zdalne info na PW.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki za pomoc migol21, to człowiek na którego można liczyć :):):)