Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson sr50 b4, dziwny problem z obrotami

19 Sty 2011 12:50 2389 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam Simsonka sr50 z roku 1988. Zrobiłem nim ponad 3 tys. km od kupna. Jeździł bardzo fajnie, od polowy października już nim nie jeżdżę, bo było już coraz chłodniej. Nie odpalałem go ok. miesiąc. Gdy go odpaliłem po tym czasie chodził trochę nie równo, na ssaniu chodził bez gazu, a wcześniej w lecie musiałem ten gaz delikatnie trzymać, żeby nie zgasł. Gdy się troszkę zagrzeje i odłączam ssanie obroty rosną. Gdy jadę jest ok, ale np. przy krzyżówce gdy daje sprzęgło do wyluzowania i zatrzymania się obroty znów rosną, ale jeszcze bardziej niż chwile po odpaleniu, wtedy tez ciężej redukować w czasie jazdy. Śrubkę w gaźniku wkręciłem na maxa, żeby dostawał mniej paliwa, ale to nic nie zmieniło :( Niby linka się nigdzie nie zacina.

Przy następnych odpalaniach już nie było tych nierówności na początku, ale dalej ze ssaniem chodził sam i bez ssania obroty rosły.

Czy może to być spowodowane 2-3 miesięcznym paliwem? Lub złą mieszanką?
    Co jeszcze może takie zachowanie powodować ?
  • Poziom 9  
    N3-4, nie był zmieniany.
    Dziś go troche zalałem, chodził lepiej, obroty już tak nie rosły, wykręciłem śrubkę tak ponad 1000 st.
  • Poziom 42  
    Gaźnik trzeba porządnie wyregulować! Żadne wykręcanie śrubki (której?) na ponad 1000 st (????).
    Poszukaj na Elektrodzie. Na pewno było to opisane. Jak będziesz miał wątpliwości to pytaj.
    Podpowiem, że regulujemy/sprawdzamy:
    1. Ustawienie pływaka, a przez to poziomu paliwa. 27 mm.
    2. Ustawienie zapinki iglicy - 4 rowek od góry.
    3. Ustawienie śruby składu mieszanki na biegu jałowym - śrubka w króćcu - ok 2.5 obrotu od dna.
    4. Ustawienie ilości powietrza kanału obejściowego. Wkręt M4 przy przepustnicy. Ok 4 obroty od dna.
    Warunki.
    Silnik musi byc nagrzany. Zapłon dobrze ustawiony. Przepustnica musi leżeć na dnie komory mieszania- luz na lince 2-3 mm! Ssanie zamknięte i szczelne.
    Potem uwaga: Zimny silnik może zapalić tylko na ssaniu!
  • Poziom 9  
    To coś jeszcze popatrzę, dzięki za wypowiedz.
    Zawsze zapalałem ze ssaniem, inaczej się nie dało, wiec było ok.

Śrubka ze sprężynką, między linka ssania a gazu, od dna 3 obroty gdzieś wykręciłem.