Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera p10 dziwny przypadek z prądami

19 Jan 2011 12:53 2484 9
  • Level 12  
    Witam.Mam problem z podświetleniem tablicy rożdzielczej,świetłami mijaniai światłami wstecznymi.Problem się zaczął kiedy podłanczałem radio samochodowe.Podłącfzenie zgodne z instrukcją.Po włączeniu radia prawie na max do rytmu basów zaczęły mrugać światła przednie i podświetlenie zegarów(podświetlenie diodowe).Po włączeniu świateł i zapaleniu silnika brak prawego światła mijania,wstecznego,podświetlenia tablicy i brzęczyka ostrzegającego otworzone dzwi na światłach.Bezpieczniki sprawdzane 3 razy,żarówka również sprawna.Może jest jakiś inny schowany bezpiecznik lub przekażnik który może odpowiadać za to wszystko ?Co może być przyczyną że światła mrugały.Pierwszy mój taki przypadek z tymi światłami.Czyż to nie jest dziwne ?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    Dociągnąć osobną masę i plusa pod radio.
  • Level 12  
    To jest proste wyjście.Ale dlaczego nie działa podświetlenie zegarów i wsteczny ?
  • Level 21  
    Ja miałem problemy jak zamontowałem radio w fabryczną instalację, coś się działo z masą i antena sama się włączała jak zapalałem światła mijania, a radio było wyłączone. Po doprowadzeniu nowego zasilania problem zniknął.
  • Level 38  
    Ano nie działa , bo pewnie bezpiecznik się spalił . Ponownie sprawdź podłączenie radia , bo tam tkwi problem .
  • Level 12  
    Problem częściowo rozwiązany.Jeżeli chodzi o radio to gubiło masę przy głośniejszym graniu.Zegary to nie łączy regulacja podświetlania jaskrawości.Trzeba parę razy przekręcić max-min i działa.Lecz dalej nie mogę dojść o co kaman ze wstecznymi.Nie dochodzi prąd.Bezpieczniki OK.Więc pewnie pozostaje przełącznik w skrzyni.
  • Level 11  
    lub żarówka spalona hehe
  • Level 12  
    Jak Ci pisze że prąd nie dochodzi do wstecznych to nie pisz mi takich głupot że żarówki spalone
  • Level 11  
    żartowałem Dandi na fotce taki wesoły a na żartach się nie zna.
    A tak poważnie to tylko jakiś bezpiecznik, przewód lub czujnik na skrzyni
    cierpliwości a na pewno dojdziesz to nie jest poważna usterka
    Pzdr
  • Level 12  
    Problem ze wstecznymi byl taki iż był odlutowany kabelek od czujnikka przy skrzyni(dziwny zbieg okoliczności).Zaś jeżeli chodzi o podświetlenie zegarów to poleciał regulator(potencjometr) podświetlania deski.