Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie do pomiaru szybkości rozszerzania się polimeru

Apollokrk 19 Sty 2011 12:53 1125 0
  • #1 19 Sty 2011 12:53
    Apollokrk
    Poziom 9  

Witam
    Przedstawiam Wam drodzy majsterkowicze pewien projekt/pomysł. Potrzebne mi wsparcie w zakresie doboru komponentów elektronicznych oraz w zakresie programowania. Nie wykluczam ścisłej współpracy. Mam pomysł na pewne urządzenie, jednak wszystkich detali nie mogę zdradzić.
    Interesuje mnie opracowanie układu elektronicznego sterującego 25 silnikami krokowymi (uni/Bi polarnymi). Całość stanowi jeden moduł, który może być podłączony do komputera na czas zgrywania danych lub na stałe. Lepiej jednak aby był niezależnym układem od komputera. Co więcej… chciałbym aby moduły mogły być łączone ze sobą w 2, 3 lub 4, stanowiąc jeden „wiekszy” układ.
    Na rys. 1 przedstawiony został schemat ogólny pojedynczej sekcji (1-podstawa, 2- krążek przewodzący, 3-rurka, 4 tarcza zamocowana do wirnika aktuatora, 5-pokrywa, 6-aktuator)
    Zasada działania urządzenia.
    W rurce (3) umieszczony zostaje obiekt, który pod wpływem czasu i temperatury rozszerza się. Obiekt ten jest przewodnikiem elektrycznym. Tarcza (4) początkowo umieszczona jest tuż nad krążkiem przewodzącym (2). W miarę rozszerzania się substancji i jej wzrostu w górę następuję zamknięcie obwodu pomiedzy elementami 2 i 4. Impuls kierowany jest do uC, który wysyła sygnał do aktuatora, a następnie wykonany zostaje obrót wirnika o zadaną wartość. W ten sposób tarcza (4) zostaje podniesiona o zadana wartość (np. 0,25mm). Cykl powtarza się do kolejnego zetknięcia się substancji z tarczą (4) a tym samym zamknięcia obwodu. I tak dla 25, sekcji oddzielnie (docelowo 100).
    Kryteria projektu:
    Sekcje powinny działać niezależnie między sobą rejestrując szybkość rozszerzania się badanego obiektu w rurce.
    Jeden moduł powinien zawierać 25 sekcji mierzących.
    Moduły powinny mieć możliwość łączenia się ze sobą tworząc jeden duży układ zawierający dowolnie 25, 50, 75 lub 100 sekcji.
    Zebrane dane powinny być przechowywane w pamięci uC, który może stanowić odrębną część układu z możliwością podpięcia się do komputera PC.
    W komputerze PC na podstawie uzyskanych danych w dedykowanej aplikacji możliwe będzie zebranie danych z różnych modułów niezależnie.
    Załączniki:
    1. Rys. 1 – budowa pojedynczej sekcji mierzącej
    2. Rys. 2 – uproszczony schemat wyprowadzeń elektrycznych pojedynczej sekcji
    3. Rys. 3 - Proponowany aktuator

Urządzenie do pomiaru szybkości rozszerzania się polimeru Urządzenie do pomiaru szybkości rozszerzania się polimeru Urządzenie do pomiaru szybkości rozszerzania się polimeru

-1 0
  • Metal Work Pneumatic
  Szukaj w 5mln produktów