Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DDJ-T1 - nowy kontroler MIDI DJ dla użytkowników TRAKTORa

pseven 19 Sty 2011 13:06 5271 2
 • Pioneer DDJ-T1 - nowy kontroler MIDI DJ dla użytkowników TRAKTORaW ofercie jednego z liderów rynku profesjonalnego sprzętu muzycznego, przeznaczonego dla DJ`ów, firmy Pioneer, pojawił się nowy kontroler MIDI dedykowany dla użytkowników oprogramowania TRAKTOR.

  Pioneer DDJ-T1 komunikuje się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB i udostępnia w postaci fizycznej niemal wszystkie funkcje programu Traktor DJ Studio, stanowiąc odpowiednik konsoli składającej się z dwóch odtwarzaczy i czterokanałowego miksera. Rozkład wybranych elementów, takich jak sekcji efektora stanowi wierne odwzorowanie domyślnego rozmieszczenia elementów wyświetlanych na ekranie komputera. Kontroler posiada wbudowany interfejs USB (kartę dźwiękową) i przetwornik cyfrowo-analogowy, a sekcja analogowa urządzenia zapożyczona została bezpośrednio z pełnoprawnych urządzeń linii Pro DJ, co zapewnić ma zbliżoną jakość dźwięku. Kontroler posiada wejście mikrofonowe, wejście AUX w postaci gniazd RCA, wyjścia MASTER w postaci gniazd JACK i RCA oraz wyjście słuchawkowe i złącze USB. Urządzenie zamknięte zostało w obudowie o wymiarach około: 680 x 317 x 317 mm i waży około 5 kg. Pioneer DDJ-T1 wyceniony został na kwotę niecałych 900 funtów brytyjskich.

  Źródło:
  http://www.pioneerdjusa.com/gear.aspx?product=DDJ-T1

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
  pseven napisał 8636 postów o ocenie 1709, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  gravitom
  Poziom 2  
  Ciekawa sprawa, Pioneer nieco późno obudził się z tym produktem , jednak znając siłę marki może nieco zawojować.

  Trzeba zwrócić uwagę na to że na rynku mamy takie produkty jak Denon DN-MC6000 czy też Native Instruments Traktor Kontrol S4.

  Pioneer DDJ-T1 to napewno ciekawa propozycja, jednakże jestem bardzo ciekaw tego jak uda mu się konfrontacja dwoma wymienionymi wyżej produktami.

  Kontrol S4 jest bardzo dobrze zintegrowany i mam dodatkowe funkcje których Denon i Pioneer nie mają.
 • #3
  gravitom
  Poziom 2  
  DJSKI KONTROLER PIONEER DDJ-T1 Z WBUDOWANYM INTERFACEM AUDIO

  PIONEER DDJ-T1 to urządzenie łączące użytkowników laptopów z błyskawicznym podłączeniem plug&play przez port USB z możliwościami oprogramowania NATIVE INSTRUMENTS TRAKTOR SCRATCH tym razem w odsłonie specjalnie przygotowanej dla firmy PIONEER pod nazwą DDJ-T1 Pioneer Edition

  Pioneer DDJ-T1 to czterokanałowy mikser-kontroler dj w topografii CDJ-800 z dwoma djskimi kontrolerami w standardzie playerów djskich firmy Pioneer. Urządzenie jak na kontroler midi ma dość pokaźne wymiary bo jego długość to 63 cm. Zaznaczyć trzeba że DDJ-T1 nie jest urządzeniem spełniającym standard miksera audio dlatego nie ma możliwości stosowania go jako głównego miksera (instalacyjnego) w klubie, nie ma możliwości podłączenia innych zewnętrznych źródeł sygnałów audio.

  CECHY KONTROLERA PIONEER DDJ-T1

  Nowy (pierwszy) kontroler Pioneer wykonany jest z materiałów znanych z poprzednimi produktami z serii CDJ. Jogi DDJ-T1 przeniosione są z modelu CDJ350. Topografia systemu dobrana jest jak zwykle w Pioneer pod wzgledem maksymalnej ergonomii. Wszystkie elementy bardzo dobrze rozplanowane, w odpowiednich odstępach pomiędzy poszczegolnymi potencjomentrami czy przyciskami.

  Na uwagę zasługuje wprowadzenie do produktu elementu umożliwiającego "needle search" po utworze za pomocą jednego palca. Rozwiązanie to zapożyczone jest z z topowych rozwiązań firmy Pioneer czyli CD Playerów CDJ-2000. Dodatkowo w gornej strefie pełna obsługa efektorów z oprogramowania Traktor z kotrolkami wyboru trybu Advanced/Chaned i potencjomentrami nasycenia dry/wet oraz trzema dodatkowymi potencjometrami sterującymi dodatkowe parametry efektów. Środkowa sekcja to kotrola loopera z funkcją autoloop oraz 4 klawisze sterujące długością loopa i przeszukiwaniem bibliotek na zmianę z czterema punktami hotcue. Dodatkowo po prawej stronie cenna funkcja pozwalająca na kontrolę kultowegych filrów oprogramowania Traktor . Dolna sekcja DDJ-T1 "play,pause,cue" zgodna ze standardem poprzednich produktów Pioneer.

  Mikser Pioneer DDJ-T1 to czterokanałowa sekcja kontrolna z centralnie umieszczonym potencjometrem Master Volume. Poniżej umieszczona jest sekcja odsłuchu. Każdy z kanałów DDJ-T1 oprócz standardowego 3 punktowego EQ i Gain posiada funkcję wybrania jednostki efektowej oraz dwa przyciski master/sync umożliwiające automatyczną synchronizację utworów.

  Konstrukacja kontrolera Pioneer DDJ-T1 umożliwa umieszczenie latopa bezpeśrednio pod kontrolerem zyskując w ten sposób dużo miejsca a jednocześnie umiejscawiająć ekran laptopa bezpośrednio nad kontrolerem. I choć Pioneer spóżnił się wyrażnie z nowymi produktami (kontrolerami do oprogramowania djskiego) to już na pierwszy rzut oka można stwierdzić że urządzenie to stanie się kolejnym standardem klubowym na świecie.

  Jeżeli jesteś użytkownikiem Traktor Scratch Pro 2 Pioneer DDJ-T1 jest gotowy obsługiwać także to oprogramowanie ze specjalnie przygotowanymi pre-set'ami obsługującymi między innymi "sample deckcs".