Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z alarmem w Audi A6 c5

darekadamczewski 19 Sty 2011 14:20 5592 3
 • #1 19 Sty 2011 14:20
  darekadamczewski
  Poziom 2  

  Mam problem z fabrycznym alarmem w A6. Po zamknięciu auta alarm włącza się samoczynnie. W diagnostyce wychodza różne rzeczy: np. wywołanie przez otwarcie drzwi, a najcześciej przez czujnik ruchu we wnetrzu. Sprawdziłem mikrostyki w drzwiach, ale co z tym czujnikiem wnetrza. Czy mozna go "ominąć" a moze to wada modułu od alarmu. Nikejestem za biegły w elektoronice samochodowej. Ot zwykły mechanik.

  0 3
 • Sklep HeluKabel
 • #2 23 Sty 2011 03:15
  zeimp
  Moderator na urlopie...

  Sprawdż, czy kiedy zamykasz auto (z pilota), to czy drzwi kierowcy też się zamykają. Dodatkowo między drzwiami kierowcy a nadwoziem (w osłonie gumowej) niema uszkodzonych przewodów (przerwanych). Dodatkowo może być zalany/zawilgocony moduł komfortu, lub uszkodzony zamek ("krańcówka") również w drzwiach kierowcy. Pozdrawiam.

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 23 Sty 2011 13:17
  tzok
  Moderator Samochody

  ...no i, być może oczywiste rzeczy, zwróć uwagę czy w kabinie nie wiszą żadne choinki zapachowe ani tego typu rzeczy, alarm z czujnika ruchu może wywołać też większa mucha czy pająk zamieszkujący wnętrze samochodu.
  Poszukaj w instrukcji samochodu - powinna być możliwość wyłączenia czujnika ruchu (choć to najważniejszy czujnik alarmu) w celu pozostawienia samochodu z uchyloną szybą.

  0
 • #4 26 Sty 2011 18:37
  darekadamczewski
  Poziom 2  

  Chyba się unormowało, rozebrałem zamek, wysuszyłem płytkę z połaczeniami (choc wilgoci nie było widać) przeczyściłem styki mikrowłącznika. Wydaje mi się, że wyłączniczek był zablokowany w pozycji otwartych drzwi. Winę może ponosić smar. Wiem, że to trochę dziwne, ale smar użyty przez producenta na zimnie twardnieje i może nie pozwalać odsunąć się stykom. Poczekam kilka dni i zobaczę co dalej. Na razie wszystko jest OK.

  0