Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dialta DI350 nierówne kopie - góra dobra, dół słaby

BALLAH 19 Sty 2011 15:23 873 6
  • #1 19 Sty 2011 15:23
    BALLAH
    Poziom 14  

Dialta DI350 nierówne kopie - góra dobra, dół słaby

Usterka wystąpiła nagle, może ktoś z Was już spotkał się z taką przypadłością ?
    Wszelkie sugestie mile widziane...

0 6
  • #2 19 Sty 2011 15:55
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Ile ma bęben przerobione ? Tak wygląda jakby był zużyty.

C.

0
  • #3 19 Sty 2011 16:02
    BALLAH
    Poziom 14  

Wymieniłem bęben na nówkę. Zero zmian.
    Wyczyściłem elektrody, wypolerowałem styki, dodałem toneru.
    Zwiększenie zaciemnienia przyciemnia równomiernie cały wydruk, ale mankament pozostaje - góra robi się aż tłusta, dół dużo, dużo słabszy. Wydruk testowy z poziomu menu - to samo.

0
  • #4 19 Sty 2011 22:28
    copyman

Pozostaje Ci sprawdzić wałek magnetyczny (wyczyść i odtłuszcz) i regulacja szczeliny na wałku magnetycznym. Możliwe że masz uszkodzoną rolkę dystansową na jednym końcu wałka magnetycznego. Dobrze by było podstawić inny zespół bębna lub samą sekcję dewelopera.

C.

0
  • #5 19 Sty 2011 22:59
    BALLAH
    Poziom 14  

Założyłem wałek magnetyczny razem z rolkami dystansowymi od innego unitu, również przełożyłem listwę tworzącą szczelinę. Bez zmian. Wałek magnetyczny wydaje się być pokryty równomiernie developerem.
    Obraz na bębnie odzwierciedla stan kopii - od przodu kopiarki prawie go nie ma, z tyłu bardzo ładny.

Reasumując:
    - nie jest to skaner - wydruk testowy jest zły
    - nie jest to przenoszenie z bębna na papier - obraz na bębnie jest zły

Czy jest tam jakaś szyba pomiędzy laserem a bębnem która mogłaby się przybrudzić ?
    To też raczej nie, bo usterka wystąpiła nagle, po prostu kolejna kopia wyszła zła.
    Coś z napięciami ? Ładowanie bębna ? Raczej dotyczyło by całej wysokości kopii. Elektroda ładująca rozebrana na części, wymyta.
    Lampy rozładowujące połączone są szeregowo, świecą wszystkie albo żadna.

Skończyły mi się pomysły.
    Laser ?

Zastanawia mnie to, że również po lewej stronie kopii obraz jest trochę lepszy - im bardziej w prawo coraz bardziej się pogarsza. Najbardziej widać to na kopii A3.

0
  • #6 20 Sty 2011 08:25
    Janusz.P

Super specjalistą od minolt to nie jestem ale przez analogię do ricoh to proponuję rozebrać laser i dobrze wyczyścić wirujące lustro. Po długim czasie pracy na jednej części luster (zawietrznej) osadza się brud i daje taki efekt na kopiach. Pożądne wyczyszczenie wirującego lustra przywraca sprawnośc w 100%

0
  • #7 20 Sty 2011 12:28
    BALLAH
    Poziom 14  

Wyjąłem laser, ale jedyne co nadawało się tam do czyszczenia to przednia soczewka modułu.
    Nadal bez zmian.

0
  Szukaj w 5mln produktów