Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic m: TX-P42G10E kod błędu 03 nie załącza się

19 Sty 2011 16:57 3919 8
  • Poziom 27  
    Narazie telewizor u klienta, wg relacji led sygnalizuje 3 razy, przerwa- 3 razy itd. Nie reauguje na pilota, nie można załączyć do pracy. Czy ktoś miał doczyniena z tym modelem. Co oznacza ten kod błędu 03 ?
  • Spec od monitorów
    Na 80% uszkodzony zasilacz reszta ... ukł. zasilania ysus i scany

Panasonic m: TX-P42G10E kod błędu 03 nie załącza się

To jest Panas (nie LG czy Sony ) i prostym odłaczeneim modułów usterki nie znajdziesz
    Raczej patrz na sygnały SOS ,musisz mieć manual lub schemat blokowy

______________-

8x - SS blok (czasem P/i D moduły)
    7x - SOS2 (SC floating voltage area)...SC-board
  • Poziom 27  
    Lisku/: narazie dzięki za te info, jutro klient go dostarczy na warsztat do mnie, zacznę od zasilacza. Miałem coś podobnego z Mantą, tyle,że zasilacz jest oddzielnie i tam była przyczyna. Może jak piszesz tu będzie to samo.
  • Poziom 20  
    Postaralbym sie o service manual Kazdy panasonic to inna sekwencja kodow. Podejrzenie zazwyczaj pada na zasilacz jako pierwszy ale po przestudiowaniu manuala bedziesz wiedzial co i jak. Panasonic ma dosc rozbudowany uklad protejcji i jak odepniesz jakakolwiek plyte to bedzie zglaszal bledy - W manualu powinien byc opis jak oszukac protekcje w momencie gdy odepniesz plyty np ysus i Xsus.
  • Poziom 27  
    Mam go na warsztacie. Jednak kod błędu jest 03. Po włączeniu zasilania jest przez chwilę jakieś brzęczenie i potem led na czerwono 3 razy miga-przerwa znowu 3 razy itd. Nie ma reakcji na pilota. Nie wiem od czego tu zaczynać, na zasilaczu wszystko w porządku.
  • Spec od monitorów
    1. zdobyć manual
    może maja kol. z Foxel Chojnów

2. co mówi Self-check

3. napisz jakie masz moduły
    Cytat:
    np.
    X – TNPA4183
    Y - TNPA4182
    ScanDrivers - TNPA4185, TNPA4184
    PSU TNPA4221, 4178
    matryca – MD-42GH10E1N
  • Poziom 27  
    Jest to sprawa braku 3,3 v na prockach na module sygn. Jednak naprawa ta nie jest na moje warunki warsztatowe. /dostałem maila od kogoś z tego forum, i mi opisał/. Odsyłam klienta do autoryzowanego serwisu Panasonica.
    A tak po za tym piszesz jakieś fachowe nazwy, a ja nie wiem o co chodzi.
  • Poziom 27  
    Telewizor poszedł do serwisu Panasonika, jak się dowiedziałem dwa moduły do wymiany.Także nie była to naprawa na moje możliwości.