Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie gazem - który tryb oszczędniejszy?

19 Sty 2011 17:01 2278 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    W tym sezonie mój domek (96m) ogrzewany jest gazem.
    W tej chwili termostat ustawiony jest, by w godzinach 8:00 - 22:00 grzał z temp 19*, natomiast w nocy na 16*.
    Urządzenie wisi na ścianie przy wejściu do piwnicy, więc de facto w domu jest około 1-2* więcej.

Pytanie jest następujące - w którym przypadku piec zużyje mniej gazu:
    - gdy przez całą dobę temperatura w domu będzie stała, piec jedynie będzie ją podtrzymywał
    - czy gdy tak jak jest teraz - piec każdego ranka będzie podnosił temperaturę w domu o 3*?
  • Poziom 16  
    W pierwszym przypadku będziesz miał mniejsze zużycie jednak w drugim tylko wtedy kiedy różnica temperatur na dworze i w domu będzie większa.
  • Poziom 10  
    chyba jestem zbyt tępy,
    proszę o wyjaśnienie tego sformułowania

w drugim tylko wtedy kiedy różnica temperatur na dworze i w domu będzie większa.
  • Poziom 2  
    Hm, prawdopodobnie chodziło o to, że gdy na zewnętrznym -20* to lepiej jest na noc obniżać temp a rano dogrzewać, dobrze myślę? ;)
  • Poziom 16  
    No tak rzeczywiście trudno to jest zrozumieć.
    Chodziło tylko o to że jeżeli na dworze będzie cały czas minus 15 do minus 20 to lepiej trzymać stałą temperaturę w dzień jak i w nocy.
    Naprawdę to takie trudne.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Z doświadczenia wiem, że najlepiej utrzymywać stałą temperaturę bez względu na warunki zewnętrzne. W przypadku regulacji zużyjesz więcej gazu.