Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz z automatycznym formatowaniem baterii,jak wyłączyć?

Trybo 19 Jan 2011 17:58 1058 2
    Trybo
    Level 12  
    Witam.

Mam laptop HP DV4290EV.
    Ostatnio padł mi zasilacz, kupiłem nowy.
    O ile stary non stop był podłączony do laptopa i bateria zawsze miała 100% naładowania to nowy robi mi dziwne rzeczy:(
    Po naładowaniu baterii do pełna zasilacz automatycznie wyłancza się i laptop jedzie na bateriach aż do....
    No właśnie:( Myślałem że zasilacz sam się ponownie włączy przy np. 10% naładowania, ale niestety:( Przy 10% lapek przechodzi mi w stan uśpienia z powodu niskiego poziomu energii.
    Potem muszę wyjąć zasilacz z gniazda sieciowego, odczekać chwilkę i włączyć go ponownie i znów zaczyna ładować baterie i potem znów przerywa jak je naładuje do pełna:)
    Strasznie mnie to denerwuje i chciałbym jakoś pozbyć się tej automatyki:)
    Chcę by zasilacz działał jak stary:) Non stop podawał prąd:)
    Czy można jakoś wyłączyć te automatyczne formatowanie ???
    jarob
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To nie jest automatyczne formatowanie.
    Mogą być dwie możliwości:
    1 Coś się uszkodziło na płycie głównej laptopa podczas uszkodzenia starego zasilacza.
    2 Nowy zasilacz ma inne parametry niż oryginalny (za wysokie napięcie wyjściowe).

By się upewnić, że tak jest wyjmij baterię i na samym zasilaczu spróbuj uruchomić laptop. Jeśli się nie uruchomi, to któraś z powyższych opcji wchodzi w grę.

Multimetrem można sprawdzić napięcie na wyjściu zasilacza.
    Trybo
    Level 12  
    Może tak:)
    Stary zasilacz nie do końca padł:)
    Po prostu słychać że coś w nim iskrzy w środku:) Ale jak nim poruszać to przestaje, ale potem nadal to słychać:) Ogólnie to ten zasilacz nadal działa:)
    Ale myśląc że niedługo pociągnie to kupiłem nowy gdzie pisało że zasilacz ma system automatycznego formatowania czy odświeżania baterii:)
    A dane na obu zasilaczach są takie same:)

Ale sprawdzę jutro czy lapek uruchamia się na samym zasilaczu:)
    Dziś kończę zmiane w pracy:)

Pozdrawiam:)
    Adam