Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki do komputera.

15 Paź 2004 22:49 5079 35
  • Poziom 16  
    Witam Wszystkich
    Wiec pokoik mam maly.Zamierzam kupic jakies glosniki tylko wlasnie nie wiem jakie..czy 2+1 lub 4+1.
    Nie moge sie zdecydowac.
    Cena.
    hm walsnie teraz patrze na allegro i wiekszosc to tansze.
    Myslalem o glosnikach firmie tracer.
    Np tutaj macie tracera 2+1
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32442675
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32483563
    Albo moze manta?
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32360657
    Zainteresowal tez mnie sprzecik alpharda za 120zl,4+1
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32854406
    Wlasciwie sam juz nie wiem,moze ktos ma ktores z tych glosnikow?
    Albo moglby jakos pomoc.
    Przypominam ze mam maly pokoik,
    a narazie chce takie glosniczki tanie i dobre.
    z czasem zmienie na cos lepszego
    :)
    Pozdrawiam

Wstawiono brakujące spacje.
  • Poziom 31  
    Jak już to ewentualnie tracer lub logitech,żadne tam manty i inne alphardopodobne głośniki :?
  • Spec od akustyki
    hehe mialem ostatnio okazje posluchac glosników komputerowych roznych firma w media markcie ogolnie tracery maty itp to dzwieki zawodu i rozpaczy a nie muzyki jedynie znosne byly zestwy creative i logitech ale inna pulka cenowa (co najmniej 150 za 2+1)

A propo manty przypomnialo mi sie kolega raz naprawial takie cos podobno mialo byc 2x3W na satelity i chyba 8 na bas a tu pieknie w srodku jedna koncówka 2x0,65w i druga 2W (po specyfikacjach zast ukladów) wiec widac ze nawet jak nie pisza 10000000W PMPO to tez robia ludzi w balona
  • Poziom 16  
    :)Rzeczywiscie manta do bani jest.Yamada tez..
    Hmm..a co powiecie o tym?Creativa 2+1
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32517458
    A co tracera to mysle ze nie jest zla firma..
    Pozostaje media tech..Kupiel kiedy sluchawki za 40zl..i dalej je mam i jestem zadowlony..mysle ze te tez sa dobre glosniczki:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32979964
    Jeszcze mysle o teac power max,z tego co czytalem calkiem dobre sa:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32781595
    Dzieki za podpowiedzi!:)
  • Poziom 43  
    zaden z tych - wzmacniacz 10 W osobno + dwudrożne kolumnienki choćby na teslach , zeby miały 15cm średnicy (!!) Bedzie to lepiej grało niz 90% 2+1 w stylu plastikowej obudowy i mocy w skali PMPO.
  • Poziom 25  
    MANTA?? chyba chcesz oddac pieniadze komus nie majac nic w zamian,polecam kazdy zestaw Logitech ktory zawsze zwali Cie z nog.albo przyzwoity zestaw Creative,ja sam mam fsp1600[4.1]do tego karte sb live i graja jak na cene 280zl[razem z karta] pieknie!
  • Poziom 31  
    Taaa zgadzam się ze zdaniem Tremolo że żaden "kompjutrowy zestawik" nie zastąpi klasycznego systemu stereo ze wzmacniaczem klasy hifi i dwudrożnymi drewnianymi kolumnami(ludzkość dąży do minaturyzacji-nie w tym wypadku :) )
  • Poziom 16  
    Dzieki za podpowiedzi.Myslalem ze manta t cos lepszego..
    Zdecydowalem sie raczej na creativa Inspire P380 2+1
    Tylko powiedzcie mi czy karta muzyczna dobra jest potrzbna??Ja mam 4 kanalowa jakas..ostanio kupilem za 60zl:)Tylko nie znam nazwy..wiem ze strowniki do niej to C-Media Mixer:).Pzodrawiam!
  • Poziom 25  
    szatek009 napisał:
    Dzieki za podpowiedzi.Myslalem ze manta t cos lepszego..
    Zdecydowalem się raczej na creativa Inspire P380 2+1
    Tylko powiedzcie mi czy karta muzyczna dobra jest potrzbna??Ja mam 4 kanalowa jakas..ostanio kupilem za 60zl:)Tylko nie znam nazwy..wiem ze strowniki do niej to C-Media Mixer:).Pzodrawiam!

tak ,karta przy odwtarzaniu dzwieku jest b wazna,wybrales srednia karte ,ale zawsze to lepsze niz karta zintegrowana z plyta glowna np ac97.co do glosnikow jak za ta cene to bedziesz zadowolony
  • Spec od akustyki
    Teraz te zintegrowane karty sa coraz lepsze wiec nie jest to regula np bardzo dobre sa karty z chipsetu nforce 2 pewnie ze nawet tam z powodu tego ze w kompie jest mnustwo urzedzen ktore dla dzwieku nie wnosza nic dobrego to jak plyta ma nieprzemyslona pod tym wzgledem budowe moze byc nieciekawie
  • Poziom 16  
    Dzieki!!Bo mialem brac cos innego..Toadi..cos Ty moze teraz,ale mialem karte zintegrowana..masakra..cicho,szumy..a teraz to miodzik.Tez mysle ze bede zadowlony z glosniczkow creativa..moze ktos ma je lub mial??Subwooferek ciekawie wyglada..Tylko zeby nic nie charczalo.Pozdrawiam!
  • Poziom 25  
    szatek009 napisał:
    Dzieki!!Bo mialem brac cos innego..Toadi..cos Ty moze teraz,ale mialem karte zintegrowana..masakra..cicho,szumy..a teraz to miodzik.Tez mysle ze bede zadowlony z glosniczkow creativa..moze ktos ma je lub mial??Subwooferek ciekawie wyglada..Tylko zeby nic nie charczalo.Pozdrawiam!

no prezciez ja Ci je polecalem :wink: ...pisalem juz wczesniej ze to b dobry zestaw jak za taka cene.ja mam b stary zestaw inspire fsp1600 z subwooferem 12W.calosc bardzo mocno daje.oczywiscie to nioe jest zestaw dyskotekowy ale porownujac do tego zestawy NONAME za 90zl gdzie ja dalem za glosniki i karte sb live mniej niz 300zl ,to wydaje sie to byc dobrym zakupem.Creative dobrze sobie daje zwlaszcza z divxami,czujesz sie jak w mini kinie domowym,mp3 tez dobrze graja,na prywatke wystarcza;)
  • Poziom 16  
    Kapsis 3 pktt polecialy:)Ale wlasnie ja mam karte nie crativa..srednia..czy ona wystarczy??
    Mam jesczez jendo pytanko..zobaczylem tez ze dostepne sa u nas glosniki easytouch..zobaczylem je w logosie..teraz na necie pelno.
    Np
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32961738
    Tutaj macie zestaw 5+1:).Cena niska..moze byc to typu manta..albo yamada..hm albo cos co sie oplaca..mial ktos glosniczki tej firmy?:)
  • Poziom 25  
    mi sie wydaje ze ta karta co masz to powinna wystarczyc , easytouch nie sa takie dobre jak logitech i creative,nie slyszalem ich nigdy "w pracy" ale nie slyszalem nigdy tez pochwal na ich temat :wink: ja testowalem glosniki do komputera juz ladnych pare lat temu i do dzis jako zestawy w miare tanie wygrywaja te 2 o ktorych ciagle pisze :wink: , moge dodac creativea cechuje bardzo dobry niski beat , ktory teraz jest tak popularny w muzyce pop-rnb :wink:
  • Spec od akustyki
    hehe mam zestaw Creativa P5800 owszem jestm z tego w miare zadowolony ale do muzyki uzywam kolumn tonsila bo to jest zupelnie inna jakosc dzwieku a te creativy to w zasadzie dlatego zeby tanim sposobem miec 5+1 na filmy bo jak pisalem muzyka tylko w stereo.

Ale jak masz mozliwosc udaj sie do media markt i ram mozesz sprawdzic zestawy roznych firm i zaden nie zbliza sie nawet jakoscia dzwikeu do creative albo logitechi to co pisza ze jakies mediatech czy tracer niewiele ustepuje creativom albo jezt rownie dobry a tanszy to bzdury.
  • Poziom 25  
    toadi napisał:
    hehe mam zestaw Creativa P5800 owszem jestm z tego w miare zadowolony ale do muzyki uzywam kolumn tonsila bo to jest zupelnie inna jakosc dzwieku a te creativy to w zasadzie dlatego zeby tanim sposobem miec 5+1 na filmy bo jak pisalem muzyka tylko w stereo.

Ale jak masz mozliwosc udaj się do media markt i ram mozesz sprawdzic zestawy roznych firm i zaden nie zbliza się nawet jakoscia dzwikeu do creative albo logitechi to co pisza ze jakies mediatech czy tracer niewiele ustepuje creativom albo jezt rownie dobry a tanszy to bzdury.

ciekawe porownanie .. logitech=mediatech...niezle niezle....a jeszcze poradz koledze zeby podpial kolumne pod karte dzwiekowa od razu... :?: :idea:
  • Poziom 32  
    Tremolo napisał:
    zaden z tych - wzmacniacz 10 W osobno + dwudrożne kolumnienki choćby na teslach , zeby miały 15cm średnicy (!!) Bedzie to lepiej grało niz 90% 2+1 w stylu plastikowej obudowy i mocy w skali PMPO.

Witam.

Popieram całkowicie.
    :arrow: szatek009 - możesz pokusić się na wykonanie takiego wzmacniacza i zamontowanie go jako karty rozszerzeń (oczywiście nie wykorzystując gniazd) - zasilanie z komputera. Do tego opcjonalnie regulator barwy dźwięku (niskie, średnie i wysokie) + balans + wzmocnienie (zamontowany z przodu obudowy), dobre kolumienki.
    Wykonałem ostatnio kilka takich kart i stwierdzam, że większa część głośników komputerowych (żeby nieładnie nie powiedzieć - wszystkie "plastiki") wysiada przy takim rozwiązaniu.

:arrow: toadi - również dobre rozwiązanie (z tym panelem).

Pozdrawiam.
  • Spec od akustyki
    e chyba najlepszym rozwiazaniem byloby zamontowanie calego wzmacnicza w zatoce na naped 5.25" wtedy mozna zrobic ladny panel na regulacje na przodzie
  • Poziom 16  
    Pomyslimy:)
    Czyli ten zetsaw creativa nie nadaje sie do sluchania muzyki??Dla mnie wystrczy zeby dzwiek byl czysty, a stopka nie musi byc mocna,czyli bass.Wczesniej mialem wzmacniacz podlaczony do kompa.tube 300 ,+2 kolumny:).Tak mysle wlasnie..mam amplituner/wzmacniacz stary,ale 2x60 watt ma na kanal.4-8ohm..mzoe jaakis subwwoferek slabszy albo tube by sie zrobilo..?:)
    Jak mysliscie jaka tube,o jakiej mocy napedzil by ten wzmacniacz?
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    To nie lepiej podłączyć pod ten wzmacniacz jakiś dobrych kolumn tonsila?dzwięk wtedy będzie super a i basiku też nie zabraknie :)
  • Poziom 16  
    Juz postanowilem:).Nie bede sie bawi lw wzmacniacze itp:)Kupie sobie normalne glosniki do kompa.Wkoncu sie zdecydowalem..manta odpada,tak samo tracer,longtech,greenpower..i nawet crative:).Creativa sa troche przereklamowane..raczej nadaja sie do filmow a ja chce tez muzy posluchac.Wybralem Media-Tech..kiedys kupilem i mam je dalej..słuchawki..za 39zł..Sa bardzo ladne..a dzwiek piekny!..uszy mi na nich pekaja:)a co dopiero jak sie podlaczy do telewizora..wiec glosniki tez zapewne beda dobre:)Pozdrawiam i dzieki za pomoc:)A i jakby ktos chcial zobaczyc..to kupuje chyba takie.
    http://www.tomsoft.com.pl/opis.php?HTMLid_pro=3233&HTMLid_kat=95
    Pozdro
  • Poziom 32  
    Witam.

Kolega właśnie kupił takie same.
    Myślę, że będziesz zadowolony z wyboru tego zestawu.

Pozdrawiam.
  • Spec od akustyki
    Jezeli mi by ktos podal takie paramtry zestwiku z glosnikiem basowym prawdopodobnie o sr 12cm albo mniej to bym parskał smiechem

"Moc 800W PMPO
    Impedancja: 4 Ohm
    Pasmo przenoszenia: 20 ~ 19000 Hz
    Głośnik basowy + 2 satelity"
  • Poziom 16  
    toadi w wiekszosci zestawow wyolbrzymiaja moc;)
    ALe wiem ze raczej nie bede zawiedziony z tego zestawu:)
    Elbob tak??I jaka jest twoja ocena??:)
    Pozdrawiam
  • Spec od akustyki
    Tak ale to juz jest przesada i tam jeszcze pasmo od 20Hz ale to chyba pasmo ale wzmaczniacza albo glosników ale przy chyba -40dB.
    Myzle ze najlepsze rozwiazanie jak bedziesz kupowal (o ile w sklepie) zeby sobie posluchc jednego i drugiego zestawu i wybrac po subiektywnej ocenie.
  • Poziom 32  
    Witam.

:arrow: szatek009 - co do zakupu gotowego zestawu, to niestety musisz sam wybrać (każdy ma różne upodobania jeżeli chodzi o jakość dźwięku i wygląd). Jak na zestaw w tej cenie , to jeszcze najgorzej nie gra - no i zawsze to drewno.
    Moje zdanie znasz - dla siebie i tak nie kupię żadnego gotowego zestawu - wykonałem sobie wzmacniacz (z regulacją tonów niskich i wysokich) i jestem zadowolony - myślę jednak o zmajstrowaniu następnego wzmacniacza, ale już bardziej zawansowanego.

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Apropos zestawó 2.1 do komputera. Ostatnio sluchałem zestawu Harman/Kardon (glosniki chyba JBL).
    Bylem w szoku! 8O Sluchalem tego w sklepie o duzej powierzchni wiec w domu, w malym pokoju zagraja pewnie jeszcze lepiej. Ale bas byl naprawde super i dosc gleboki (glośnik 13 lub 15cm) - bije na łeb 20cm LW800 ;-)

Cena byla troche wysoka - 900zł - ale placi sie za design ;-)
  • Poziom 25  
    piapia napisał:
    Apropos zestawó 2.1 do komputera. Ostatnio sluchałem zestawu Harman/Kardon (glosniki chyba JBL).
    Bylem w szoku! 8O Sluchalem tego w sklepie o duzej powierzchni wiec w domu, w malym pokoju zagraja pewnie jeszcze lepiej. Ale bas byl naprawde super i dosc gleboki (glośnik 13 lub 15cm) - bije na łeb 20cm LW800 ;-)

Cena byla troche wysoka - 900zł - ale placi się za design ;-)

no chyba niebardzo....oczywiscie ze malym pokoju zagraja gorzej bo fala nie rozwija sie po paru centymentrach drogi od membrany,w dodatku fale odbijaja sie dajac czesto sumarycznie tlumienie.basy moga isc w sciany
  • Poziom 24  
    Chodziło mi głównie o to ze w pokoju bedize wiecej elementów tłumiacych odbicia- sofa, dywan, wykladzina, alelenty drewniane itp.
    W sklepiej jest posadzka z terakoty, i wystawy ze szkła.

pozdrawiam
  • Poziom 17  
    MOC PMPO można napisać nawet 10000W i co z tego. W rzeczywistości znaczy to tyle co nic:P Przy tych media tech nie podają nawet mocy znamionowej:-/ Pasmo od 20Hz może i będzie, ale tak jak ktoś napisał -40dB albo i jeszcze więcej:D Jednym słowem szkoda kasy. Jeżeli już to bardziej można by się zainteresować wyższymi modelami logitech. Grają naprawdę fajnie. Pozdrawiam