Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus 1,8tddi nie odpala, rozerwane złącze

Qrzysio 19 Jan 2011 20:01 15218 9
    Qrzysio
    Level 11  
    Witam
    Dziś rano mój focus przestał palić... wczoraj jak przyjechałem z pracy wszystko było OK.
    Tak więc podniosłem maskę i zobaczyłem merdający się kabel został oderwany od elementu zaznaczonego na zdjęciu.
    I teraz do Was pytanie drodzy forumowicze:

Od czego odpiął się kabel? co to jest ?
    Kabel jest 3 żyłowy w jakiej kolejności go podpiąć ?
    I czy odpięcie tego może skutkować niemocy odpalenia silnia? ( silnik kręci tylko nie chce załapać)
    Ford Focus 1,8tddi nie odpala, rozerwane złącze
    pozdrawiam
    crizz100
    Level 15  
    Wyglada na to ze jest to zawor recyrkulacji spalin ale nie ma pewnosci za malo informacji podales jaki rocznik, kod silnika, 90 konnych byly 4 rodzaje.
    Qrzysio
    Level 11  
    przepraszam myślałem że wystarczy samo tddi.
    jest to silnik 90konny 1.8tddi z 2000r
    nr vin to WF0BXXGCDBYT14057
  • Helpful post
    crizz100
    Level 15  
    Jest to zawór recyrkulacji spalin z czujnikiem polozenia powinien byc 5 zylowy przewód. Na pinie numer 2 po wlaczeniu zaplonu powinno byc 5V.
    Qrzysio
    Level 11  
    ok , ale czemu mam na wtyczce 3 piny ? jak to połączyć ?

mam 3 kable żółty , żółto zielony i brązowy na jednym jest 0,15 na reszcie 0
    Scalak5
    Level 23  
    Jest to złącze czujnika położenia zaworu egr-u jeśli jest urwane to na początek zadbaj aby nie stykały się przewody.Jeśli tak zrobisz a auto dalej nie odpala przyczyny szukaj gdzie indziej bez tego tez będzie jeździł.Z tego co piszesz jeśli pomiar jest prawidłowy coś jest nie tak tam powinno być nie 0,15 ale 5v podawane przez sterownik.Myślę że kody to dobry pomysł.
    carrot
    Moderator of Cars
    Coś czuję, że auto w nocy odwiedziła kuna, zobacz czy nie przegryzła jeszcze gdzieś kabli
    Qrzysio
    Level 11  
    odizolowałem wszystkie kable... i nic, nadal nie chce odpalić.

zapomniałem dodać, samochód miał problem z abs-em świeciły się lampki absu i ręcznego, ale to prawdopodobnie czujniki zamokły/zaśniedziały
    samochód stoi na dworzu, Nie sądzę aby było to coś powiązanego

umówiłem się dziś z mechanikiem- zobaczymy co mi powie

edit:
    Na innym forum tematycznym wyczytałem że mógł polecić sterownik koszt ok 1000-1500 ;/

edit2:
    zagadka rozwiązana w połowie jest to :
    zawór egr - kolejność kabli idąc od szyby: biały, brąz, żółty - ta wtyczka nie ma nic do odpalania, jedynie komp nie dostaje info o położeniu zaworu recyrkulacji spalin - można jeździć bez tego

mechanik ma mnie jutro powiadomić co jest z foką
    FilipCirocki
    Level 3  
    I co było przyczyną ?