Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook 13D4 S-Awaria podczas podłączenia płyty, a piekarnik Beko OIM22301X

caesic 19 Sty 2011 20:45 2920 5
  • #1 19 Sty 2011 20:45
    caesic
    Poziom 2  

Elektryk podłączył piekarnik i płytę pod siłę 3 fazową (2 fazy na indukcję i 1 na piekarnik). Podczas gdy był przy bezpiecznikach sprawdzałem piekarnik, płyta była włączona (w trybie gotowości) i nagle wywaliło bezpieczniki. Po ponownym podłączeniu to samo, przy czym zauważyłem błysk w płycie indukcyjnej. Elektryk stwierdził, że to najprawdopodobniej wina płyty. Piekarnik działa ok, a płyta nie działa (jest odłączona). Czekam na serwis, ale może ktoś miał coś podobnego... Mam nadzieję, że to wadliwa płyta, bo podejrzewam, że nie dał tam więcej niż 400V.

Płyta to Mastercook 13D4 S,
    Piekarnik to Beko OIM22301X
    Dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam.

0 5
  • #2 19 Sty 2011 20:52
    grzeg0
    Poziom 17  

Witam. Wystarczy że pomylił przewód neutralny z fazą i po płycie ):

1
  • #3 19 Sty 2011 22:50
    mirofalcon
    Poziom 24  

Podejrzewam błąd w podłączeniu

0
  • #4 19 Sty 2011 23:12
    caesic
    Poziom 2  

No tak, tylko jak podłączył wszystko to i płyta i piekarnik działały ok (no nie sprawdzałem czy gotuje wode). Zdążyłem sprawdzić czy wszystkie pola w płycie się załączają i zająłem się piekarnikiem.
    Nie wiem czy jakby pomylił neutralny z fazą to płyta w ogóle by się włączyła..

0
  • #5 20 Sty 2011 17:52
    caesic
    Poziom 2  

Przypomniał mi się jeden mały, ale może znaczący szczegół:
    Zanim płyta zrobiła bum wyświetlił mi się chyba taki kod: P 97
    Potem elektryk (nie widział tego kodu) wyłączył prąd , potem włączył i dalej już wiecie co się stało.

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Serwisant dzisiaj stwierdził, że jest walnięta płyta mocy i ją musi wymienić.
    Co do przyczyny to jak to określił "nie będzie dochodził jak to zostało podłączone".

0
  • #6 20 Sty 2011 23:20
    movzx
    Poziom 39  

To masz dużo szczęścia a serwisantowi chyba trzeba jakiś napój postawić ;) Bo jakby mu się zachciało to coś mi mówi że zapłaciłbyś jak za nową..

0