Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh ColorLaser AP206 - rozmazywanie wydruku

buckowina 19 Jan 2011 20:51 1381 5
    buckowina
    Level 18  
    Witam

posiadam drukarkę Ricoh ColorLaser AP206 z duplexem i dodatkowym podajnikiem. Drukarka stała ok 2 lata w magazynie i dzisiaj postanowiłem ją wyciągnąć. Wydrukowałem stronę testową i aż się zdziwiłem drukarka drukowała idealnie. Postanowiłem zobaczyć w jakim stanie jest bęben ( w tej drukarce jest folia-pierwszy raz się z tym spotkałem) przeprowadzałem to w względnej ciemności. I będeb wyciągnąłem tylko na chwilę.Bęben wyglądał dobrze obróciłem jeszcze rolkami żeby zobaczyc całosc i włożyłem z powrotem do drukarki.Po podłączeniu drukarki do sieci wydrukowałem podstawowe kolory. I tu ku mojemu zdziwieniu drukarka zaczeła zostawiac rożnokolorowe paski... Postanowiłem wyczyścić listwę zbierającą toner z bębna (folii). Nic to nie zmieniło nawet wydruk testowy który wczesniej wyglądał lepiej niz na atramentówce był teraz poprzecinany paskami.Nie mam już pomysłów czy możecie mi pomóc?

Specyfikacja drukarkiLink
    Obrazki były drukowane w kolejności jak wyżej

PS. W razie czego mam 2 taką drukarkę z identycznym wyposażeniem tylko że on zostawia po prawej stronę A4 niezadrukowany pasek więc mogę z niej wziąć jakieś części

Pozdrawiam
    Buckowina
    gasior
    Level 26  
    Wyrzuc tez zlom! :) Chyba najgorsza drukarka Ricoh... (a tak naprawde caly engine bodajze Hitachi albo Toshiba).
    buckowina
    Level 18  
    Ale ja się nie pytałem o opinie o drukarce tylko jak ją naprawić...
    Jeśli nie pomagasz to chociaż nie zniechęcaj :!:
    A poza tym często przydaje mi się druk kolorowy a atramentówka jest sporo droższa
    Widzę że się na tym znasz czy na prawdę nie możesz mi pomóc?

EDIT:

Wziąłem z 2 drukarki listwę która ściąga toner z bębna i wymieniłem po tej operacji drukarka polepszyła swoją jakość ale jednak nie jest ona idealna tzn. niema już pasków ale pozostały "wyblakłe" miejsca oraz duplex zaczął delikatnie gnieść kartki
    gasior
    Level 26  
    Witam ponownie

Nie ma sie co obrazac, kolego... To forum sluzy do pomagania i gdybym mogl - na pewno bym to zrobil. Jednak od czasu, kiedy ostatni raz widzialem taka drukarke minelo mniej wiecej 7 lat i obawiam sie, ze niewiele pozostalo mi w pamieci - wlasnie poza ogolnym wrazeniem, ze to kupa zlomu :)

Tak wiec sorry, ale pomoc nie potrafie... Moze tylko sugestia - z tego co piszesz masz druga taka sama, a o ile dobrze podpowiadaja mi resztki mojej pamieci, to maja one budowe modulowa, czyli latwo droga eliminacji bedzie znalezc zrodlo problemu przekladajac cale moduly.

pozdrawiam
    devil019850
    Level 10  
    No i kolego wyciagnij papier z przed dwoch lat i wloz swiezy :), bo wyblakle miejsca to prawdopodobnie kwestia wilgotnego papieru.

Pozdrawiam
    buckowina
    Level 18  
    :arrow: Gasior
    Nie no nie obrażam się tylko trochę się wkurzyłem widząc taką reakcje na drukarkę która wg. mnie nie jest najgorsza.
    Z drukarką laserową KOLOROWĄ mam styczność po raz pierwszy kiedyś trochę eksperymentowałem z czarno-białymi. Zadając to pytanie myślałem że drukarki kolorowe mają bardzo podobną budowę i myślałem że zasugerujecie mi jakieś rozwiązanie które niekoniecznie musi dotyczyć tylko tej drukarki.
    :arrow: devil019850
    Papier włożyłem świeżutki zasugerowany tą wypowiedzią wydrukowałem na kredowym ale nie było różnicy.

Ale co jest najciekawsze poprawiła się jakość druku różnokolorowego a pojedyncze kolory wyglądają bardzo podobnie jak na początku(mniej zanikającego koloru)

PS. Proszę o trochę cierpliwości mam 14 lat ale potrzebne podstawy opanowałem. Ale tak jak wspomniałem mam pierwszy raz styczność z taką drukarką.Przeczyściłem bęben spirytusem to dużo pomogło. Ale na obrazkach nadal widać niewielkie paski o rożnych odcieniach ale już jest prawie dobrze.Zdaje sobie sprawę z tego że może się okazać że jest to już maximum tej drukarki.

Załączam skan wydruku po wymianie listwy: