Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Caddy 1.9 TDI, 2007r - wentylatory chłodnicy

19 Sty 2011 22:06 6322 5
 • Poziom 15  
  Co może być przyczyną że wentylatory chłodnicy kręcą się cały czas po zapłonie i oczywiście podczas jazdy? Jak przekręci się kluczyk w pozycję zapłonu to po kilkunastu sekundach zaczyna pulsować kontrolka od temp. płynu chłodniczego i rozlega się sygnał dźwiękowy i chwilę potem wentylatory zaczynają się kręcić stopniowo zwiększając obroty do maksymalnych. W sterowniku występuje błąd odnośnie przerwy lub zwarcia do masy sterowania wentylatora 1 stopnia a w parametrach temperatury są ok, klimatyzacja też jest ok jak również czujnik ciśnieniowy. Dodam że wentylatory zostały wymienione na używane, wtyczka do wentylatorów jest 4-pinowa, czyli 2 grube przewody zasilające i 2 przewody cienkie. Jeden z nich biegnie do sterownika silnika a drugi to zasilanie po zapłonie i przewody te są dobre.
 • Poziom 18  
  Witam.W tych modelach tak jest jeżeli jakich bład jest objawia sie to krecocymi wentylatorami z tego co sobie przypominam na wentylatorach jest jakiś sterownik lub opornica sprawdz jej stan !!

  pozdro rox!
 • Moderator na urlopie...
  Kolego, najpierw sprawdż poziom płynu (zbiorniczek) w układzie chłodzenia. Następnie jeśli jest on ok to wymieniacz czujnik poziomu płynu chłodzącego (znajduje się w zbiorniczku) i po takiej operacji uruchom silnik i już nie powinna kontrolka już się zapalać (sygnał też zniknie). Oczywiście wykasuj przed startem wszystkie błędy. Po całych tych zabiegach jeśli wentylatory nadal będą się kręciły, odczytaj ponownie kody błędów i opisz co Ci tam napisało. Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Zdjąłem wentylatory bo wewnątrz tego większego jest moduł i prawdopodobnie jest uszkodzony lub w aucie zostały zamontowane wentylatory z innego modelu bo cały przedni pas był wymieniany. Być może występuje inna moc silników lub inny typ tego modułu i jest niezgodność więc podmienię na inne
 • Moderator na urlopie...
  Wentylatory możesz vag-iem sprawdzić, ale tam pisałeś o migającej kontrolce płynu chłodniczego. Co z tym fantem zrobiłeś? Ona nie ma nic wspólnego z wentylatorami. Jak się nie mylę taki szary dwupinowy czujnik wsuwany w dolną część zbiorniczka wyrównawczego.
 • Poziom 15  
  Poziom płynu jest dobry i w tym wypadku kontrolka będzie się informowała jeśli jest coś nie tak z układem chłodzenia