Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka parowa Royal VAPORFLEX nie daje Pary

19 Sty 2011 22:13 15595 12
  • Poziom 9  
    Witam!

Myjka do niedawna działała bez zarzutu ale ostatnio nie wytwarza pary.
    Zauważyłem że kontroli z zasilaniem świecą i diody mocy pary też są podświetlone
    Co mogło spowodować tą sytuację prosiłbym o podpowiedz.
  • Poziom 14  
    Co to za urządzenie jakiej mocy , może masz schemat.
  • Poziom 11  
    Robiłem ostatnio podobnego mopa, padła pompka solenoidowa która pompuje wodę przez rozgrzany element grzejny, sprzwdz jeszcze grzałkę czy działa bądz zabezpieczenia termiczne które widziałem na grzałce.
  • Poziom 22  
    Kolego ja bym stawiał na uszkodzony element grzejny. Ale dokładnie można coś powiedzieć na ten temat jeśli byś dokonał jakiś pomiarów np. czy jest napięcie na elemencie grzejnym ,czy tak jak kolega wyżej powiedział czy pompka działa.
  • Poziom 9  
    Rozkręciłem to urządzonko i zauważyłem że jeden z elementów jest bardzo nagrzany przypuszczam że jest to grzałka, więc prąd raczej dochodzi do tej części.
    Zawsze zanim leciała para potrzeba było ok 30 sekund. Teraz moge czekać w nieskończoność i przypuszczam tak jak kolega wyżej napisał to może byc coś z pompką - nie słychać specyficznego pompowania. Spróbuję ją zlokalizować i chyba bedzie trzeba wyjąć.
    Dzieki za dotychczasowe posty
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    mam to samo...i stwierdzam ze jest tam pompa yj-101
    stawiam ze to jej wina...tylko co dalej....nie wiem
  • Poziom 9  
    Witam,
    Przepraszam że tak się wepnę w temat. Mam krótkie pytanie : lepiej zrobić taką myjkę parową czy kupić z allegro(mam na mysli takie po 50 zł ) ?

PS. przepraszam za spam
  • Poziom 1  
    Miałam to samo, ale odkamieniłam ją i działa. Wlałam gorącą wodę z octem dość dużo octu i włączyłam, jest już ok, pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    [quote="tomqoo"]Robiłem ostatnio podobnego mopa, padła pompka solenoidowa która pompuje wodę przez rozgrzany element grzejny, sprzwdz jeszcze grzałkę czy działa bądz zabezpieczenia termiczne które widziałem na grzałce.[/quote

moja pompka słychać że pracuje ale wody nie podaje .gdzie można znaleźć przekrój takiej pompki bo rozebrałem i niewiem czy ją dobrze złożyłem elektromagnez działa ale sie mocno grzeje
  • Poziom 9  
    Chciałbym odświeżyć temat,

zamieszczam foto po zdjęciu obudowy Myjka parowa Royal VAPORFLEX nie daje Pary Myjka parowa Royal VAPORFLEX nie daje Pary

Dokonane pomiary wskazują że grzałka jest sprawna, gdyż bardzo mocno się grzeje, co do odkamieniania to pewnie by poszło ale urządzenie nie pobiera wody ze zbiornika. Wszystko chyba wskazuje na pompkę, ale gdzie ją można dostać?
  • Poziom 11  
    milik122 napisał:
    Chciałbym odświeżyć temat,

zamieszczam foto po zdjęciu obudowy Myjka parowa Royal VAPORFLEX nie daje Pary Myjka parowa Royal VAPORFLEX nie daje Pary

Dokonane pomiary wskazują że grzałka jest sprawna, gdyż bardzo mocno się grzeje, co do odkamieniania to pewnie by poszło ale urządzenie nie pobiera wody ze zbiornika. Wszystko chyba wskazuje na pompkę, ale gdzie ją można dostać?

ja napisałem do dystrybutora mojej myjki żeby przysłali mi za odpłatnością zapłaciłem 30zł i po kłopocie
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    egon1,

mógłbym Ciebie prosić o jakieś namiary do tego dystrybutora nr tel albo maila

pozdrawiam