Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MegaReader ułatwia czytanie podczas spaceru

julia1234 19 Sty 2011 23:41 1965 6
  • MegaReader ułatwia czytanie podczas spaceru

Aplikacja MegaReader dla użytkowników iPhone i iPod Touch oraz iPada została wzbogacona o kolejną funkcję. Opcja Walk 'n Read Heads Up Display pozwala na wyświetlenie tekstu na tle obrazu z kamery. Dzięki temu będziemy mogli wybrać się na spacer jednocześnie czytając książkę. Podobna aplikacja jest już od niedawna dostępna dla użytkowników Samsunga Galaxy S.

Nowa opcja ma nie tylko uprzyjemnić nam lekturę, ale przede wszystkim została stworzona w trosce o bezpieczeństwo użytkowników. Firma Inkstone Software podkreśla, że statystycznie każdego roku ponad 1000 pieszych powoduje poważne wypadki drogowe przez nieuwagę spowodowaną korzystaniem z funkcji telefonu i trafia do szpitala w związku z obrażeniami. Funkcja Walk 'n Read ma zwiększyć bezpieczeństwo osób, które korzystając z telefonu mogą również zwracać uwagę na sytuację na drodze.

Aplikacja MegaReader umożliwia dostęp do 1.8 miliona darmowych e-booków i jest dostępna za 1,99 dolara w App Store. Funkcja Walk 'n Read jest dostępna jedynie dla urządzeń z kamerami oraz iOS 4.0 lub nowszym.

Więcej: megareader.net
    engadget.com

• #2 20 Sty 2011 05:41
    mitusm
    Poziom 20  

Ciekawe po ilu przeczytanych stronach tekstu padnie bateria....

• #3 20 Sty 2011 11:59
    antrykot
    Poziom 20  

Mi ileś razy zdażyło się, że na przejście wchodziły osoby, nawet bez jednego zerknięcia na droge czy coś jedzie, bo święte krowy są na pasach i to wcale nie osoby czytające ebooka , tylko po prostu rozmawiające przez telefon albo uprawiające jogging z białymi słuchawkami w uszach. Mam po prostu wrażenie, że co niektórym osobnikom elektroniczne gadżety powoli wyżerają dziury w mózgu i starają sie uzupełnić te miejsca kolejnymi zabawkami. Ale co zrobić, skoro nie można już nawet iść do parku na spacer bez stałego dostępu do facebooka i powiadamiania wszystkich o aktualnej swojej pozycji z dokładnością do 10m, a także bez elektronicznej książki, którą co niektórzy czytają tylko chyba dlatego, że jest na gadżeciarskim wyświetlaczu LCD. Takie czasy :)

• #4 20 Sty 2011 13:24
    tombus
    Poziom 15  

Hmm, ale w tym wszystkim jest coś pozytywnego. Swego czasu książki poszły w kąt, a przez takie bajery może ktoś skusi się przeczytać jakąś książkę. Pytanie tylko, skąd ją ma i czy za nią zapłacił...

• #5 20 Sty 2011 17:55
    xxxPietroxxx
    Poziom 11  

A ja się pytam, ile z tego czytanego tekstu w czasie iścia ulicą(chodnikiem) czytelnik jest w stanie zrozumieć?

• #6 21 Sty 2011 12:19
    Maticool
    Poziom 20  

pff. Pomysł stary! Już kilka lat temu miałem aplikację na S60 bodajże, która dodawała tło z kamery w komórce przy pisaniu smsów.

• #7 21 Sty 2011 23:19
    radzu
    Poziom 12  

Poroniony pomysł !
    Jako osoba która przeczytała ponad 200 ebooków na telefonach różnego rodzaju (od Siemensa S45 do HTC Trinity) jedno muszę powiedzieć - nie da się czytać wygodnie książki idąc i pomijam tu fakt że podczas próby takiego czytania notorycznie wpadało by się na inne osoby czy pod pojazdy.

Sam pomysł wyświetlania obrazu z kamery w tle nie jest zły ale powinna to być funkcja telefonu działająca w każdym przypadku - w menu/podczas czytania SMS itp. ale właśnie nie w aplikacji do czytania ebooków. Nierównomierne tło podczas czytania dekoncentruje (próbowałem jakieś tła imitujące stary papier i zawsze wyłączałem po kilku przeczytanych stronach), a co dopiero niejednorodne i ruchome tło.

Szukaj w 5mln produktów