Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe Panasonic RDP200

20 Sty 2011 00:05 3679 7
 • Poziom 9  
  Witam odłączył mi się w radiu przewód. Rozebrałem je i znalazłem 3 odłączone przewody. Na rysunku mam napisane gdzie jest podłączony czarny i czerwony przewód, a nie mam pojęcia gdzie powinien znajdować się żółty. Znalazłem jeszcze niebieski i pomarańczowy które są odłączone ale patrząc w instrukcji to nie są potrzebne do działania radia chyba że się mylę.

  Zdjęcie wstawione nieregulaminowo - popraw to. [damiancz]
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Z tyłu radia nie ma kostki w obudowie do podłączenia wiązki?
  Jakim cudem "odłączyły się" przewody wewnątrz radia? Same?
  Co było robione? Co kombinowałeś?
 • Poziom 9  
  Nie ma wbudowanych kostek, wychodzą tylko kable z radia i są podpięte do kostki.
  Właśnie nic nie kombinowałem. Po prostu radio raz działało raz nie wystarczyło że wjechałem samochodem w małą dziurę na drodze i już się rozłączało. Więc stwierdziłem że musiał się jakiś kabel poluzować więc rozkręciłem i zobaczyłem że pomarańczowy kabel leży luzem w ogóle obok do niczego nie przypięty, żółty znajdował się luźny zaraz obok czerwonego i końcówka była oblutowana więc wiedziałem że był on do czegoś przylutowany tylko nie wiem w którym miejscu. A niebieski znajdował się wśród kabli i lekko wystaje z niego drucik miedziany ale nie oblutowany.

  Może posiada ktoś schemat do tego radia ?

  Nie piszemy też postów pod swoim jeśli nie ma na niego odpowiedzi , ozdobniki ?? są zabronione. Proszę zapoznać się z regulaminem. [damiancz]
 • Poziom 9  
  Ten kawałek wygląda jak kawałek przerwanej miedzi. postaram się to pokazać na fotce
  Radio samochodowe Panasonic RDP200
 • Pomocny post
  Spec od car audio
  darian2911 napisał:
  Ten kawałek wygląda jak kawałek przerwanej miedzi. postaram się to pokazać na fotce
  ...

  Ta ścieżka zadziałała kiedyś jako bezpiecznik. Powód? Już raczej nie do ustalenia ale z reguły przyczyną jest złe podłączenie lub próba złego podłączenia radia do instalacji. Moja rada jest taka. Masz schemat to sprawdź to co jest a jeśli czegoś brakuje ewentualnie dorób i po bólu. Ścieżkę trzeba naprawić kawałkiem srebrzanki, lub jakiegoś cienkiego przewodu. Kable, które są opisane przez Ciebie w pierwszym poście jako czerwony i czarny, gdybyś je wlutował w płytę, są na tym samym potencjale i z tego co widać na zdjęciach, podłączone do masy. Zresztą na schemacie wszystko co trzeba jest narysowane i to wszystko można skorygować a to co w nadmiarze usunąć :)
 • Poziom 9  
  Ok radio działa. Kabel żółty przylutowałem do lutu zaraz obok czerwonego. I drugą przyczyną był właśnie ten zaznaczony kawałek ścieżki. Wielkie dzięki za pomoc.
  Pozdrawiam