Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka akumulatora wiertarko-wkrętarki CRAFTSMAN.

20 Sty 2011 13:37 5599 7
  • Poziom 14  
    Witam. Mój problem polega na tym, że mam wiertarko-wkrętarkę i ładowarkę do jej akumulatorów z tym że napięcie wejściowe ładowarki to 110V (sprzęt z USA)Ładowarka akumulatora wiertarko-wkrętarki CRAFTSMAN. i ktoś kiedyś za pomocą przejściówki podłączył ładowarkę do 230V i po ładowarce. Teraz chciałbym to jakoś naprawić. I tu pojawia się moje pytanie. Czy mogę kupić zasilacz np. 15V 3A albo 18V 3A i podłączyć kable wyjściowe zasilacza do bazy ładowania akumulatora? Oto napis który jest na akumulatorze Ładowarka akumulatora wiertarko-wkrętarki CRAFTSMAN.. Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 22  
    Witam
    Dobrze kolega kombinuje pod warunkiem, ze w ładowarce jest sprawny regulator prądu ładowania, a proponowany transformator tylko zastąpi część wysokonapięciową.
    Z opisu wynika że ładowarka była tak zwana szybką, czyli np. ładowała akumulatory prądem 4C.
    Taki tryb ładowania wymaga kontroli temp. ładowanych akumulatorów.
  • Poziom 14  
    ja chcę kable z zasilacza podłączyć bezpośrednio do styków ładujących akumulator. W szkole nauczyciel mi mówił że ważne czy ten akumulator jest jakiś (nie pamiętam jak on to mówił) ołowiowy? czy jeszcze jakiś inny (ponoć są dwa rodzaje, i mówił że któryś z nich można ładować normalnie z zasilacza a z tym drugim już tak się nie da, a ja nie wiem jaki jest ten mój akumulator, dlatego czekam
  • Poziom 2  
    witam!potrzebuje baterie craftsman 19.2, moze ma ktos do sprzedania? pozdrawiam
  • Poziom 14  
    niestety ja takiej nie posiadam a co do moich akumulatorów to są niklowo-kadmowe, więc jakim prądem je ładować?
  • Poziom 9  
    To są zwykłe akumulatory niklowo - kadmowe. Można je normalnie ładować bez specjalnych zasilaczy. Uważaj - maksymalny czas ładowania 1 godzina.
  • Poziom 14  
    możesz napisać coś więcej na ten temat? jaki zasilacz dokładnie mam kupić?
  • Poziom 32  
    Zalecane ładowanie to 8 do 10 godzin prądem o wartości będącej ilorazem ładunku akumulatora w mAh przez 10. Twoja bateria ma 14.4V to składa się z 12 ogniw po 1.2V. Max napięcie na takie ogniwo to 1.6V. A więc 12 ogniw razy 1.6V =19.2V. Ale myśle że wystarczy i lepiej nie przekraczać 18V.