Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto TT-V w Passacie B6

20 Sty 2011 15:14 2844 2
  • Poziom 10  
    Witam szanownych kolegów,
    W swoim Passacie B6 mam właśnie webasto TT-V montowane fabrycznie, ze sterowaniem ręcznym (panel klimatronika) i programowaniem z kierownicy (timer na FIS'ie). Chciałem zamontować sterownik do pilota i zakupiłem Telestart T91R. Po założeniu jednak okazało się, że sterownik nie odpala webasta.
    Kontrolka na pilocie świeci na zielono czyli zgodnie z instrukcją webasto uruchomione a webasto milczy.
    Ze sterownika do podłączenia są tylko trzy kabelki czyli +12 (pin 1), -12 (pin 6) i sterowanie cyfrowe W-BUS do webasta (pin 2). wg instrukcji webasta z Volkswagena przy modelu TT-V również we wtyczce ośmiopinowej powinno być wpięte w pin 2.
    Moje pytanie czy doszukiwać się problemu w samym sterowniku czy może coś pomyliłem z podpięciem sterowania (nie ten pin)?
    A może webasto TT-V obsługiwane jest sygnałem analogowym a nie cyfrowym co byłoby bardzo dziwne bo wszędzie gdzie czytałem mowa jest właśnie o sterowaniu cyfrowym. Poza tym TT-V jest sterowane po CAN'ie więc wyłącznie sygnał cyfrowy...
    Może jest ktoś z Podkarpacia z takim webastem i sterownikiem w swoim autku i byłby zgodził sie spotkać w celu sprawdzenia mojego sterownika?
  • Poziom 16  
    tt-v odpalany jest cyfrowo ... dosyc czesto grupa VW jak i audi musisz miec dedykowana pod dany model centrale tak jest np VW Toureg pomimo jednej centrali VW nie odpalilo bo kupnie dedykowanej rusza ....sterowane jest po Canie zgadza sie ale zauwaz ze na piec wchodzi Can + Can -- oraz sterowanie cyfrowe ....
  • Poziom 12  
    Odgrzewam stary watek, ale mam identyczny problem z t91r. Sterownik kupilem w serwisie po numerze VIN, ale nie moge og uruchomic. Co oznacza "dedykowany"? Jak zamwic dedykowany? Czy moge og dopisac? Uzywam Autologic'a i mam wszystkie procedury serwisowe lacznie z wsparciem online z VW.