Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Makita DC1414 czujnik temperatury

witl 20 Sty 2011 15:26 7089 2
 • #1 20 Sty 2011 15:26
  witl
  Poziom 16  

  Witam,
  mam takową ładowarkę (niesprawdzoną) ale chciałbym ładować nią inne akumulatory niż do Makity, Problem jest taki że po włożeniu akumulatora zaczyna migać czerwona dioda co oznacza przegrzanie. W akumulatorze zwykle znajduje się czujnik temperatury który daje sygnał do przerwania ładowania. Problem w tym że akumulator od np Boscha ma inaczej wyprowadzony ten czujnik i nie jest połączony z ładowarką, poza tym może mieć inne parametry. Czy ktoś mógłby zmierzyć i napisać mi jaką oporność powinien mieć czujnik w aku. Makity?
  Może to jest jednak kwestia uszkodzonej ładowarki?? Bez akumulatora daje około 22V. Będę wdzięczny za pomoc

  0 2
 • #2 27 Sty 2011 17:49
  witl
  Poziom 16  

  ok, mam akumulator na napięcie 9,6V i rezystancja czujnika w temp pokojowej to około 24kom. Ładowarka ładuje ten akumulator dobrze, jednak gdy podłącze inny akumulator (12V) z ręcznie podłączonym rezystorem 24kom - ładowarka nie ładuje - miga czerwona dioda....
  Jak wogóle to jak ta ładowarka rozpoznaje na jakie napięcia ma ładować akumulator? Po napięciu może być trudno, bo naładowany w pełni 9,6 V accu może mieć napięcie ponad 10V co równie dobrze może oznaczać mocno rozładowany accu 12V.
  Może właśnie rezystancja czujnika jest inna dla accu o różnych napięciach?

  Mógłby ktoś zmierzyć rezystancję na accu 12v i 18V? są to blaszki najbardziej oddalone od siebie, trochę pod kątem. Blisko siebie po przeciwnych stronach to wyjście z accu.

  Ładowarka Makita DC1414 czujnik temperatury

  2
 • #3 28 Sty 2011 21:18
  krzysgrom
  Poziom 13  

  Będzie problem z ładowaniem innych akumulatorów to jest model uniwersalny (i do tego bardzo wrażliwy i delikatny) potrzebuje 2 czujników jeden to temperatury, a drugi to napięcie akumulatora ,przy niewłaściwym odbiorze upieczesz akumulator lub ładowarkę ( mosfet ster niema radiatora a ścieżka sterowania jest grubości włosa).
  Ja osobiście bym nie próbował zrobi z niej ładowarki uniwersalnej zbyt wiele problemów użył bym do tego celu starej ładowarki 2 godz ELU lub DeWalta .Można je kupi za grosze na Alegro.

  2