Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra 1.6 16v problem z praca silnika

20 Sty 2011 16:38 4740 9
  • Poziom 9  
    witam.mam problem a mianowicie cos sie dzieje z moim oplem nie pali na dwa cylindry iskra jest sprawdzalem prad miernikiem i dochodzil do wszystkich wtryskiwaczy.prosze o pomoc.
  • Osprzęt kablowy
  • Moderator na urlopie...
    Sprawdż ciśnienie w cylindrach. A i iskrę (domniemam) sprawdzałeś na wszystkich 4 cylindrach...
  • Poziom 14  
    Sprawdzałeś ciśnienie ? Jeśli jest dobre, ja podłożyłbym cewkę ze sprawnego samochodu
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 9  
    dzięki za podpowiedzi ale chwilowo nie posiadam żadnych urządzeń pomiarowych może inaczej mogę sprawdzić,a czy mogę wiedzieć o co chodzi z tym ciśnieniem. iskra taka sama na wszystkich a czujniki są chyba dobre bo sprawdzaliśmy na innym aucie były ok.
  • Moderator na urlopie...
    Jak nie będziesz miał odpowiedniego ciśnienia w cylindrze, to automatycznie nie będzie palił ( tak na prawdę nie do końca to prawda, ale jak na Twoją wiedzę wystarczy-efekt będzie taki jak u Ciebie), jak jednak będziesz dociekał prawdy, to poczytaj o zasadzie działania silników spalinowych.
  • Poziom 9  
    dzięki za porady ale usterka ustalona kupiłem urządzenie do mierzenia ciśnienia i wyszło że niema ciśnienia myślałem że uszczelka pod głowica lub pierścienie nie trzymają a wyszło że pokruszyły się zawory mam nadzieje że na tym się zakończy.dzięki.
  • Poziom 9  
    i okazały się zawory teraz jest ok ale jest kolejny problem chodzi o deskę rozdzielczą a mianowicie gdy auto chodzi na wolnych obrotach to jest ok chodzą wskazniki obrotów,paliwa,temperatury i cały czas świeci kontrolka (abs) a jak się doda gazu to wskazniki przestają działać i zaświecają się dodatkowo kontrolki poduszki powietrznej i check engine co może być przyczyną.
  • Poziom 9  
    Sprawdź styki z licznikiem
  • Poziom 24  
    Zmierz napięcie ładowania a następnie czym prędzej napraw alternator.
  • Poziom 9  
    zle napiecie alternatora po wymianie problem zniknal