Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zwykłych żarówek na diody LED

Stalk93 20 Sty 2011 16:46 8892 11
  • #1 20 Sty 2011 16:46
    Stalk93
    Poziom 8  

Witam,
    Chciałem wymienić zwykłe żarówki na diody LED. I stanąłem w punkcie wyboru zamienników. Nie wiem czy opłaca mi się brać diody za prawie 50zł o takiej samej żywotności ( wg producenta) jak te za 10zł. Proszę o pomoc w wyborze. Zapewne jest już gdzieś taki temat na forum, ale jest zbyt obszerne żeby coś znaleźć.

0 11
  • #2 20 Sty 2011 17:05
    rochu84
    Poziom 17  

Gdzie chcesz wymienić te Ledy w Aucie w domu troszke za mało wiadomości przekazujesz

0
  • #3 20 Sty 2011 17:06
    Stalk93
    Poziom 8  

Sorry oczywiście w domu, chodzi mi głównie o zmniejszenie kwoty na rachunkach za prąd. Mam do utrzymania 4 piętra, więc trochę drogo to wychodzi.

1
  • #4 20 Sty 2011 17:17
    rochu84
    Poziom 17  

Podaj parametry tych żarówek jakie dają światło moc itp.

0
  • #6 20 Sty 2011 17:36
    Elprofesional
    Poziom 16  

Stalk93 napisał:
    Na przykład:
    Link
    Link

Podajesz link do aukcji z diodami gdzie typ wypisuje jasność w Watach ??

0
  • #7 20 Sty 2011 17:44
    polonez15
    Poziom 32  

Wszystkie świecą punktowo, więc po przekonaniu się na własnej skórze stwierdzam - badziew jakiego mało.

0
  • #8 20 Sty 2011 17:57
    Elprofesional
    Poziom 16  

Stalk93 napisał:
    Witam,
    Chciałem wymienić zwykłe żarówki na diody LED. I stanąłem w punkcie wyboru zamienników. Nie wiem czy opłaca mi się brać diody za prawie 50zł o takiej samej żywotności ( wg producenta) jak te za 10zł. Proszę o pomoc w wyborze. Zapewne jest już gdzieś taki temat na forum, ale jest zbyt obszerne żeby coś znaleźć.

Po pierwsze omijaj sprzedawców z diodami którzy pokazują jasność w Watach , takiego typa należy odesłać do szkoły podstawowej .
    Taka publikacja ma na celu wprowadzenie klienta w błąd , musisz koniecznie zwracać uwagę na lumeny .

Większość producentów chinskiego badziewia nie podaje wogole lumenów ,omijamy z daleka .
    Pamiętaj że dioda działa inaczej niż żarówka , sama wartość mocy nie da wiele w przypadku zastosowania świecenie w domu na wysokości 2,5 metra .

Cena 50 PLN za diodę SSD 3W na 300 lumenach w oprawce jest ceną wysoką , bez większych problemów zawodowe źródło światła po podanych parametrach kupisz za 30 PLN .

Pamiętaj także : wybieraj układ 3 W oparty o 3 diody 1 W , a nie jakiś las 0,10 W diód .

Następna rzecz , bierz poprawkę na temp barwowa diody .
    Przeważnie te diody świecą bardzo zimno , temp barwowa poniżej dziennej . Dom sprawia wrażenie chłodnego .

Wybieraj diody o temp barwowej min 4200 K ( plus minus światło dzienne ) , ewentualnie diody ciepłe .

Pamiętaj że temp barwowa jest ważna .
    Cena dobrej diody od diody złej wynosi na jednostce jakieś 0,40 USD ( pół dolara )

Układ domowy oparty o wysokowydajne diody SSD w opcji zimnej wyniósł mnie 28 PLN . Testuje od 2 miesięcy , takie same diody mam podłączone od roku na pasku aluminiowym który działa jak radiator . Nic się nie stało .

Dodano po 7 [minuty]:

polonez15 napisał:
    Wszystkie świecą punktowo, więc po przekonaniu się na własnej skórze stwierdzam - badziew jakiego mało.

A wziełeś poprawkę na fakt że możesz praktycznie dowolnie wybrać kąt świecenia ?

Nie można tego porównać do żarówki sferycznej , ponieważ dioda świeci inaczej .
    Co nie zmienia faktu że jeżeli masz doczynienia z jakaś wąską diodą świeci to dziwnie .

W tej chwili w wykonuje się już diody z nalaną soczewką szklaną pod zadanym kątem .W przypadku rozwiązań innych niż 220 V temperatura barwowa diody jest sterowana podanym napięciem .

0
  • #9 20 Sty 2011 18:09
    Stalk93
    Poziom 8  

Wielkie dzięki o takie informacje mi chodziło.

0
  • #10 20 Sty 2011 18:17
    Elprofesional
    Poziom 16  

Małe sprostowanie :

Napisałem.
    Cena dobrej diody od diody złej wynosi na jednostce jakieś 0,40 USD ( pół dolara )

Informacja ta dotyczy ceny diody 1W , akurat takimi modułami operuje .

0
  • #12 11 Mar 2011 00:37
    sibek
    Poziom 10  

Witam,
    Przyłączam się do tematu gdyż jestem w fazie testowania żarówek ledowych w domu. Zakupiłem model podobny do tego http://allegro.pl/gu10-4w-high-power-led-4x1w-360-lm-gu-10-jak-50w-i1489139536.html#gallery Wszystko jest ok poza pojawiającym się migotaniem, które staje się denerwujące. Czego to jest wynikiem? czy jest to wina wahań napięcia (wyczytałem gdzieś w sieci) lub wina samych żarówek. Jak można ewentualnie zapobiec temu zjawisku. Dzięki
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów