Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Minolta 1600W - reset modułu bębna

burbik 20 Jan 2011 17:28 30041 73
Automation24
 • #31
  drukserwis
  Level 11  
  U mnie bęben działa poprawnie więc problem uważam za zamknięty chyba, że coś po drodze wyskoczy, ale u mnie drukowała cały weekend.
 • Automation24
 • #32
  chrisswas
  Level 10  
  Witam Wszystkich!

  Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek, ponieważ mam dwie takie drukarki. O ile ostatnie rozwiązanie pomogło w jednej,tak w drugiej, jak wyświetlał się komunikat o zakończeniu żywotności jednostki tworzenia obrazu, tak się wyświetla.

  Co prawda nie użyłem bezpiecznika nano, takiego jak na zdjęciu, tylko normalnego szklanego, ale 63mA i szybkiego.... Czy ktoś wie może, czy te małe bezpieczniki mają jakieś "SPECJALNE" funkcje, które powodują, że to nie działa?
 • #33
  drukserwis
  Level 11  
  Na szklanym bezpieczniku to nie działa testowałem.
 • #34
  chrisswas
  Level 10  
  to ciekawe czemu na jednej drukarce zadziałało, ALE mam już teorię:)

  Jakby co, gdyby komuś sie pojawiał błąd taśmy przenoszącej ALBO błąd 0310 to musicie wyciągnąć laser i go porządnie wyczyścić:)

  A co do bezpieczników, czy jest może miejsce, gdzie można je zakupić poza AGAWĄ, bo 22 zł za sztukę to zdzierstwo za kawałek szkła...

  Dodano po 27 [minuty]:

  chyba znalazłem źródełko tych bezpieczników i to 10 razy taniej niz na AGAWIE.

  Jadę zakupić kilka i zrobię testy:)

  Dodano po 22 [minuty]:

  Do DRUKSERWIS:

  czyli rozumiem, że włożyłeś bezpiecznik subminiaturowy 63mA szybki i zadziałało tak?
 • #35
  chrisswas
  Level 10  
  Panowie, coś tu jest nie tak. Kupiłem bezpieczniki subminiaturowe 63mA szybkie i niestety to nie działa... czy ktoś ma jakies inne rozwiązanie?

  Oczywiście zwarcie ych styków powoduje wkazanie 100% bębna, ALE kopie nadal liczy. Czyli w pewnym momencie drukarka się zblokuje i koniec. Jest potrzebny jakiś reseter moim zdaniem.
 • #36
  TraneOne
  Level 12  
  chrisswas wrote:
  to ciekawe czemu na jednej drukarce zadziałało, ALE mam już teorię:)

  Jakby co, gdyby komuś sie pojawiał błąd taśmy przenoszącej ALBO błąd 0310 to musicie wyciągnąć laser i go porządnie wyczyścić:)

  A co do bezpieczników, czy jest może miejsce, gdzie można je zakupić poza AGAWĄ, bo 22 zł za sztukę to zdzierstwo za kawałek szkła...

  Dodano po 27 [minuty]:

  chyba znalazłem źródełko tych bezpieczników i to 10 razy taniej niz na AGAWIE.

  Jadę zakupić kilka i zrobię testy:)

  Dodano po 22 [minuty]:

  Do DRUKSERWIS:

  czyli rozumiem, że włożyłeś bezpiecznik subminiaturowy 63mA szybki i zadziałało tak?


  Przepraszam za odświeżenie tematu, ale mam błąd 0310 w modelu 1680MF, wiem że chodzi o laser, ale nie wiem gdzie on dokładnie się znajduje i jak się do niego dokopać, przeczyściłem już lustro co znajduje się pod tonerami, ale to nie pomogło. Mógłby mnie ktoś nakierować? Co gdzie i jak?
 • #37
  inprise
  Level 1  
  Znalazłem (w sumie trochę przez przypadek) częściowe rozwiązanie problemu resetu licznika bębna.
  W trakcie użytkowania drukarka 1680MF zaczęła wyrzucać błędy i wynikało z odpowiedzi serwisu, że to eeprom na płycie głównej pada i tylko oddać do serwisu (a już po gwarancji) albo wyrzucić. Rozebrałem więc grata i znalazłem rzeczoną kość. Nie można dokładnie takiej kości u nas dostać, ale odpowiednik to 93c66. Skopiowałem programatorem zawartość oryginału, zapisałem na nowej i drukarka ruszyła i działa już z półtora roku.
  Niedawno licznik bębna doszedł do 0%. Spróbowałem wgrać skopiowaną kiedyś zawartość kości do drukarki. I działa!! Drukarka pokazuje znów 63% zużycia bębna, jak w momencie gdy wymieniałem kość.
  Jest tylko jeden ważny szczegół tej operacji. Po nagraniu kości, przed uruchomieniem drukarki należy wyjąć bęben, potem uruchamiamy i czekamy żeby się upomniała o braki w wyposażeniu. Kiedy włożymy bęben drukarka go zainicjalizuje i jest ok. Gdy za pierwszym razem bęben pozostawiłem w drukarce po zmianie chipa, operacja nic nie dała. Wszystko wykonywałem dla bębna startowego, dostarczonego z nową drukarką.
  Może to komuś pomoże, ale niestety trzeba jeszcze w trakcie użytkowania zgrać zawartość chipa. Chyba że ktoś wymyśli gdzie w chipie jest ten licznik.
 • #38
  zabojad75
  Level 10  
  Witam,
  proszę o dokładne info, gdzie w końcu wpiąć ten bezpiecznik. Tak, jak na zdjęciach zrobionej zworki?
 • #39
  foggy_baca
  Level 11  
  Wie ktoś gdzie mogę dostać sam wałek światłoczuły?
 • #40
  AntonioPL
  Level 2  
  Witam.
  Czy ktoś już jednoznacznie potwierdził, że jest możliwy reset bębna startowego drukarki?

  Czy bezpiecznik z Samsunga CLP 310 działa wyłącznie z bębnem dla normalnej eksploatacji, czy również działa ze startowym?

  Czy można gdzieś nabyć cały chip, który wpina się w bęben startowy, aby był dostępny jako normalny?
 • Automation24
 • #41
  tomsonchina
  Level 14  
  Masz odpowiedz w tym temacie czytaj uważnie.
 • #42
  AntonioPL
  Level 2  
  tomsonchina wrote:
  Zrobiłem, tak wziąłem rezystor do kasownia bębna do samsunga clp 310 , przylutowałem i zamknąłem układ w tej zworce która nigdzie niebyła wpięta, złożyłem bęben i od rana zrobiłem już ok 300 kopii,, stan GOTOWA a w stronie konfiguracyjnej jest 100% bębna czyli nie zlicza a tonery są normalnie zliczane, pokatuje ją jeszcze jutro i zrobie drugi bęben zobaczymy co z tego wyjdzie, rezystor miałem z agawy.


  Jeżeli dobrze rozumiem, to robię to tak. Mam rezystor/bezpiecznik czy jak inaczej go zwać do kasowania bębna. Wlutowałem go między dwa pierwsze piny od tyłu drukarki patrząc.

  W ten sposób uzyskałem Stan=Pusty, Pozostaje % - 100%. Nijak nie chce drukować.

  Jak dokopać się do przewodów, które trzeba zewrzeć, lub które to są piny na kostce?

  Rozumiem, że zamknąć obwód gdzieś wewnątrz kasety z bębnami?

  Oraz dla bezpieczeństwa, co w przypadku, jeżeli dotknę przypadkowo któregoś z bębnów gołą ręką?

  PS. U siebie wlutowałem bezpiecznik pomiędzy te przewody. Na zdjęciach kilka postów wcześniej widać, że te przewody kończą się bezpiecznikiem. Należy je obciąć, czy to jest jakiś inny typ kasety?
 • #43
  tomsonchina
  Level 14  
  W tej drukarce jest jeden bęben, a rozwiązanie masz na zdjęciach, gdzie co i jak wlutować, działa na pewno sprawdzone już kilka razy.
 • #44
  AntonioPL
  Level 2  
  Nie wiem co robię źle, bo zalutowałem bezpiecznik na te 2 przewody, zresetował mi się jedynie licznik %, stan nadal jest Pusty.

  Czy po wykończeniu startowego bębna udaje się go zresetować całkowicie?

  Czy te przewody, które są od kostki powinienem przeciąć i zostawić sam bezpiecznik?
 • #45
  foggy_baca
  Level 11  
  z tego co kojarzę to licznik musi być większy od zera.
 • #46
  Bogus105
  Level 16  
  Mam podobny problem z tą drukarką: metoda z szybkim bezpiecznikiem nie działa - moja drukarka po prostu nie przepala tego bezpiecznika... Chyba, że trzeba uruchomić jakiś tryb instalacji nowego bębna? Do tej pory robiłem tak:
  wyprowadziłęm dwa przewody poza drukarkę (te dwa przewody, które się zwiera bezpiecznikiem na zdjęciach w wątku). Do nich podłączyłem szybki bezpiecznik, który nie przepalił się. Potem zamiast bezpiecznika zwarłem po prostu te dwa przewody, gdy beben był poza drukarką. Drukarka włączona, ładuję bęben ze zwartymi przewodami, zamykam klapkę i w ciągu niecałej sekundy rozłączam przewody. Tak zastartowała i Remote Panel pojawił się komunikat, że stan: pełny, pozostało: 100%. Taki stan utrzymywał się do następnego wyłączenia drukarki. Po włączeniu trzeba było 'procedurę' powtórzyć. Jeżeli zostawiłem drukarkę w trybie uśpienia zamiast wyłączyć zasilanie to działało cały czas...
  Do momentu, aż na ulicy wyłączono prąd - prace energetyki.
  Po ponownym włączeniu drukarka już nie dała się nabrać na 'procedurę' i nie mogę drukować.

  Czy zakup nowego bębna (480pln...) rozwiązuje całkowicie sprawę - po prostu wkładam do drukarki i tyle? Czy trzeba wejść w jakiś tryb? Czy trzeba włożyć bęben, zamknąć klapę, a potem włączyć zasilanie? Czy może wcześniej włączyć zasilanie przy wyciągniętym bębnie? Chciałbym zrobić to od razu dobrze, żeby się nie okazało, że 'teraz to już za późno', itp...

  Chyba że jest jeszcze jakiś patent na stary bęben!?
 • #47
  foggy_baca
  Level 11  
  Sprawdź pojemnik na zużyty toner. Miałem z nim problem, wymieniłem bezpiecznik działała 1_dzien, na drugi dzień bezp. juz nie pomagał. Przepełniony był pojemnik i drukarka pewno to wykrywała, wyczyściłem zmieniłem bezp.do dziś działa
 • #49
  drukserwis
  Level 11  
  Temat powraca - mam dwie drukarki w których już reset bębna był i teraz zrobiły kolejny przebieg bębna po resecie i niestety kolejny raz ten sam trik nie pomaga. Testowałem już różne bezpieczniki/oporniki itd i nic za każdym razem wyskakuje monit bębna pusty. Za pierwszym razem w obu drukarkach poszło bez żadnych problemów. Wszystkie oporniki maja takie same wartości przed włożeniem jak i po tak jakby ich nie przepalił w obu drukarkach to samo.

  Czy ktoś z was już miał taki problem?
 • #50
  Voytu$
  Level 19  
  Potrafi mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy bezpiecznik ma być podłączony do:
  a) odciętych przewodów krańcowych
  b) równolegle do przewodów (bez odcinania od wtyczki)
  c) do ostatnich styków samej wtyczki (kable odcięte - luźne)

  Niestety choćbym nie wiem jak się starał - nie widzę tego na zdjęciach.
  Poza tym czy metoda z bezpiecznikiem daje coś więcej niż ze zwarciem pinów ? Takiej informacji również nie ma. Niektórzy piszą, że zwarcie działa, inni, że z bezpiecznikiem (?).

  Ktoś wie gdzie w Krakowie można taki tanio dostać, na alledrogo liczą sobie za niego ... 50 zł (!) i jeszcze nazywają go "chipem" :D
 • #51
  drukserwis
  Level 11  
  Kable odcinasz ponad białą kostką tak jak widać dokładnie na zdjęciu wyżej na pierwszej stronie. Później na końcach przewodów wlutować należy odpowiedni bezpiecznik, który musi się przepalić tak samo jak podczas wymiany na oryginalny. To wszystko zwieranie przewodów nic nie daje zupełnie.
 • #52
  Voytu$
  Level 19  
  Ale lutuje do przewodów od bębna czy tych co pozostały przy wtyczce. O to zasadniczo pytałem. Za bezpiecznik dałem w sklepie 8zł (u Bujanowicza na Czarnieckiego). I tak zdzierstwo ale na to samo wychodzi co zamawiać. W sklepie nazywają je "do kopiarek". Cóż za fachowe podejście jak na sklep elektroniczny.
 • #53
  drukserwis
  Level 11  
  Do tych co odchodzą z kostki białej.
 • #54
  Voytu$
  Level 19  
  Śmiga :) Zrobiłem 13% => 100%. Koszt 8 zł + 10 minut na rozkręcenie, zlutowanie i skręcenie.
 • #55
  scb
  Level 11  
  Voytu$ wrote:
  Śmiga :) Zrobiłem 13% => 100%. Koszt 8 zł + 10 minut na rozkręcenie, zlutowanie i skręcenie.


  A moglbys prosze podac nazwe bezpiecznika i zdjecie?
 • #56
  Voytu$
  Level 19  
  Amperażu niestety nie pamiętam, jest tu albo gdzieś w tym wątku albo w innym podobnym - poszukaj. Zdjęcie wiele się nie różni od tych na 1 stronie. Wygląda jak rezystor (kształt). Jest to superszybki bezpiecznik, u Bujanowicza w Krakowie dostaniesz go na hasło "do drukarek".

  Minolta 1600W - reset modułu bębna
 • #57
  scb
  Level 11  
  Dzieki! Chcialem sie upewnic czy masz taki sam jak ja. No i jest taki sam - jednak u mnie nie zadzialalo. Nie wiem czy to dlatego ze robilem to na startowym drumie, no ale.. nie dalo rady.
  ja sprowadzalem z chin za ok 10zl. wiec nie narzekaj ze drogo ;)
  pozdrawiam
 • #58
  Voytu$
  Level 19  
  Na alledrogo widziałem niedawno aukcje 10szt za 20PLN. Ja nie wiem czy mam startowy czy inny. Z takim kupiłem cały sprzęt. Bęben do kilkanaście dni temu był nówka na alledrogo również za 199 pisałem można bylo negocjować do 150, może jeszcze jest. Ostatecznie nie wziąłem, ale kiedyś będę musiał zmienić bo mam skaze na pasie transferowym czy jak to się tam nazywa.
 • #59
  scb
  Level 11  
  150zl? to spoko, ja wlasnie kupilem za 400zl nowy..
 • #60
  Voytu$
  Level 19  
  Za 100 kupiłem całe urządzenie 1680mf. Gdybym miał dać 400 wrócił bym do druku na czarno :) aukcji za 199 niestety już nie widzę.