Witam!
Czy ktoś z Was może mi powiedzieć, czy istnieje cos takeigo jak moduł bębna "startowy" w tej drukarce. A dlaczego pytam: bo drukarka komunikuje, że jednostka tworzenia obrazu jest juz zużyta. Włożyłem moduł 100% nowy, ale z innej drukarki (nowa, nie używana drukarka ze startowymi materiałami) i komunikat pozostaje. Czy jest tam jakiś chip etc.??
Dzięki za info.
Pozdrawiam
Może komuś przyda się. Reset bębna, zewrzeć na stałe dwa ostatnie pony w złączu modułu. Zwarte 100%, rozwarte powraca do stanu przed resetem, sprawdzałem przy stanie zużycia 43%
Dla lepszego wyjaśnienia są zdjęcia z zaznaczonym miejscem zwarcia.
Dodano po 58 [sekundy]:
Dodano po 2 [minuty]:
Czy ktoś wie co oznacza ten komunikat w minolcie "Błąd przetw.-Taśma"?
Trzeba trochę pokombinować z tymi kabelkami, albo oskrobać izolację i połączyć jakimś kabelkiem lub zworkę między piny, chodzi o to by były zwarte ze sobą dwa ostatnie kabelki zaznaczone na zdjęciu.
Witam,
- niestety nie udało mi się rozwiązać problemu z moimi urządzeniami Minolty 1680mf.
Mam 2 takie urządzenia - złączyłam wskazane w przykładzie kabelki(2 ostatnie)w obu bębnach i wynik jest następujący:
1. Drukarka w której stan licznika wynosił 0% w ogóle nie drukuje - cały czas pojawia się komunikat o zużytym bębnie, oczywiście przekładka bębna z drugiej drukarki nie wchodzi w grę ponieważ nie działa 2. Drukarka w której stan licznika wynosił ok.50% po połączeniu kabelków nadal zlicza wydruki, tak jakby nic się nie zmieniło.
Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki - czy da się coś z tym jeszcze zrobić? czy jest jakiś bezpiecznik albo oprogramowanie które umożliwi dalsze użytkowanie bębnów? Moim zdaniem to jest chore że będę musiała wyrzucić prawidłowo działające części....
Witam,
- niestety nie udało mi się rozwiązać problemu z moimi urządzeniami .........
Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki - czy da się coś z tym jeszcze zrobić? czy jest jakiś bezpiecznik albo oprogramowanie które umożliwi dalsze użytkowanie bębnów? Moim zdaniem to jest chore że będę musiała wyrzucić prawidłowo działające części....
.........
Tak, zgadzam się to jest chore !!!
Niestety taka jest dzisiaj polityka większości firm/ koncernów Tzw "szybka kasa" czyli tanio kupisz zabaweczkę w supermarkecie pod domem, a potem regularnie..., uwiązanie użytkownika od dystrybutorów to priorytet. I ludziska się łapią, bo takie tanie, takie ładne
Mimo to warto pamiętać:
1.W obronie dobrego imienia koncernu: Konica Minolta miejcie wzgląd na fakt, że de facto nie są to rdzenie Konico Minolt-owskie urządzenia tylko takie tanie "substytuty" wzięte we współpracy producentów w marketingowym szale do sprzedaży. Takie marketingowe "cuś"
Napis na obudowie:Konica małego cudaka o niczym, nie świadczy (popatrzcie sobie, a załapiecie o co chodzi / wpiszcie sobie choćby w w google: Muratec, Xerox...) Nawet nie musicie czytać nudnych opisów, wystarczy jak zaznaczycie na górze "image" / zdjęcia i grafika...
Przykładowo na temat tego o co pytacie: Xerox phaser 6121 MFP
Już...? Jak dalej macie wątpliwości porównajcie: Konica bizhub 130f lub 190f ....itd
Normalne duże kopiarki A3, rdzennie Minolt -owe to są zupełnie inne urządzenia do których warto mieć zaufanie bo są po prostu dobre i trwałe. Minolta może się nimi chwalić. Mimo to można zobaczyć wytwór Minolty w ubranku z napisem np.Develop, Venman, Copymat, Oce, Olivetti. itd
Te duże i porządne (nie zabawki) dają poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji zawodowej w sprzedaży i obsłudze
witam, śledzę z uwagą ten temat ponieważ i mnie żywo on interesuje- mam kilkanaście takich urządzeń 1680,1690 mf.
Niestety nie radzę sobie za dobrze z czytaniem angielskich instrukcji...
czy mogę prosić o opis tej podpowiedzi z ostatniego wpisu?
widzę że jest tam coś o epromie- myślę że chyba jest to opis jak wyeliminować ten komunikat o wymianie bębna.
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam elektrodowców.
Witam,
potwierdzam, że zwarcie styków pokazanych na rysunku powyżej załatwia sprawę.
trzeba to jednak zrobic umiejętnie.
tzn mostek musi być wlozony odpowiednio gleboko
pozdrawiam
To było tylko na ok. 30 kopii.
Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi, że musze włożyć całkiem nowy beben to bedzie liczyc na nowo.
Ponoć nie ma innego sposobu, a beben sie wymienia jak drukarka tego sobie zyczy a nie jak jest kiepski wydruk.
Zwarcie przewodów to chwilowe rozwiązanie, gdyż drukarka zablokuje dany bęben po wydrukowaniu określonej ilości kartek, gdyż bęben, który jest w drukarce przy zakupie jej w sklepie jest startowym i nie ma możliwości go resetowania tak aby poprawnie został przyjęty przez drukarkę do wykonania kalibracji bębna i przyjęcia go. Także każdy bęben w nowej drukarce jest startowym bębnem i brakuje w nim jednej części jak ktoś sobie go rozbierze na części zobaczy, że na końcu kabelków jest kostka, której nie ma w co wpiąć fajnie się zabezpieczyli.
Witam was no i do mnie trafiły dzisiaj dwie sztuki 1600w dokładnie komunikat o wykończeniu bębna, rozebrałem moduł i jest jedna zworka luzna nie wpieta w żaden moduł, czyli startowy bęben, nowy w cenie drukarki! czy jest jakies obejscie ktos cos wykombinował odnoscie resetu? a jeżeli kupi moj klient nowy bęben to to bede mogl go pozniej zresetowac? do czego jest ta jedna nie wpieta zworka?
Właśnie więc te bębny są startowymi i nie mają możliwości resetu. Próbowałem z opornikami i diodami ale na razie nic to nie daje zawsze ten sam problem zobaczymy bo wziąłem ich dość dużo o różnych wartościach i testuje może na którejś się zresetuje. Szkoda kasy aby nowy kupować bęben - chyba, że ktoś go ma i ma rozebrany aby zrobić zdjęcie dokładne tego układziku do którego końcówka jest wpięta?
hehe to ja rozebrałem cały zespół bębna (nie dokładnie obejrzałem to foto wyżej i dobrałem sie też do wtyczki drukarki), ale ogólnie w środku jest jedna wpinka luzna w bębnie nie wiem do czego, no dobrze wracając do tematu jak zakupi nowy moduł bębna to jak wygląda chip i czym go kasować?
Dodano po 2 [minuty]:
a te przewody trzeba wypiąć i połaczyc ze sobą (układ zamknięty zrobić) czy oskrobac z nich izolacje, złączyć i zostawić w takiej pozycji jak na foto wyżej?
To masz bęben startowy który ma właśnie luźną tą wtyczkę. Nie mam żadnego normalnego bębna, gdzie można porównać do czego jest wpięta wtyczka a wydać prawie 400 zł. na to aby zobaczyć to żadna przyjemność.
Dodano po 1 [minuty]:
Jak zeskrobiesz izolacje i zepniesz te przewody to będzie chodziło ale tylko chwilowo i później się zablokuje przerabiałem to na kilku różnych minoltach 1600W, 1650 i 1690.
acha czyli wszystko sprowadza sie do zakupu nowego, dziekuje za odpowiedz, zasadniczo w cenie tego bębna można kupic juz jakiegos samsunga kolorowego:)
Ja zakupiłem zamiennik w cenie 287 zł (z przesyłką kurierską) na allegro i też śmiga. Jest zrobiona zworka przez rezystor, ale w programie Remote Panel widzę, że dalej zlicza 100, 99, 98%...
Tam w remote panel są 2 pozycje odnośnie bębna STAN i POZOSTAJE% - najważniejsza jest pozycja "STAN" po wyświetleniu strony konfiguracyjnej w remote panelu. Jeśli nie masz zainstalowanego tego panela to podaję linka:
Zrobiłem, tak wziąłem rezystor do kasownia bębna do samsunga clp 310 , przylutowałem i zamknąłem układ w tej zworce która nigdzie niebyła wpięta, złożyłem bęben i od rana zrobiłem już ok 300 kopii,, stan GOTOWA a w stronie konfiguracyjnej jest 100% bębna czyli nie zlicza a tonery są normalnie zliczane, pokatuje ją jeszcze jutro i zrobie drugi bęben zobaczymy co z tego wyjdzie, rezystor miałem z agawy.
Więc tak: przy bębnie startowym zrobiłem zworkę taką jaka jest opisana wyżej (zdjęcia). Po zabiegu tym wydrukowałem kilkanaście stron... (komunikat był taki, gdy przestała drukować: STAN=PUSTY , POZOSTAJE=100%). Po włożeniu nowego bębna (zamiennika) było tak samo. Pomogło usunięcie zworki ze startowego bębna i włożenie go do drukarki. Wówczas Error zniknął (STAN=GOTOWA , POZOSTAJE=10%) - był stan zużycia bębna 90%. Wtedy włożyłem zamiennik i zadziałała.
Obecny komunikat:
u mnie gra i hula aż miło stan=gotowa, pozostaje=100%, nie zlicza co prawda ilosci kopii z bębna, z tonerów schodzi tak jak powinno, ale i tak kiedys rura padnie i klient wróci do wymiany:) pozdrawiam i dziekuje za konwersacje.
Słuchaj włożyłem drugi bęben z drugiej drukarki a następnie ten który lutowałem i zaczeło mi zliczać kopie z bębna mam 99% , także nie jesteś sam hehe, ale to dobrze kiedyś sie żywotność skończyć musi, pzdr.