Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alternator Bosch od czego?

jump$ 20 Jan 2011 17:40 3371 16
    jump$
    Level 20  
    Witam. Proszę o szybką informację od czego ten alternator, czy jest na pewno od diesla, i czy jest mocny?
    Alternator Bosch od czego?
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    andrzej0769
    Level 19  
    Kolego do C-330 niestety się nie nadaje.Po pierwsze zadurzy gabarytowo i przy skręcie zawadza drążek kierowniczy.Po drugie przeszkadza sprężarka,chyba że ją zdemontujesz.Po trzecie problem z paskiem.
    szyniu
    Level 20  
    zdobądź alternator od poloneza 9 diodowy z regulatorem i to jest optymalne rozwiązanie cenowe, gabarytowe i prądowe do polskiej trzydziestki jak na mój gust to wystarczający alternator. Teraz tylko mała przeróbka w instalacji jak była prądnica, mała przepinka akumulatorów i fura gada
    jump$
    Level 20  
    A mam jeszcze jedno pytanie,
    to jest alternator od silnika benzynowego czyli od silnika wysoko obrotowego
    a diesel jest nisko obrotowy. I jak to się będzie przekładało na obroty silnika? Rzeby zaczą ładować akumulatory to silnik będzie musial pracowa na minimum 1200-1600 obr.?
    archaniol40
    Level 21  
    Zwiększyć średnicę koła pasowego napędzającego.
    User removed account
    User removed account  
    viper555
    Level 39  
    jump$ wrote:
    A mam jeszcze jedno pytanie,
    to jest alternator od silnika benzynowego czyli od silnika wysoko obrotowego
    a diesel jest nisko obrotowy. I jak to się będzie przekładało na obroty silnika? Rzeby zaczą ładować akumulatory to silnik będzie musial pracowa na minimum 1200-1600 obr.?

Jeżeli zamontujesz to sam zobaczysz jak każdy alternator potrzebuje tylko wyższych obrotów do wzbudzenia potem już będzie ładował na niskich obrotach.P
    PiotrekpPl123
    Level 19  
    szyniu wrote:
    zdobądź alternator od poloneza 9 diodowy z regulatorem i to jest optymalne rozwiązanie cenowe, gabarytowe i prądowe do polskiej trzydziestki jak na mój gust to wystarczający alternator. Teraz tylko mała przeróbka w instalacji jak była prądnica, mała przepinka akumulatorów i fura gada

Popieram kolegę. Na co alternator 150A w C-330:) Na szrocie za grosze można kupić od poloneza (najlepiej żeby miał już zamontowany regulator napięcia) zmienić ewentualnie łożyska jeśli są słabe i po problemie. A i przed montażem należy upewnić się że + z akumulatora idzie na rozrusznik bo pierwsze C 330 były z plusem na masie.
    User removed account
    User removed account  
    robert1702
    Level 10  
    do ciągnika fajnie podchodzi alternator bosch z golfa 1 lub 2 prosty nieduży i bezawaryjny kupisz na szrocie nawet za 50zł moc takiego alternatora to 55A i to ci do ciągnika całkowicie wystarczy
    User removed account
    User removed account  
    robert1702
    Level 10  
    Motronic nie musisz mnie łapać za słówka napisałem tak bo jak pójdziesz na szrot to nikt ci nie poda mocy alternatora w watach tylko zawsze operują maksymalnym amperażem :-)) pozdrowienia
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na zadane pytania odpowiedzi udzielono. O alternatorach w ciągnikach można poczytać w sąsiednim dziale. Koniec.