Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hoover AL130 - "szalejący" programator...

sstankie2 20 Sty 2011 19:09 2374 4
  • #1 20 Sty 2011 19:09
    sstankie2
    Poziom 9  

Witam,

1 na 3 prania ma następujący przebieg:
    - załączenie pierwsze 2-3 kroki OK
    - następnie programator zachowuje się jakby ktoś go ręcznie przestawił - obraca się samoczynnie o ponad 360stopni i kontynuuje pranie. Często "ląduje" na kroku wcześniejszym i wtedy doprowadza pranie do końca lub zatrzymuje się na STOPie przerywając proces.

Ktoś spotkał się z takim zachowaniem?
    Dodam, że kiedyś wymontowałem elektronikę i kontrolnie polutowałem wszystkie luty, ale zachowanie systemu po tym zabiegu było identyczne.

Ma ktoś może schemat tej pralki? Czy może ktoś dysponuje wartościami elementów jakie da się pomierzyć w ramach diagnostyki?

Filtr odpływowy czysty, nie ma problemu z nagrzewaniem, ciśnienie wody napełnia ją w 1-2 minuty, poziom wody do którego dolewana jest woda wydaje się być normalny.

0 4
  • #2 20 Sty 2011 20:21
    elektryku5
    Poziom 37  

Sprawdź czy nie ma przebicia na grzałce.

0
  • #3 06 Wrz 2011 21:17
    sstankie2
    Poziom 9  

Jakbym miał przebicie na grzałce to by mi różnicówka wypadała. ...a tak się nie dzieje.

0
  • #4 09 Sty 2012 20:20
    jozek_i
    Poziom 21  

Co do sugestii ''elektryku5''' ma rację, przebicie mimo że nie wybija różnicówki to bym bardzo dokładnie sprawdził.
    Kiedyś miałem przypadek że pralka miała przebicie jak woda osiągnęła dopiero temperaturę o koło 60 stopni.

Jaki to jest moduł czy jak na zdjęciu bo ich podobnych mam kilka.

Pralka Hoover AL130 - "szalejący" programator...

0
  • #5 02 Mar 2012 00:59
    sstankie2
    Poziom 9  

Problemem w programatorze były niekontakty suwaków ze ścieżkami. Dokładne przeczyszczenie, odgięcie kontaktów i sprawdzenie złącz z kablami, załątwiło sprawę.

0