Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic workio dp-1510

16 Paź 2004 11:26 3479 17
  • Poziom 19  
    kopiarka robi słabe kopie, ma przejechane już około 40 tyś. co może być powodem???
  • Poziom 13  
    Po pierwsze trzeba zrobić konserwacje i skoro ma juz 40.000 to i bęben do wymiany sie kwalifikuje.
  • Poziom 12  
    Witam
    Tak jak seatt napisal beben konserwacja
    A ja tez proponuje zobaczyc w jakim stanie jest walek magnetyczny
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Wyczyść dobrze wałek magnetyczny i wymień bęben
  • Poziom 12  
    Wyczyść wałek magnetyczny np. ACETONEM - pomaga na 100%.
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.
    W tej maszynie warto robić konserwację co 10K. Za każdym razem wskazane jest dokładne czyszczenie wałka magnetycznego ( najlepiej go wyjąć - uwaga na białe zatrzaski bo lubią pękać i wtedy jest kibel- odkurzyć i umyć - ja to robię płynem do rolek z Arbiko, później propanolem- a na koniec wysuszyć), należy pamiętać też o elektrodach. W starszych egzemplarzach tego modelu były niedorobione styki przy elektrodzie transferowej i też maszyna potrafiła robić "bladziochy".
    Potwierdzam również, że bęben też już może być do wymiany, pomimo tego, że Panasonic przewidział go na 45K. A wogóle ciekawi mnie jak w/w kopiarka liczy kopie A3? Zresztą na wydruku liczników w programie serwisowym jest pozycja z procentową wartością zużycia bębna - może jest już ponad 100% :)
  • Poziom 11  
    :arrow: Biurotechadam
    Cytat:
    A wogóle ciekawi mnie jak w/w kopiarka liczy kopie A3?

jako dwie a4. ustawia się to, ale bez ściągi nie pamiętam gdzie.
  • Poziom 19  
    jeszcze jedno pytanko. kopiarka robi białe krechy nie przenosi obrazu . albo miejscami nie kopiuje dobrze.wyczyściłem wałek i nie bardzo pomogło. pilna sprawa.dzięki
  • Poziom 18  
    Kilka rad o których koledzy wspominali wcześnie w temecie:
    1. umyj bęben spirytusem
    2. umyj wałek magnetyczny novogumem lub acetonem
    3. umyj listwę dozującą (dr. blade) spirytusem
    4. umyj lusterka i szybę płynem do szyb
    5. przetrzyj szybkę od lasera płynem do szyb
    Jeżeli zrobisz wszystkie te rzeczy to musi być wszystko ok.
  • Poziom 18  
    P.S. zapomniałem dodać że wałek ładujący też trzeba umyć przy przeglądzie, najlepiej płynem do szyb. Powodzenia.
  • Poziom 15  
    Należy również przeczyścic połączenia(blaszki) od całego zespołu i łączące zespół z kopiarką , i jest modyfikacja dotycząca blaszek ładujących wałek magnetycznu którą trzeba zastosować.

Ps.Bez potrzeby nie myłbym bębna spirytusem, poza tym temat pasów był poruszny na forum
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic116508.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=135699&highlight=1510
  • Poziom 19  
    Z tego co wiem to Panasonic zaleca czyszczenie elektrody ładującej na sucho.
  • Poziom 19  
    ok sprawa się rypła. alek25 wysunął kiedys pomysł zeszlifowania wałka magnetycznego lekko ziarnistym papierem ściernym i naprawde to pomaga. pozdrawiam

koniec
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    mam 2010 i problem z pasami na całej stronie. O co chodzi z tą modyfikacją blaszek
  • Poziom 17  
    jeśli chodzi o blaszki to muszą się dokładnie stykać,
    a jeśli o pasy to przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi, w starszych modelach były jeszcze łożyska do wymiany przez które tez sie pokazywał jaśniejsze pasy
  • Poziom 11  
    Witam,
    Czcialbym tylko dodac, odnosnie pierwszych wypowiedzi, ze w tej kopiarce beben zmienia sie co 45 tys., a czesto gesto wytrzymuje dluzej, wiec mysle, ze wymiana nie bedzie konieczna, w tym momencie.
    pozdrawiam.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jeśli chodzi o bęben, to zaobserwowałem taka porawidłowość (mam lub miałem tych maszyn kilkadziesiąt w serwisie). Jeżeli klient robi sporo kopii, np 10k miesięcznie, to bęben może zrobić nawet dwa razy tyle, czyli 90 tys. Ale jeżeli robi bardzo mało, to z reguły starcza na o wiele krótszy przebieg, czasami siada po 30k, po prostu, oprócz zużycia, starzeje się. Natomiast, jeśli chodzi o nieregularne kreski pionowe(prostopadłe do kierunku przesuwu kartki), to jest niekontakt na wałku magnetycznym, modyfikacje polegają, na przeniesieniu punktu styku na drugi koniec wałka, poprzez plache listwy zgarniajacej.
    pozdrawiam horse