Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozkręcanie TOSHIBA A200-1MY

20 Sty 2011 21:12 5139 4
  • Poziom 8  
    Witam.

Mam problem prawdopodobnie z układem ładowania w moim laptopie. Jednak z tego co się orientowałam nie kalkuluje się jego naprawa, ponieważ poniosłam już również koszty regeneracji baterii (myślałam, że ona stanowi problem).

Chciałabym jednak rozkręcić jeszcze laptopa i zwyczajnie zobaczyć co się tam dzieje, bo na pewno nazbierało się w nim sporo kurzu. Może akurat to właśnie on jest przyczyną nie-ładowania baterii, a nie to, że padł układ ładowania...
    I teraz takie moje pytanie... czy rozkręcając laptopa, wyciągając z niego konkretne elementy mogę stracić dane w komputerze ? może coś się podziać z działaniem systemu ? jeśli tak to czego nie można definitywnie dotykać ? :)
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Kurz leżący na jakimś elemencie nie jest w stanie spowodować, że nie będzie on działać i po wyczyszczeniu zaraz zacznie. Po jakimś czasie eksploatacji laptopa warto wyczyścić chłodzenie, ale objawy jego zabrudzenia są zupełnie inne (chłodzenie głośniej działa, wentylator częściej się włącza, w skrajnym przypadku komputer przy wykonywaniu intensywniejszych obliczeniowo czynności może się zawieszać/wyłączać bez lepszego powodu).

Rozkręcając laptopa musisz uważać na wszystkie elementy będące w nim. Twoje dane są na twardym dysku, który jest zamontowany pod jedną z klapek i jest on wrażliwy na urazy mechaniczne, więc w szczególności on nie powinien upaść czy oberwać w żaden sposób.

Jeśli nie masz żadnego pojęcia o budowie wewnętrznej tego laptopa - sugeruje Ci nie rozkręcać go. Nawet jeśli chcesz go wyczyścić - odżałuj te kilka zł i daj to zrobić komuś, kto się na tym zna. Rozłożenie i złożenie laptopa nie jest wcale aż taką prostą czynnością, jaką się na pierwszy rzut oka wydaje ;)
  • Poziom 23  
    Witam

Bardzo proszę

Link

Jak nie masz pojęcia choć trochę , co zastaniesz w środku to rozważ czy na pewno chcesz tam zaglądać , skutek może być odwroty od zamierzonego , no ale nikt nie może ci tego zabronić .

Pozdrawiam i udanej zabawy :D

Albo tu Link
  • Poziom 8  
    Tak, tylko ten ktoś, kto się zna chce od razu wymieniać płytę główną, jeżeli jej uszkodzenie jest przyczyną :/ i twierdzi, że koszt będzie mieścił się w granicach 200-250 zł. Za regenerację baterii zapłaciłam już ponad 200. Suma sumarum dochodzimy do ok 500 zł :/ laptop działa jak najbardziej w porządku, ale nie ukrywajmy - nie jest pierwszej młodości, gwarancja już się skończyła. Teraz dołożę 500 zł, za chwile padnie coś innego i znowu trzeba będzie do niego dokładać... dlatego zastanawiam się nad wymianą na coś nowego, na gwarancji, tylko chce mieć pewność, że przyczyną, dla którego się go pozbyłam nie była kwestia wyczyszczenia jakiegoś elementu :) i nie zamierzam niczym rzucać :D, tylko chodzi mi o zwyczajne wyciągnięcie czegoś i włożenie później z powrotem na swoje miejsce...

Dodano po 2 [minuty]:

piwkooo napisał:
    Witam

Bardzo proszę

Link

Jak nie masz pojęcia choć trochę , co zastaniesz w środku to rozważ czy na pewno chcesz tam zaglądać , skutek może być odwroty od zamierzonego , no ale nikt nie może ci tego zabronić .

Pozdrawiam i udanej zabawy :D

Albo tu Link

to już znalazłam :D nie chodzi mi o fakt rozkręcenia tylko o jego skutki 'systemowe' :P czyli jak wyciągnę dysk, ram itd itp to nic się systemowi nie stanie ? :P
  • Poziom 23  
    hmmmmm napisał:

to już znalazłam :D nie chodzi mi o fakt rozkręcenia tylko o jego skutki 'systemowe' :P czyli jak wyciągnę dysk, ram itd itp to nic się systemowi nie stanie ? :P

Systemowi nic się nie stanie , ale laptop może tego nie przeżyć :D

A tak na poważnie to , wystaw go na aukcji i odzyskaj choć kasę za regenerację baterii :|

Pozdr