Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wymienić skawalony toner w Oki B4350?

lukaszek_socho 20 Sty 2011 21:50 2846 10
  • #1 20 Sty 2011 21:50
    lukaszek_socho
    Poziom 18  

OKI B4350 robi kilka pionowych pasów i w dodatku zauważyłem, że toner jest jakby lekko skawalony (nie są to duże kawały ale nie jest to też sam pył). W związku z tym chcę wywalić toner z kasety, wytrząchnąć z bębna i zasypać zasypką z butelki.
    Zastanawia mnie tylko czy da się wytrząchnąć toner z bębna czy trzeba by było rozebrać bęben. Nie mam doświadczenia w rozbieraniu bębna więc nie chcę ryzykować bez potrzeby.
    Zastanawia mnie jeszcze czy da się po zasypaniu nowym proszkiem zrobić tak, żeby drukarka pokazywała od nowa stan tonera 100%, czy trzeba resetować bęben czy można sam toner?

1 10
  • Pomocny post
    #2 21 Sty 2011 19:32
    drebin
    Poziom 27  

Jeśli robi cienkie czarne pionowe rysy to raczej już po bębnie. Jeśli toner jest zbrylony to albo jest wilgotny albo na tyle stary że załatwi ci każdy bęben.

0
  • #3 21 Sty 2011 19:54
    lukaszek_socho
    Poziom 18  

Właśnie zwróciłeś moją uwagę na pewien błąd w moim poprzednim poście.
    Drukarka nie robi czarnych pasów na wydruku tylko bladsze. Na bladym wydruku widać jeszcze bladsze kreski pionowe tak jakby rysy szpilki. Jak zrobię kilka wydruków to rysy nie są w tym samym miejscu.
    1/5 strony od lewej jest wyraźnie bladsza, szarawa i zjawisko ustępuje im bliżej prawej strony. Prawa połowa kartki jest już idealnie czarna bez najmniejszego jaśniejszego śladu.

0
  • Pomocny post
    #4 21 Sty 2011 19:57
    endriuf
    Spec od drukarek

Czyściłeś listwę diodową?

0
  • #5 21 Sty 2011 20:15
    lukaszek_socho
    Poziom 18  

Tak jak najbardziej listwa wyczyszona najpierw chusteczką później denaturatem ale żadnych zmian to nie przynosi.
    Wygląda to tak z tym, że na normalnym tekście na 1/3 kartki wyraźnie widać, że jest bladszy o 30% a pozostałe 2/3 jest idealnie.

Jak wymienić skawalony toner w Oki B4350?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Sty 2011 21:28
    endriuf
    Spec od drukarek

Może pomoże konserwacja modułu bębna i zmiana proszku.

0
  • #7 21 Sty 2011 21:40
    lukaszek_socho
    Poziom 18  

Czyli drukarka do wysłania na gwarancję :-(
    Myślałem,że sam dam radę naprawić bo wysyłka 30zł i jeszcze nie wiem czy uznają.

Jeśli już jesteśmy przy gwarancji to jaka jest waszym zdaniem szansa na pozytywne rozpatrzenie biorąc pod uwagę, że drukarka sprzedawana jako "nowy bęben" + toner na 2500 wydruków drukuje tak jak na załączonym obrazku?
    Mówiąc krótko.. czy drukarka sprzedawana jako nowy bęben i toner powinna drukować idealnie czarną kartkę czy mogą być jakieś paski na takim wydruku?
    Rozmawiamy oczywiście o zamiennikach bo drukarka nie kosztowała połowy oryginalnego bębna OKI więc nikt nie założył tam oryginału ;-)

0
  • Pomocny post
    #8 21 Sty 2011 22:54
    endriuf
    Spec od drukarek

Oryginalny moduł bębna kosztuje nawet 800zł. Pisząc "nowy bęben" chodziło zapewne o nowy wałek OPC. Dlaczego tak drukuje to ciężko powiedzieć.

0
  • #9 16 Lut 2011 21:25
    lukaszek_socho
    Poziom 18  

Drukarka poszła na gwarancję i z tego co wiem to winna była listwa czyszcząca ;-)

Przy okazji mam pytanie dla fachowców w temacie,a mianowicie czy licznik wydruków drukarki da się skasować czy on jest tak jak licznika samochodu, czyli pokazuje "przebieg" od nowości?

0
  • Pomocny post
    #10 16 Lut 2011 21:57
    endriuf
    Spec od drukarek

Zwykle da się skasować lub dowolnie ustawić. Zależy od drukarki. Informację takie zawarte są w tzw. formatterze. Jeśli był wymieniany na nowy to licznik biegnie od nowa. Przebieg ten rozpoczyna się od nowości.

0
  • #11 16 Lut 2011 22:03
    lukaszek_socho
    Poziom 18  

Czyli jeśli mam teraz 26 500 stron to nie mogę sobie sam w domu wyzerować żeby mi liczyło ile stron wydrukowałem od początku posiadania tej drukarki/na tym wałku OPC?
    Nadal rozmawiamy oczywiście o OKI B4350

0
  Szukaj w 5mln produktów