Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak tylnych (prawych) świateł pozycyjnych Peugeot 307 cc

wow999 21 Jan 2011 09:39 29409 46
    wow999
    Level 14  
    Witam

Mam problem z tylnymi światłami pozycyjnymi.Po przełączeniu zapalają się na ułamek sekundy potem gasną i tak jest za każdym razem.Czy ktoś może spotkał się z tym problemem?

Pozdrawiam
    kicha150
    Level 18  
    sprawdź przełącznik i bezpieczniki
    wow999
    Level 14  
    Bezpieczniki są dobre czyli pozostał tylko wyłącznik.
    Będzie to jednak trudniejsze bo na płytce do której przychodzi ten przełącznik jest sporo elektroniki.
  • Helpful post
    balonika3
    Level 37  
    A żarówki są o prawidłowej mocy?
    wow999
    Level 14  
    tam są diody i po chwili przygasają pozostaje tylko lewa strona
    balonika3
    Level 37  
    wow999 wrote:
    tam są diody i po chwili przygasają pozostaje tylko lewa strona
    Tak myślałem. Wywal dziadostwo i załóż żarówki przewidziane przez producenta.
    User removed account
    User removed account  
    wow999
    Level 14  
    ale w jakim przypadku one mogą zaniknąć..jakieś zwarcie? czy przekaźnik nie trzyma...czy to BSI bez jakiegoś powodu może zablokować ich działanie?
    balonika3
    Level 37  
    wow999 wrote:
    jakieś zwarcie?
    Pomyśl w drugą stronę...
    User removed account
    User removed account  
    wow999
    Level 14  
    Czyli np. wypalony styk w przełączniku powoduje zwiększony przepływ prądu i wtedy mamy wyłącznie obwodu...skorodowane styki również..hmm....
    Zastanawiam się bo wszystkie złącza są izolowane..
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    colin555
    Level 27  
    sprawdz oswietlenie tablicy rejestracyjniej ew je wymień
    wow999
    Level 14  
    problem w tym ze nie wiedza i strasznie boja sie tego bsi w peugeotach a do autoryzowanego serwisu szkoda jechac...chcialem pomocy tu..dlatego pisze....pewne sa to przypadki czeste...bo sam spotkalem sie z podobnym problemem u innej osoby ale.......wyjechala...z tego co widze........

Dodano po 2 [minuty]:

w jaki sposób powiązane jest to oświetlenie ze światłem pozycyjnym?

Dodano po 4 [minuty]:

może faktycznie zwarcie jest gdzieś w oświetleniu tablicy...muszę popatrzeć..

Dodano po 57 [sekundy]:

spalone nie jest bo świeci tylko po sekundzie się wyłącza..
  • Helpful post
    colin555
    Level 27  
    i tą kostkę też sprawdz

reszta - jak Panowie wyżej radzą

Brak tylnych (prawych) świateł pozycyjnych Peugeot 307 cc
    wow999
    Level 14  
    Sprawdzę jutro to czy nie ma zwarcia gdzieś w okolicy tablicy ... spalona żarówka raczej nie jest ponieważ świeci i przygasa...oczywiście ta prawa strona.

Jedno jeszcze pytanie dlaczego przednie nie przygasa? tylko tył?Nie jest to ten sam obwód?
    hello1982
    Level 12  
    Obstawiam włacznik /przełacznik swiateł. Swoja droga to francuz a one lubia platac figle. W moim Partnerze pewnego pieknego dnia wysiadł central. Kombinowałem w prawo,lewo kupiłem nawet drugi używany(sterownik, zamki, itp-komplet) i po wymianie nadal nic wiec załozyłem stary az ni z gruchy, ni pietruchy zaczal dzialac i do dzis nie wiem co było przyczyna.
    colin555
    Level 27  
    przełącznik nie ma nic do tego
    wow999
    Level 14  
    właściwie już miałem rozbierać całą kierownice i wyciągać ten przełącznik..ale gdyby nie działał światła nie zapalałyby się nawet na 1 sekunde..a tu migają..
    User removed account
    User removed account  
    colin555
    Level 27  
    jeszcze by sobie szkód narobił bo to z ESP,

sprawdz co masz sprawdzić - masz już dużo podpowiedzi
    wow999
    Level 14  
    Tak się teraz zastanawiam...bo ten samochód miał neonki tzw...ale że pierwszy właściciel je źle zamocował to je urwałem przypadkiem:) znaczy widać odpadło na naszych drogach...czy aby czasem tam nie ma coś ..instalacja do tego była tragiczna..

Co ma ESP do kierownicy?? Chodzi o inne ESP niż to korygujące tor jazdy?:)
    User removed account
    User removed account  
    wow999
    Level 14  
    Strasznie Pan uszczypliwy:)))) Nie jestem lakiernikiem:))))))))) tak sobie kiedyś napisałem..ale faktycznie pomalowałbym Panu lepiej auto niż Pan mi doradza:)))))Z całym szacunkiem dla Pan proszę więcej nie zajmować zdania..bo widzę jedynie jedyną słuszną dla Pan uwagę......nie pomagać za free.....Powiem Panu inaczej od czasu kiedy zacząłem naprawiać swoje samochody sam nie mam z nimi problemu..ale ten dopiero poznaje bo w Volvo jest to inaczej rozwiązane.

Takie rzeczy proszę Pana się robi...............
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Znasz może takie powiedzenie: NIE można być dobrym we wszystkim. Więc zajmij się swoją profesją, a do tego odrobinę matematyką. I policz sobie, ile jesteś w stanie zarobić, pracując we własnej profesji, a nie kombinując jak koń pod górę ze sprawami, o których nie masz pojęcia i tracąc na to czas. I okaże się, że stać cię na elektryka i jeszcze pewnie zostanie. Ale nie, bo przecież elektryk cię oszuka, naciągnie i skasuje za coś, co można naprawić w chwilę. Jak widać, można, ale trzeba się znać. W tej chwili przenoszę do "początkujących", gdyż nie masz pojęcia o zagadnieniu.
    wow999
    Level 14  
    No tak światła.......w sumie w Volvo świecą mi od 21 lat całymi latami ...a większość elektryków mawia..ale one się pewnie Panu częściej palą:) no tak ostatnie wymieniałem z 2001 roku:)))))))))Pana już pozdrawiam...

Dodano po 4 [minuty]:

spokojnie ..zbieram wiadomości......wszyscy są super elektrykami:) tylko dlaczego po wizycie nie mają pojęcia?:)))))Szukam pomocy tu i ją znajdę..Panie modertorze proszę nie komplikować sprawy bo ja tu nieuprzejmy nie jestem..