Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny kupić do nagłośnienia małej imprezy ?

jacekmw 21 Sty 2011 10:31 2396 14
  • Poziom 8  
    Cześć
    Jakie kolumny kupić do nagłośnienia małej imprezy dla dzieci na zewnątrz?
    Mam taki powermikser
    http://allegro.pl/mikser-pmx-6s-wzmacniacz-powermikser-2x210w-fv-i1406896604.html
    i chciałbym dokupić jakieś rozsądne kolumny estradowe żeby przeprowadzać imprezy dla dzieci na „Świerzym powietrzu”
    Chciałbym uzyskać jak największą moc z tego zestawu
    I co sądzicie o tym powermikserze ?
    Proszę o pomoc pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Szkoda że już kupiłeś ten Powermikser:/ To nie najlepszy wybór:/ Kolumny do tego? Zależy jaką ma moc, z doświadczenia wiem że to co piszą takie firmy na sprzęcie wcale nie jest mocą rzeczywistą a nawet częścią z tej mocy.
    Poszukaj coś w ofercie STX-a , tylko tak żeby kolumna nie miała więcej niż te 120W-180W w RMS. Większych nie ma sensu, nie wierzę aby ten Powermikser uciągnął kolumnę mocniejszą niż 200W.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź
    Powermikser musiałem kupić, żeby wydać pieniądze a nic innego nie było w danym dniu
    Na wyjściach ma 2 X 210 W RMS
    Obecnie gram na jakiś starych kolumnach 150 W i ledwo co mogę podkręcić głos bo są za słabe
    Jak byś mógł wkleić jakiegoś linka z propozycją był bym wdzięczny
    Pozdrawiam

Dodano po 13 [minuty]:

myślę że koledze chodziło o coś takiego ?
    http://allegro.pl/stx-kolumna-pa-600-8-fr-polski-producent-i1428220978.html
  • Poziom 18  
    Może się okazać, że PA-600-8-FR to zbyt mocna kolumna do twojego poermiksera. Jeśli już z STX to PA-400-4-FR. Chyba, że w przyszłości zamierzasz zmienić tą Azusę na coś z wyższej półki.
    Pozdrawiam.

PS: z tego co piszą w podanej przez Ciebie aukcji trudno wywnioskować jaka jest moc tego wzmacniacza. Przyjmijmy że nie więcej niż 2x140W przy 4ohm.
  • Poziom 21  
    Ja też skłaniałbym się ku STX 400 ze względu na to że Powermikser jest naprawdę "słaby" i nie ma co wierzyć w bajki o 210W na wyjściu. Poza tym zaoszczędzisz dużo kasy.
  • Poziom 22  
    Panowie w pa400 siedzi jakiś tam głośniczek wysokotonowy, a PA600 bądź co bądź jest na driverze troszkę wyższej klasy, co może zaowocować lepszą słyszalnością na zewnątrz...

Pokażcie mi panowie co znaczy kolumna "zbyt mocna"? Nie uciągnie? Ale pod górkę czy z górki? Z tego za ja wiem, kolumna może być nie wpełni wysterowana/wykorzystana.....
  • Poziom 21  
    OK tu kolega "DjHeniuu" ma racje...więc czy na pewno ten powermikser w pełni wysteruje 6-setkę?
  • Poziom 18  
    Jakość dźwięku z tego powermiksera też podlega wątpiwości. DjHeniu- zgadzam się z tym co napisałeś, pytanie tylko czy do wzmacniacza za taką kwotę warto kupić stosunkowo drogie Pa-600.

Dodano po 4 [minuty]:

RAV_AUDIO napisał:
    Powermikser jest naprawdę "słaby" i nie ma co wierzyć w bajki o 210W na wyjściu.

Jak w to wierzyć skoro moc pobierana z sieci wynosi 300W.
  • Poziom 22  
    PA600 mają 300W/8ohm zdaje się, więc ta moc będzie rzędu ok 100W nie mysle, żeby więcej... Ale poczekajmy na autora.... 1300zł za dwie kolumny nie wydaje się kwotą zaporową... Poprostu ten powermixer będzie najsłabszym ogniwem systemu....
  • Poziom 21  
    Może coś na kompromis? Jakieś używane kolumny z allegro? Za kwotę 1000 zł na pewno znalazłoby się coś z oferty LDM-a lub Hand Boxa.
  • Poziom 8  
    Panowie cieszę się, że rozgorzała dyskusja w moim temacie
    Myślę że lepiej mieć kolumny nie do końca wykorzystane niż je zarżnąć
    Czy zapas nie da możliwości oszczędzenia kolumn, nawet przy zapędach prowadzącego?
  • Poziom 26  
    Jeśli kolumny nie dostaną przesterowanego sygnału ,to nic im nie będzie.Paradoksalnie głośniki można szybciej uszkodzić wzmacniaczem mniejszej mocy ,jeśli dopuści się do długotrwałej pracy z przesterowanym sygnałem z obciętymi wierzchołkami sinusoidy.Ten powermikserek nie ma podawanych 210 W na kanał ,jego więksi bracia 8i 10 kanałów ,wypadają pod tym względem dużo lepiej.Trzeba poszukać zestawów o większej sprawności i używać z głową.
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Myślę że lepiej mieć kolumny nie do końca wykorzystane niż je zarżnąć

I tutaj się mylisz ;) Gdy będzie za cicho, bedziesz chciał "podkręcić" i łatwo doprowadzisz do przesteru, uszkodzisz wzmacniacz kolumny.
  • Poziom 21  
    Rozmowa zastygła... Ja mimo wszystko polecałbym te PA-400 niż PA-600 ale to tylko moja skromna opinia. Fakt ten Driver rzeczywiście skutkowałby większą efektywnością w plenerze, ale ten Powermikser wg mnie ewidentnie pasuje do PA-400.
  • Poziom 26  
    [quote="RAV_AUDIO"]Rozmowa zastygła... Ja mimo wszystko polecałbym te PA-400 niż PA-600 ale to tylko moja skromna opinia. Fakt ten Driver rzeczywiście skutkowałby większą efektywnością w plenerze, ale ten Powermikser wg mnie ewidentnie pasuje do PA-400.[/quot
    PA-400 a PA600 dzieli przepaść, jeśli chodzi o jakość dźwięku i skuteczność ,na korzyść tej drugiej.Zdecydowanie PA600 i używać z głowa.